BIBLIOTECZKA

10 książek dla dzieci na Mikołajki – szybkie polecajki!

Książka to zawsze świetny pomysł na prezent, więc przygotowałam zestawienie 10 książek dla dzieci – nowości, które idealnie się sprawdzą jako prezent na Mikołajki :)

Znajdziecie tu propozycje dla dzieci od 1 do 6-8 roku życia. Przy każdej książce podałam wiek sugerowany przez wydawnictwo albo swoją rekomendację.

1. Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham przez cały rok

Pakiet 4 książeczek

Na początek piękne wydanie cudownych książek dla najmłodszych – idealne na prezent. W zestawie znajdziemy książeczki o Małym Brązowym Zajączku i Dużym Zającu związane z porami roku. Mały Zajączek uważnie obserwuje przyrodę, odnajdując analogie między zmieniającymi się porami roku a swoim życiem i relacją z Dużym Zającem. Beztroska zabawa, odkrywanie świata, radość i spokój.

Książki mają wspaniały klimat i uczą wrażliwości na świat, przyrodę i relacje z najbliższymi. Świetnie czyta się je wieczorem przed snem. Koją i tulą słowami pełnymi czułości i uważności.

Dla dzieci 1+

S. McBratney, A. Jeram, wydawnictwo HarperKids

Dostępna tutaj: Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham przez cały rok

2. Max i królik. Wyścig do czekolady

Pewnej nocy małego Maxa nieoczekiwanie budzi w nocy jego pluszak Królik, który poczuł zapach czekolady i wyruszył na jej poszukiwanie. Max biegnie jego śladem i tak zaczyna się niesamowita, nocna przygoda, pełna nieoczekiwanych spotkań i niespodzianek. Czy Królikowi uda się dotrzeć do czekolady, a Maxowi do Królika?

Książka ma bardzo duży format, ilustracje są bajecznie kolorowe i pełne szczegółów, a zakończenie zaskakujące w bardzo miły, kojący sposób :) Wesoła, dynamiczna akcja, przygody, domowe ciepełko – idealna do czytania w długie, zimowe wieczory!

Dla dzieci 3+

A. Desbordes, P. Martin, wydawnictwo Mamania

Dostępna tutaj: Max i królik. Wyścig do czekolady

3. Książeczka pełna ważnych słów

100 słów, które przydadzą się każdemu dziecku

Jeśli znacie i lubicie „Książeczkę pełną radości” (pisałam o niej TUTAJ), to ta nowość również Wam się spodoba :) Autorki tym razem zebrały 100 ważnych słów, takich jak empatia, nadzieja, szacunek, uważność, równość, feminizm i wiele innych. Każde z nich zostało w przystępny i klarowny sposób wyjaśnione na dwóch stronach. Jest tu też dużo kolorowych ilustracji, przykładów zrozumiałych dla przedszkolaków oraz ćwiczeń.

Te zadania nie tylko utrwalają wiedzę, ale też pomagają wprowadzić ją w życie, promują pozytywne i dobre dla siebie i dla innych postawy i zachowania, takie jak pomoc innym, odpowiedzialność, uczenie się na błędach, mówienie nie, wdzięczność. Mogą też być świetnym punktem wyjścia do rozmowy na ważny temat, zarówno profilaktycznie, jak i w przypadku problemów dziecka.

Bardzo dobra i potrzebna książka!

Dla dzieci 3+

J. R. Diaz, Annelies Draws, wydawnictwo Kropka

Dostępna tutaj: Książeczka pełna ważnych słów

4. Niewidziątka. Przewodnik po emocjach i nie tylko

Jak dostrzec to, co niewidzialne? Niektóre niewidoczne gołym okiem rzeczy możemy usłyszeć, inne powąchać, jeszcze inne odbieramy za pomocą zmysłu dotyku, ale są też takie, które wymykają się naszym zmysłom. Możemy je tylko doświadczyć – to uczucia i emocje. Część z nich witamy z radością, na przykład miłość, dobre samopoczucie, czy nadzieję, część wolimy unikać. Czasem odczuwamy specyficzny nastrój jakiegoś miejsca, innym razem nie potrafimy nazwać tego, co czujemy. W tej książce przyjrzymy się tym wszystkim „niewidziątkom”, postaramy się je opisać, zidentyfikować i oswoić.

Bardzo fajne, nietypowe spojrzenie na uczucia dziecka i zabawna, wciągająca treść. Ta książka na pewno wkrótce trafi też do zestawienia, które publikuję w ramach cyklu Książki o emocjach.

Dla dzieci 3+

A.J. Pizza, S. Miller, wydawnictwo Babaryba

Dostępna tutaj: Niewidziątka. Przewodnik po emocjach i nie tylko

5. Basia i nocowanka

Czy jest coś bardziej wyczekiwanego dla starszych przedszkolaków i wczesnoszkolaków jak nocowanka u kolegi/koleżanki? Dla dziecka jednak to nie tylko radość, ale i sporo innych emocji, w tym strach – jak to będzie spać nie w swoim łóżku, bez mamy, daleko od domu? Basia, Anielka i Titi umawiają się na nocowankę w domu chłopca. Czeka ich wspaniała zabawa, smakowita kolacja i… jeszcze więcej wesołej zabawy :D No ale w końcu przecież trzeba iść spać. Anielka i Basia trochę zatęsknią za rodzicami i domem, ale znajdą sposób i na to :)

Bardzo fajna i wesoła książka, która koncentruje się na pozytywnych emocjach, ale daje też przestrzeń na trudniejsze uczucia, jak niecierpliwość, rozczarowanie (początkowo nocowanka miała być u Basi) i tęsknotę. Polecam!

Dla dzieci 3+

Z. Stanecka, M. Oklejak, wydawnictwo HarperKids

Dostępna tutaj: Basia i nocowanka

6. Basia. Wielka księga psów i kotów oraz innych zwierzęcych przyjaciół

I kolejna nowość z serii książek o Basi! Bardzo lubimy ten rodzaj Basiowych książek, bo jest w nich duuużo do czytania :) Opowiadania i krótsze treści są nowe, ale częściowo nawiązują do wcześniejszych przygód Basi i jej przyjaciół – jest to więc nie lada gratka dla fanów!
Sprawdzimy, co słychać u Paszczaka, pieska Anielki, posłuchamy opowieści babci Marianny o jamnikach, odwiedzimy Totka, kotka Titiego oraz Chrupka, chomika Marcela. Poza tym dowiemy się wielu ciekawych rzeczy o udomowieniu różnych zwierząt, ich zwyczajach i potrzebach.

Świetny pomysł na prezent dla dziecka, które lubi książki o Basi i kocha zwierzęta :)

Dla dzieci 3+

Z. Stanecka, M. Oklejak, wydawnictwo HarperKids

Dostępna tutaj: Basia. Wielka księga psów i kotów

7. Nikogo nie ma w domu

Nowość z super dopracowanej serii ART wydawnictwa HarperKids, w ramach której ukazały się takie pozycje jak Balonowa 5 i Van Dog. Akcja toczy się w tym samym świecie. tym razem głównymi bohaterami są kotka Leo i motyl Kimbo, najlepsi przyjaciele. Pewnego razu oboje wpadają na pomysł, żeby zrobić drugiej osobie niespodziankę i wyruszają do ich domów, które są po przeciwnych stronach miasta. Po drodze czeka ich wiele szalonych przygód, a u celu – ups! – zamknięte drzwi. Jak się zakończy ta historia? Czy przyjaciołom uda się jednak spotkać w tym wyjątkowym dniu?

Dla dzieci 4+

G. Herba, M. Pasiński, wydawnictwo HarperKids

Dostępna tutaj: Nikogo nie ma w domu

8. Książeczki z serii Oktonauci

Na koniec coś dla fanów bajki Oktonauci :) Dwie książeczki o przygodach ekipy Oktonautów, czyli grupy sympatycznych zwierzaków, które przemierzają głębiny oceanu i pomagają innym. Nie boją się żadnego wyzwania! Czy uda im się rozweselić niezwykle smutną rybę, która pomimo wysiłków wciąż wydaje się przygnębiona? Jak zakończy się przygoda z tajemniczym, samotnym stworem morskim?

Książki w miękkiej oprawie, będą fajnym upominkiem na Mikołajki lub dodatkiem do prezentu. Na pewno ucieszą małych fanów bajki!

Dla dzieci 3+

Meomi, wydawnictwo Media Rodzina

Dostępne tutaj: Książeczki z serii Oktonauci

Wpis zawiera linki afiliacyjne.


Mogą Ci się spodobać

Brak komentarzy

    Zostaw komentarz