MIEJSCA PRZYJAZNE DZIECIOM POLECANE

Zatorland – czy warto się wybrać z dziećmi?

Zatorland to niezwykły rodzinny park rozrywki. A właściwie to 4 parki w 1 – rewelacyjny, największy w Europie Park ruchomych dinozaurów, wspaniały Park Mitologii, Park Owadów i Lunapark. Czy warto się wybrać z dziećmi do Zatorlandu?

Ile czasu potrzeba, żeby skorzystać ze wszystkich atrakcji? W jakim wieku dzieci będą mieć największą frajdę? Ile kosztują bilety?

W tym wpisie postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania i pokażę Ci fotorelację z naszej wycieczki do Zatorlandu. Park rozrywki mieści się w Zatorze, patrząc na duże miasta – między Katowicami a Krakowem, a dokładniej 50 km od Krakowa i 60 km od Katowic. Z Warszawy mamy aż 350 km, dlatego wybraliśmy się na kilka dni, zwiedzając przy okazji Kopalnię soli w Wieliczce i Kraków. Bardzo polecam takie połączenie!

1

Czy warto się wybrać do Zatorlandu?

Zdecydowanie tak! Przyznam szczerze, że byliśmy zaskoczeni skalą, rozmachem i mnogością przeróżnych atrakcji dla dzieci i rodzin w Zatorlandzie. Odwiedziliśmy już wiele parków rozrywki w Polsce i ten naprawdę robi ogromne wrażenie. Zatorland jest bardzo różnorodny – można się tu i wyszaleć i… wyciszyć. Niemożliwe? A jednak :) Każda z czterech części parku ma nie tylko odrębny temat przewodni, ale też klimat. Dzięki temu w Zatorlandzie czują się dobrze i 2-latki i 10-latki, dla wszystkich znajdą się super atrakcje. My, rodzice też się tu świetnie bawiliśmy :)

Przy wejściu wraz z opaską na rękę otrzymuje się mapkę z zaznaczonymi wszystkimi atrakcjami parku oraz miejscami na przybicie pieczątek w różnych punktach Zatorlandu. Po uzbieraniu kompletu pieczątek dziecko otrzymuje mini książeczkę o dinozaurach.

1
1

Park ruchomych dinozaurów

Naszą przygodę zaczęliśmy od serca Zatorlandu – największego w Europie Parku ruchomych dinozaurów. W tym parku można spędzić naprawdę dużo czasu! Przez cały teren prowadzi ścieżka edukacyjne z ponad setką przeróżnych dinozaurów, które poruszają się, wydają dźwięki, jeden nawet… „sika”! :D Nie muszę chyba dodawać, że dzieciaki były zachwycone? Dinozaury są przedstawione w różnych sceneriach, zaaranżowane są nawet scenki, które działają na wyobraźnię. Przy każdym z nich znajduje się tablica informacyjna, na której można dowiedzieć się kilku ciekawostek. Cały teren jest mocno zalesiony, dzięki czemu przyjemnie się tu spędza czas nawet podczas upałów.

Na końcu strefy znajduje się Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, w którym można zobaczyć kolekcję skamieniałych zwierząt oraz elementy szkieletów dinozaurów.

1
1

Park Mitologii

Po wizycie w Parku ruchomych dinozaurów skierowaliśmy się do Parku Mitologii, który jest tuż obok. Zaskoczyła nas spokojna, sielankowa atmosfera tego miejsca – duży zbiornik wodny, a w nim rzeźby przedstawiające postacie i zdarzenia z mitologii greckiej, ogromny koń trojański, do którego można wejść, Cyklop. Na przystani można wynająć rowerek wodny albo przejechać się tramwajem wodnym i posłuchać niesamowitych historii z mitologii. Bardzo na to namawiam! Dziewczynki słuchały z dużym zaciekawieniem, a my mogliśmy się zrelaksować.

W Parku Mitologii dostępne są też inne atrakcje – kino 360 st., park linowy dla dzieci, plac zabaw, rodzinne huśtawki, labirynt Minotaura i wiele więcej. Można też napić się dobrej kawy i odpocząć w cieniu drzew.

1
1

Lunapark

Kolejnym obowiązkowym punktem naszej wycieczki był oczywiście Lunapark! Wybraliśmy się wspólnie na Diabelski młyn, z którego rozciąga się widok na cały Zatorland, Tosia szalała na Dinocoasterze, a Helenka upodobała sobie karuzelę Słoniki. Zaliczyliśmy też mnóstwo innych atrakcji, m.in. zjeżdżalnie, małpi gaj, trampoliny, różne karuzele. Bardzo podobała nam się strefa aktywnego odkrywcy i autodrom. Jest tu naprawdę dużo atrakcji dla przedszkolaków i dzieci w wieku wczesnoszkolnym :)

Super pomysłem jest zabawa w wykopaliska (dodatkowo płatna 15 zł) – z gipsowej cegiełki wyłupuje się szkielet dinozaura, który zabieramy potem do domu. Zabawa i pamiątka w jednym :) A dodatkowo fajnie spędzony czas. Konicznie spróbujcie!

Przy wielu atrakcjach w Lunaparku oznaczony jest minimalny wzrost dziecka i jest to faktycznie sprawdzane. Zwykle było to ok. 90 cm, 120 cm i 135 cm.

W tej strefie nie tylko można poszaleć na różnych atrakcjach, ale też zjeść małe co nieco, a nawet porządny obiad :) Szczególnie polecam pyszne sałatki, zwłaszcza ta z kozim serem i burakiem była pyszna. Można tu kupić napoje, soki, lody itp. Do zamówienia otrzymaliśmy też rozkładane tekturowe kolorowanki z dinozaurami i zestawy kredek, które umiliły nam posiłek. Fajnie pomyślane!

Park Owadów

Nieco na uboczu jest najmniejsza strefa – Park Owadów, którą też koniecznie trzeba odwiedzić. To taka wisienka na torcie – strefa relaksu i placów zabaw w klimacie… owadzim :) Jest tu dużo atrakcji dla małych dzieci, ale i starszych. Mini ciuchcia, plac zabaw na piasku, mini gokarty, Miasteczko Ruchu Drogowego, basen z łódkami i dom do góry nogami, który sprawia, że nasz błędnik szaleje!

1

Co jeszcze warto wiedzieć o Zatorlandzie?

Tuż obok Zatorlandu znajduje się ośrodek wypoczynkowy RIver Park, w którym można przenocować w klasycznych domkach, domkach w koronach drzew, tipi i jurtach. Jest też tu karczma i plac zabaw. My trochę za późno zabraliśmy się za organizację wyjazdu, więc już nie załapaliśmy się na domek, ale następnym razem na pewno skorzystamy :)

Myślę, że warto odwiedzić Zatorland w tygodniu, żeby móc na spokojnie skorzystać ze wszystkich atrakcji, choć rozważcie też przyjazd na 2 dni. Zwłaszcza jeśli to Wasz pierwszy raz w tym parku rozrywki.

Ile kosztują bilety do Zatorlandu?

Ceny biletów jak na taką ilość i zróżnicowanie atrakcji są bardzo przystępne – bilet normalny kosztuje 69,90 zł, bilet ulgowy 59,90 zł, a dzieci o wzroście do 90 cm wchodzą za 1 zł. Bilety dwudniowe to analogicznie 89,90 zł za normalny i 79,90 zł za ulgowy. Warto też się wybrać w dzień urodzin dziecka – wtedy bilet dla niego kosztuje tylko 1 zł.

Na koniec jeszcze ważna rada – kupcie bilety online. Wymiana ich na opaski wstępu jest szybka, natomiast kolejki do kas bywają niestety długie. Park rozrywki Zatorland czynny jest w tym sezonie do 24. października. Dokładny harmonogram otwarcia parku znajdziesz tutaj: Kiedy jest czynny Zatorland? Koniecznie sprawdź przed przyjazdem. Na stronie znajdziesz też mapkę parku i wiele informacji o dostępnych atrakcjach.

W Zatorlandzie można zrealizować bon turystyczny.

Adres: Zatorland, ul. Parkowa 7, 32-640 Zator

Zapraszam na dalszy ciąg fotorelacji! :)

1
1

Mam nadzieję, że pomogłam odpowiedzieć na pytanie, czy warto się wybrać do Zatorlandu z dziećmi :) My na pewno jeszcze tu wrócimy!


Mogą Ci się spodobać

2 komentarze

 • Reply
  Aneta Boritzka
  25 września 2021 at 21:47

  Ale się tam pozmieniało od czasów kiedy ja tam byłam. Pierwszy raz zabrałam tam siostrzeńca na „dzień dziecka” wtedy jeszcze nie było to wszystko tak rozbudowane. Ale Lunapark i Riverpark – koniecznie musimy tam wybrać się z synem! Z pewnością będzie zachwycony!

 • Reply
  Marzena
  8 marca 2022 at 11:43

  My od dłuższego czasu wybieramy się tam z dzieciakami, ale w końcu musimy się zmotywować i jechać, bo widzę, że zabawa przednia ;)

Zostaw komentarz