MIEJSCA PRZYJAZNE DZIECIOM POLECANE

Wioska pod Kogutem – agroturystyka pod Warszawą

Korzystając z cudownej pogody, postanowiliśmy się wybrać z dzieciakami do gospodarstwa agroturystycznego. Szukaliśmy miejsca przyjaznego dzieciom, w pobliżu Warszawy, w którym dzieci się wyszaleją, a rodzice sobie odpoczną. Tym sposobem trafiliśmy do Wioski pod Kogutem.

Wioska pod Kogutem znajduje się zaledwie 20 km na południe od Warszawy na terenie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego we wsi Krępa koło Zalesia Górnego. Znajduje się na dużym, częściowo zalesionym terenie i oferuje mnóstwo rozrywek. Spędziliśmy tam cały dzień!

Pierwszym hitem było mini ZOO, czyli zagrody dla kur, gęsi, owiec, świń, królików i innych zwierząt. Tosia była zachwycona! Jedyny minusem to brak zacienienia w tej części gospodarstwa – zwierzęta mają oczywiście ochronę przed słońcem, jednak zwiedzający muszą się przemieszczać po sporym terenie w pełnym słońcu.

W Wiosce pod Kogutem można zjeść dania z tradycyjnej kuchni polskiej na świeżym powietrzu. Wybór nie jest duży, ale wszystko jest świeże i smaczne. Polecam kurczaka w sezamie! Największym plusem restauracji jest jej położenie – znajduje się tuż przy placu zabaw, dzięki czemu po posiłku rodzice mogą sobie odpocząć, a dzieci wyszaleć. Można też kupić piwko ;)

W Wiosce pod Kogutem organizowane są różne atrakcje dla dzieci, my akurat trafiliśmy na zajęcia z filcowania owczej wełny. Pełen wigoru, miły pan tłumaczył, zachęcał i pomagał dzieciakom w zrobieniu własnych kulek wełny. To wcale nie jest takie proste (ale bardzo przyjemne)!

Warto się przespacerować po terenie gospodarstwa, bo na odkrycie czeka wiele fajnych miejsc, takich jak olbrzymie tipi, oczka wodne z żółwiami, wybieg dla świń, szkółka jazdy konnej (dla dzieci od 7. roku życia), boisko do gry w piłkę, trampoliny, placyk do jazdy na rowerkach trójkołowych. Naprawdę, nie sposób tam się nudzić!

A wiecie co nam się najbardziej podobało w Wiosce pod Kogutem? Luźna, niezobowiązująca atmosfera, to, że można sobie po prostu pochodzić, pooglądać zwierzęta, pobawić się z dziećmi na świeżym powietrzu, a potem zwyczajnie poleżeć sobie na trawie, posłuchać szumu drzew, a nawet chwilę się zdrzemnąć. A to wszystko bez tłoków, ścisku, spokojnie i leniwie.

Do Wioski pod Kogutem można przyjechać na kilka dni i zamieszkać w jednym z domków wśród drzew, ale można też przyjechać na kilka godzin tak jak my i trochę odpocząć od miejskiego zgiełku. Organizowane są tu też wycieczki dla szkół i przedszkoli, zielone szkoły i kolonie.

Więcej informacji znajdziecie na ich stronie: Wioska pod Kogutem


Mogą Ci się spodobać

1 Komentarz

Zostaw komentarz