GRY ZABAWKI

Puzzle patyczki i inne cuda dla maluchów – super nowości!

Tego wpisu miało nie być… Gry i puzzle dla dzieci planowałam pokazać we ostatnim wpisie z 12 książkami kartonowymi dla maluchów i przedszkolaków, jednak potem stwierdziłam, że te perełki zasługują na własny wpis :) Mam nadzieję, że się ze mną zgodzisz!

Zobacz sama, jakie fajne rzeczy dziś przygotowałam:

Puzzle Pucio – Przeciwieństwa

Na początek coś dla małych fanów Pucia :) Zestaw 2-elementowych puzzli, które przedstawiają różne przeciwieństwa – lekki-ciężki, sucha-mokra, smutny-wesoły, mały-duży, głodny-najedzony i tak dalej. W pudełku jest 10 takich par, czyli 20 elementów. To taki pewniak dla 2-latków (i nie tylko), który z jednej strony zapewnia fajną rozrywkę, a z drugiej ma walory edukacyjne – ćwiczy skupienie i spostrzegawczość, zachęca do myślenia i rozwija zdolności dziecka. W łatwy sposób możemy stopniować trudność, zmniejszając lub zwiększając liczbę par do odszukania i ułożenia.

M. Galewska-Kustra, wydawnictwo Nasza Księgarnia

Dostępne tutaj: puzzle Pucio Przeciwieństwa

Pudełka pełne zabawy – Pojazdy i Zwierzęta

Pudełka pełne zabawy to wiosenna nowość w ramach serii Akademia Mądrego Dziecka. Każde z nich zawiera grube tekturowe, dwustronne patyczki, z których dziecko układa obrazek. W pudełku znajdziemy też tekturową podstawkę oraz zeszyt z krótkimi wierszykami i ilustracjami.

Do ułożenia jest 8 obrazków. W zestawie Pojazdy są to: statek, rakieta, samochód, wóz strażacki, koparka, pociąg, żaglówka i samolot, a w zestawie Zwierzęta: słoń, lis, niedźwiedź, tygrys, żyrafa, lew, krokodyl i zebra.

Bardzo dobra jakość i ładne ilustracje, a do tego naprawdę przystępna cena. Polecam!

Akademia Mądrego Dziecka, wydawnictwo HarperKids

Dostępne tutaj:

Pudełko pełne zabawy. Pojazdy

Pudełko pełne zabawy. Zwierzęta

Rok w lesie Memo i Puzzle

Jeśli tak jak ja lubisz książkę obrazkową Rok w lesie Emilii Dziubak, ta propozycja powinna Ci się spodobać – pojawiły się właśnie dwie nowości z tej serii – puzzle 2-elementowe dla maluchów i grę memory, która spodoba się też starszym dzieciom.

Puzzle „Rok w lesie. Rodzice i dzieci” to zestaw dziesięciu 2-elementowych układanek, na które składają się zwierzęta i ich dzieci, m.in. jeże, zające, szopy, niedźwiedzie i wiewiórki. Super jakość i przepiękne ilustracje. Bardzo polecam już dla dzieci w wieku 1,5-roku – 2 lata.

W memorki Rok w lesie gramy prawie codziennie (na zmianę z zestawem Koty od Mudpuppy, który też często pokazuję na naszym Instagramie). W pudełku znajdziemy 12 par zwierząt leśnych – borsuka, jeża, rysia, wydrę, dzięcioła, niedźwiedzia, dzika, żubra, łosia, żółwia, gąsienicę i szopa. W łatwy sposób można tak przez zabawę utrwalić nazwy i wygląd tych zwierząt. Super cena, polecam!

Dostępna tutaj:

Rok w lesie Memo

Rok w lesie Puzzle. Rodzice i dzieci


Mogą Ci się spodobać

Brak komentarzy

    Zostaw komentarz