Książki kartonowe dla dzieci – dziś pokażę Ci aż 12 świetnych wiosennych nowości :) Kto ma w domu malucha albo przedszkolaka ręka w górę! Wreszcie pojawiło się nowe wydanie książki z okienkami, o którą dostawałam mnóstwo pytań i… propozycji odkupienia naszego egzemplarzu w podwójnej cenie ;) A teraz tak książka jest dostępna (jeszcze!) od ręki!
Mam nadzieję, że Cię zaciekawiałam :) Zaczynamy?
Książki kartonowe dla dzieci – nowości wiosna 2021
1. Kochamy Plutona
Jedna z ulubionych lektur Helenki na dobranoc :) Bardzo pomysłowa książka z wycięciami, która odpowiada na pytanie: Dlaczego Pluton nie jest planetą? Jakie warunki trzeba spełnić, żeby uzyskać miano planety? Książka jest napisana w tak przyjazny sposób i zilustrowana tak uroczo, że śmiało można ją czytać już maluchowi – może jeszcze nie zrozumie całkiem przekazu, ale to nie szkodzi. Tekst jest wierszowany i łatwo wchodzi do głowy, założę się, że przypomni się w odpowiednim momencie!
Kochamy Plutona ma też drugie dno – to pozytywny przekaz o tym, że różnimy się między sobą i nie ma w tym nic złego, każdy z nas jest wyjątkowy. Możemy się przyjaźnić i bawić ze sobą bez względu na różnice.
Z tej serii bardzo polecam również książkę „8 małych planet”, pisałam o niej TUTAJ.
Ch. Ferrie, H. Maynard-Casely, wydawnictwo Media Rodzina
Dostępna tutaj: Kochamy Plutona




2. Rok na zamku
Prawdziwa perełka, która zachwyci wszystkich małych fanów klimatów rycerskich, średniowiecza, zamków, bitew i tajemnic! Tutaj tak wiele się dzieje, że nie sposób wszystkiego ogarnąć na raz. Miesiąc po miesiącu śledzimy perypetie i przygody mieszkańców i pracowników zamku – króla, jego córek, barda, rycerza, błazna, zamkowych zwierząt i wielu, wielu innych bohaterów, których sylwetki poznajemy na początku książki. Cała historia zaczyna się, gdy król Bolebor otrzymuje od czarownicy Mojmiry niezwykły prezent…
Wspaniała książka, nad którą można spędzić dłuuugie godziny – oglądać, opowiadać, domyślać się i odszukiwać zależności przyczynowo-skutkowe różnych zdarzeń. My oglądamy ją razem, bo Rok na zamku interesuje równie mocno obie moje córki, mimo różnicy wieku. Bardzo polecam!
N. Kucharska, wydawnictwo Nasza Księgarnia
Dostępna tutaj: Rok na zamku





3. Bing. Zabawa w parku – książka z magnesami
Wyjątkowa książka dla dzieci, a raczej połączenie książki z zabawką :) Na każdej stronie znajduje się krótka historia związana z Bingiem i jego przyjaciółmi np. zabawa piłką w parku i puste ilustracje, na których dziecko umieszcza magnesowe postaci zgodnie z tekstem (albo i nie). Świetny pomysł! Maluch w ten sposób trenuje słuchanie ze zrozumieniem, jednocześnie bawi się i słucha książeczek – to też super patent na rozbudzenie miłości do książek.
Książka ma kartonowe strony, do których bardzo dobrze przyczepiają się magnesy. Helenka bawi się tymi magnesami też niezależnie od książki :) Aktualnie dostępna jest tylko książka z bajką Bing, mam nadzieję, że seria będzie kontynuowana!
Wydawnictwo HarperKids
Dostępna tutaj: Bing. Zabawa w parku – książka z magnesami





4. Opowiem ci, mamo, co robią myszy
Książki kartonowe dla dzieci. Nowość z bardzo lubianej serii „Opowiem ci, mamo” – tym razem o myszach :) Bohaterami są liczni członkowie rodziny Wąsików, których możemy odnaleźć na drzewie genealogicznym. Każda myszka ma swój charakter, zainteresowania i przygody. Możemy je śledzić w norce, mysiej szkole, spiżarce, na wycieczce i w wielu innych miejscach, w których załatwiają swoje sprawki. Książka jest niezwykle pomysłowa!
Każda strona to też zadania na spostrzegawczość, liczenie i dopasowywanie. Zadania nie są trudne, ale też nie bardzo łatwe, myślę, że w sam raz dla 3-4 latków. Również rymowany tekst na pewno się spodoba przedszkolakom.
K. Kołodziej, wydawnictwo Nasza Księgarnia
Dostępna tutaj: Opowiem ci, mamo, co robią myszy (z kodem rabatowym MAMACARLA -10% zniżki)





5. Drogie ZOO
Dłuuuugo czekałam na nowe wydanie jednej z moich ulubionych książek dla maluchów! Polecałam ją na blogu już w 2015 :) Jeśli chcesz zobaczyć, jak fatalne robiłam zdjęcia, to zajrzyj tutaj: recenzje Kochane ZOO :D Nowe wydanie różni się nieco w warstwie tekstowej, bo bazuje na nowym tłumaczeniu, dlatego też tytuł to teraz „Drogie ZOO”, a nie „Kochane ZOO”. Ilustracje i klimat pozostaje na szczęście ten sam, więc śmiało mogę Ci polecić tę książkę!
„Drogie ZOO” to pomysłowa, kartonowa książeczka z okienkami dla maluchów o pewnym chłopcu, który bardzo chciał mieć zwierzatko. Napisał więc prośbę do ZOO o przysłanie mu jednego z mieszkańców ;) I tak, strona po stronie chłopiec otrzymuje przesyłki z różnymi zwierzakami, które jednak średnio pasują do roli domowego ulubieńca… Na szczęście ostatnia z nich okazuje się strzałem w 10 :)
R. Campbell, wydawnictwo Mamania
Dostępna tutaj: Drogie ZOO





6-7. Szukaj i znajdź. Muminki i zima oraz Muminki w dżungli
Kolejne tomy z serii Szukaj i znajdź dla małych fanów Muminków :) Tym razem podejrzymy, jak wygląda zima w Dolinie Muminków, co robią jej mieszkańcy i co się stanie, gdy Muminki niespodziewanie wybudzą się z zimowego snu. W drugiej książce za to podwórko Muminków zamieni się w prawdziwą dżunglę, za sprawą nasion roślin tropikalnych, które znalazła Mała Mi. Tak właśnie zaczynają się najlepsze przygody :)
Te książki kartonowe napisane są prostym, przystępnym językiem, a na każdej stronie znajdują się zagadki i zadania na wyszukiwanie różnych elementów na ilustracjach. W sam raz dla 2-4 latków. Polecam!
P. Arenius, wydawnictwo HarperKids
Dostępne tutaj:







8. Traktor Stasia. Nauka liczenia z okienkami
A teraz coś w sam raz dla dzieci, które uczą się liczyć. Bardzo fajna książka kartonowa z okienkami, która z prosty i wesoły sposób zachęca do liczenia. Staś razem z młodszą siostrą wyruszają na wycieczkę traktorem, a w różnych przyczepach podróżuje bóbr, krowy, świnki, niedźwiedzie, myszki, kaczki, pingwiny, koty, psy i zajączki. Ale co to, okazuje się, że niespodziewanie dołączyły też żabki – koniecznie trzeba sprawdzić ile ich jest :)
Książka jest napisana z dużym poczuciem humoru, bardzo ładnie zilustrowana, zachęca do interakcji i pomaga utrwalić umiejętność liczenia w zakresie 1-10.
M. Filipina, I. Mikrut, wydawnictwo Nasza Księgarnia
Dostępna tutaj: Traktor Stasia. Nauka liczenia z okienkami





9-10. nowości z serii Pierwsze słowa – Pory roku i Na boisku
Nie znam malucha, który nie lubiłby tej serii! Kwadratowe książki kartonowe z różnymi elementami do przesuwania przyciągają dzieci jak magnes. Na szczęście są naprawdę wytrzymałe i można się nimi długo bawić :) Wiele razy pokazywałam już książeczki z tego cyklu, teraz pora na nowości: Pory roku, w której dzieci poznają i utrwalą charakterystyczne słowa związane z wiosną, latem, jesienią i zimą (świetne wprowadzenie w tę tematykę dla najmłodszych) oraz Na boisku, która z pewnością spodoba się małym pasjonatom zabaw z piłką – zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom.
Akademia Mądrego Dziecka, wystawnictwo HarperKids
Dostępne tutaj:




Na boisku:



11-12. Książki kartonowe dla dzieci – Ja i moja mama oraz Czy to jest moje?
Kartonowe nowości z serii Akademia Mądrego Dziecka dla maluchów. Rymowany tekst, kolorowe ilustracje i wycięte w różne otwory sprawiły, że ten cykl pokochało tysiące dzieci. „Ja i moja mama” to piękna, wzruszająca książeczka o sile miłości, byciu dla siebie miłym, różnych aktywnościach rodzinnych, spędzaniu czasu z mamą – idealna na zbliżający się Dzień Matki :)
„Czy to jest moje?” to sympatyczne wierszyki o różnych przedmiotach, zabawkach i rzeczach z najbliższego otoczenia, które należą do dziecka oraz o codziennych aktywnościach, takich jak mycie rąk, ubieranie się, siusianie, rysowanie, budowanie z klocków, zabawa na podwórku.
Akademia Mądrego Dziecka, wydawnictwo HarperKids
Dostępne tutaj:


„Ja i moja mama”:


Bardzo lubimy te książki kartonowe dla dzieci, mam nadzieję, że i Tobie coś wpadło w oko!