PREZENTY ZABAWKI

Prezenty dla dzieci na Mikołajki – 15 pomysłów

Prezenty dla dzieci na Mikołajki nie muszą być drogie, wręcz przeciwnie – zwykle kupuję drobiazgi, max. do 50 zł. W tym roku Tosia i Helenka dostaną też kalendarz adwentowy DIY, więc prezenty na Mikołajki będą pomysłowe, ale nie za miliony monet ;)

Zebrałam 15 pomysłów na fajne prezenty dla dzieci na Mikołajki – takie, które zajmą je na dłużej i pozytywnie wpłyną na ich rozwój. W większości nie kosztują więcej niż 50 zł.

Prezenty dla dzieci na Mikołajki

1. Zestaw kreatywny do robienia żelków

Świetna zabawa i trening dla małych rączek w jednym :) Finalnie żelki nie wychodzą tak idealne jak na obrazku, ale dzieciom i tak bardzo się podobają.

Dostępny tutaj: Zestaw do robienia żelków

2. Wydrapywanka

Wydrapywanki to u nas prezent-pewniak. Zabawa polega na stopniowym odkrywaniu obrazka za pomocą dołączonego patyczka. Wciąga zarówno 6-latkę, jak i 3-letnią Helenkę.

Dostępna tutaj: Wydrapywanka

3. Bazgraki

Bardzo lubię kupować dzieciom tego typu ćwiczenia – to świetne połączenie zabawy i nauki. Bazgraki mają dołączony suchościeralny marker, dzięki czemu zadania można wykonywać wielokrotnie.

Dostępne tutaj: Bazgraki

4. Zestaw do konstrukcji rur

Świetny zestaw konstrukcyjny dla dzieci – uczy kombinowania, skupienia, logicznego myślenia i oczywiście trenuje zdolności manipulacyjne.

Dostępny tutaj: Zestaw do konstrukcji rur

5. Klocki Plus-Plus

Klocki Plus-Plus są po prostu genialne, uzależniają jak kawa i nigdy się nie nudzą! Mamy dwa zestawy już od kilku lat i wciąż do nich wracamy. Dziewczynki uwielbiają się nimi bawić, a i my, rodzice, chętnie dołączamy.

Dostępne tutaj: Klocki Plus-Plus

6. Zestaw przyssawek

To propozycja w nieco wyższej cenie, ale naprawdę warto. Przyssawki zapewniają mnóstwo dobrej zabawy, rozbudzają kreatywność i nieszablonowe myślenie. Świetne!

Dostępne tutaj: Przyssawki

7. Szablony do rysowania

Te szablony są u nas hitem od kilku miesięcy. Tosia uwielbia odrysowywać z nich różne kształty, łączy wzory, koloruje, wycina. Szablony są mocne, elastyczne i wytrzymałe, łatwo je wyczyścić mokrą chusteczką.

Dostępne tutaj: Szablony do rysowania

szablony do rysowania
zabawki na balkon
zabawki na balkon

8. Kolorowanka wodna

Kolorowanki wodne to moje pewniaki dla 2-3 latków, a te z Melissa & Doug są najlepsze, bo nie sklejają się w nich strony i można się nimi bawić naprawdę długo.

Dostępna tutaj: Kolorowanka wodna

9. Wielorazowe naklejki

Wielorazowe naklejki to kreatywna zabawa dla dzieci na wiele godzin. W zestawie znajduje się kilka dużych plansz z różnymi sceneriami oraz ponad 150 różnych naklejek, które można przyklejać i odklejać wiele razy.

Dostępne tutaj: Wielorazowe naklejki

10. Zestaw literkowy dla przedszkolaka

Książka o literkach + dedykowane puzzle są do kupienia osobno, ale najbardziej polecam je razem :) W ten prosty sposób Helenka szybko (i w zasadzie przy okazji zabawy) poznała literki. Książka ma twarde, kartonowe strony, jest zabawna i zachęca do interakcji, a puzzle są świetnym uzupełnieniem i utrwaleniem znajomości literek.

Dostępne tutaj:

Literkowa książka

Literkowe puzzle

11. Gry magnetyczne w pudełku

Mamy już kilka gier z serii Purple Cow i to nasz must have na każdy wyjazd, ale nie tylko. Polecam przede wszystkim dla starszaków – +5 lat ze względu na małe elementy.

Dostępne tutaj: Gry magnetyczne w pudełku

12. Projektor ze zwierzętami

Projektor tej firmy mamy już od kilku lat i nic się z nim nie dzieje. Już kilka razy pokazywałam go na blogu, bo uważam, że to świetny pomysł na prezent dla dziecka na Mikołajki i wiele innych okazji – jest niedrogi i daje mnóstwo frajdy.

Dostępny tutaj: Projektor ze zwierzętami

13. Magnetyczny dinozaur T-Rex baby

Uroczy magnetyczny dzidziuś dinozaur do składania. do tego pieluszka i kołyska. Dostępne są też inne mini dinusie i ich mamy. Fajna zabawka dla 3-latka.

Dostępny tutaj: Magnetyczny dinozaur T-Rex baby

14. Eksperymenty dla dzieci

Które dziecko nie lubi eksperymentów? My często wyszukujemy w internecie pomysły na proste doświadczenia, ale często muszę do nich zamawiać potrzebne rzeczy. Tutaj wszystko jest już gotowe.

Dostępne tutaj: Eksperymenty dla dzieci

15. Planszówki dla dzieci. Gra w kreta

Gra planszowa to zawsze dobry pomysł na prezent dla dziecka. Można dobrać ciekawą grę dla dzieci w każdym wieku od 2-latka wzwyż. Tutaj znajdziesz linki do moich wpisów z zestawieniami gier dla dzieci:

gry dla 2-latków

gry dla 3-latków

gry dla 4-latków

gry dla 5-latków

Ostatnio hitem jest u nas gra w Kreta. Pokazywałam już ją tutaj. Zasady są bardzo proste. Naszym zadaniem jest włożenie do koszyczka 4 różnych warzyw, jednak przeszkadza nam kret. Dziewczynki świetnie sobie radzą we dwie i nawet nie potrzebują mojej pomocy.

Dostępna tutaj: Gra w kreta

pierwsza gra dla maluchów
pierwsza gra dla dziecka
zabawki dla rodzeństwa

Potrzebujesz więcej inspiracji na prezenty dla dzieci? Zajrzy też tutaj:

Najlepsze prezenty dla dzieci na ostatnią chwilę ;) 10 hitów!

Prezenty dla dzieci na Gwiazdkę – ponad 30 pomysłów

Prezenty dla dzieci na Mikołajki i Święta – nasze pewniaki!

Najlepsze zabawki dla 2-latka. TOP 15

Najlepsze zabawki dla rocznego dziecka. TOP 15 – nasze hity

Drobne prezenty dla dzieci na Mikołajki i pod choinkę. TOP10 – sprawdzone hity!


Mogą Ci się spodobać

Brak komentarzy

    Zostaw komentarz