POLECANE ZABAWKI

Najlepsze zabawki na plażę. Nasze hity!

zabawki do piasku i wody

Jakie zabawki plażowe najlepiej sprawdzą się dla malucha i przedszkolaka? Które zajmą niewiele miejsca? W tym roku zabraliśmy nad morze zabawki, które ciężko zniszczyć i… jeszcze ciężej zgubić! A w dodatku zmieściły się do jednego małego plecaczka, dla 2 dzieci! Niemożliwe?

W mojej kilkuletniej karierze rodzicielskiej kupiłam już kilka zestawów zabawek plażowych, z których nie wiem, jakim cudem, ale moje dzieci pogubiły wszystkie konewki i łopatki, wiaderka się połamały, zostały tylko nielubiane grabki… W ilości sztuk 3 ;) U Ciebie też grabki są najmniej pożądaną zabawką?

W tym roku postawiłam na inną strategię – mega wytrzymałe, wyróżniające się i kompaktowe zabawki plażowe Quut, Funkit World i Gowi. Dasz wiarę, że wszystkie zamieściły się w małym woreczko-plecaczku?

najlepsze zabawki na plażę

Serio, serio! No to po kolei, pokażę Ci wszystkie nasze zabawki na plażę i do wody – wiaderka, konewkę, mega foremki, wielofunkcyjne łopatki itp. Podczas zabaw nad morzem i kilku mniejszych wypadach na miejskie plaże udało nam się nie zgubić ani nie zniszczyć żadnej z nich – co przy moich szałaputkach jest nie lada wyczynem. Może też fakt, że zabawki swoje kosztują, sprawia, że lepiej ich pilnujemy ;)

Zabawki plażowe do piasku i wody – nasze hity!

Foremki do piasku Alto – Quut

Ten zestaw konstrukcyjny to złoto. Seeerio – moje dziewczyny mogłyby mieć tylko je + konewkę i pół dnia z głowy ;) Alto to 3 foremki dzięki którym w łatwy sposób Tosia tworzyła 2-piętrowe wieże, burzone następnie w piskiem radości przez Helę. Wystarczy postawić na piasku największy element, nasypać mokrego piasku (lub suchego i dolać wody), ubić, postawić w analogiczny sposób kolejne dwa poziomy, zdjąć ostrożnie formy – i gotowe!

zabawki na plaze quut
zabawki na plaze quut
zabawki na plaze quut
zabawki na plaze quut

Świetne jest też to, że foremki przechowuje się jedna w drugiej i zabezpiecza kliknięciem, dzięki czemu zajmują mniej miejsca i nie rozdzielają się. Sprytne rozwiązanie.

Oprócz stawiania wieży (zabawa nr 1 na plaży!) moje dziewczynki znalazły też inne zastosowania tych foremek, co mnie wcale nie dziwi, bo to w końcu bardzo kreatywna zabawka plażowa. Mega polecam!

Dostępna jest też wersja z piramidami.

Do kupienia tutaj: Foremki do piasku Alto – Quut oraz wersja z piramidami Pira – Quut

zabawki do piasku i wody
zabawy na plaży dla dzieci

Konewka Cana Large – Quut

Drugi must have naszych zabaw na plaży. Konewka Cana jest po prostu uwielbiana przez dzieci. Moja Tosia wybrała sobie oczywiście różową – widać ją chyba z 50 metrów :D Ale odcień naprawdę piękny, więc nie narzekam ;) Jest też świetnie zaprojektowana. Konewkę bardzo łatwo się napełnia wodą, jest pojemna (mamy dużą – litrową), woda się nie wychlapuje za bardzo podczas plażowych biegów z morza na piasek ;) Z jednej strony ma precyzyjny lejek, z drugiej za to można wylewać wodę jak z prysznica.

zabawki do piasku i wody

Podczas zamawiania wahałam się między konewką dużą (1 l) a małą (0,5 l) – wybrałam dużą i bardzo dobrze. Świetnie radziła sobie z nią nawet 1,5-roczna Helenka.

Do kupienia tutaj:

DUŻA (1 l) Konewka Cana large różne kolory

MAŁA (0,5 l) Konewka Cana small różne kolory

zabawki do piasku i wody
zabawki plażowe

Zestaw plażowy Quut (wiaderko, foremka, łopatki z piłką)

To właśnie do tego zestawu dołączony jest worek-plecak, do którego udawało mi się spakować WSZYSTKIE nasze zabawki na plażę. Choć jest tylko dodatkiem, to bardzo mi podpasował, głównie za sprawą siateczkowej strony, przez którą wysypuje się piasek jeszcze po drodze z plaży :)

zabawki do piasku i wody

Co znajdziemy w zestawie plażowym Quut?

1. Wiaderko Mini Ballo

To mniejszy rozmiar wiaderka Quut, choć wcale nie tak mały, bo ma 1,7 litra pojemności. Wiaderko ma wygodny uchwyt, dzięki któremu spokojnie radzą sobie z nim nawet małe dzieci. Także kształt jest niespotykany – widziałaś kiedyś wiaderko-kulę? I choć nie zrobimy nim babki z piasku, to dzięki starannie wyprofilowanym wykończeniom możemy precyzyjnie wylewać z niego po trochu wodę.

zabawki do piasku i wody
zabawki do piasku i wody
najlepsze zabawki na plażę
zabawki do piasku i wody quut

2. Zestaw łopatek Cuppi

Łopatki Cuppi szczególnie upodobała sobie Helenka. Są małe, poręczne, świetnie pasują do dziecięcej rączki. Dzięki nim sprawnie wydrążymy fosę, zrobimy tor dla piłeczki (też jest w zestawie). Możemy też przez nie przelewać wodę, sitkać, precyzyjnie przesypywać piasek.

Łopatki przechowuje się jedna w drugiej, dzięki czemu zajmują mniej miejsca. Trzeba jednak na to uważać i lepiej nie łączyć ich kliknięciem na plaży – po dostaniu się piasku do środka bardzo trudno je rozłączyć. Na szczęście połączone łopatki też świetnie spełniają swoją funkcję.

najlepsze zabawki plażowe
zabawki plażowe

3. Foremka Magic Shaper

Foremka jakiej próżno szukać w standardowych zestawach zabawek plażowych. Magic Shaper to foremka, która służy do odciskania wzorów na mokrym piasku, dzięki czemu nawet małe dzieci są w stanie zrobić piękne 'babki’. W naszym zestawie jest foremka, którą odciskamy serduszko, ale można dokupić też inne kształty w różnych kolorach. Foremki z tej serii można łączyć i w ten sposób przechowywać oraz transportować bez obawy, że nam się zgubią.

zabawki plażowe quut
zabawki plażowe quut

Do kupienia tutaj: Zestaw plażowy w woreczku Quut

Możesz też kupić te zabawki oddzielnie:

Wiaderko Mini Ballo – małe (takie jak nasze) – 1,7 l

Wiaderko Ballo – duże – 3,7 l

Zestaw do piasku Cuppi

Foremki Magic Shaper w 4 rodzajach i różnych kolorach

zabawki plażowe quut
zabawki plażowe quut

Łopatka wielofunkcyjna Triplet – Quut

Kolejna zabawka do piasku, która dzięki temu, że jest świetnie zaprojektowana, pobudza wyobraźnię i kreatywność dzieci. Najlepiej po prostu wręczyć ją dzieciom i… patrzeć, co się wydarzy. Gwarantuję, że znajdą one więcej zastosowań łopatki Triplet niż my :) Łopatka, sitko, lejek, grabki – 4 zabawki w jednej. Sprytnie, prawda? Kolory oczywiście są różne, wybór Tosi – niezmienny ;)

Do kupienia tutaj: Łopatka wielofunkcyjna Triplet – Quut (w wielu kolorach)

zabawki plażowe quut
najlepsze zabawki na plażę
najlepsze zabawki na plażę

Silikonowe wiaderko – Funkit World

Na plażę zawsze zabieramy też silikonowe wiaderko Funkit World. Zresztą, mamy je przy sobie bardzo często, nawet jeśli akurat nie planujemy zabaw na piasku. Z jednej, prostej przyczyny – można je zrolować, jest lekkie i zajmuje tyle miejsca co nic ;) Nad morzem miałyśmy więc dodatkowe wiaderko, przydawało się na przykład do obmycia małych rączek.

O tym silikonowym wiaderku pisałam już rok temu (zabawki do piaskownicy – klik) – świetnie się nam sprawdza i nadal wygląda jak nowe.

Do kupienia tutaj: Silikonowe wiaderko Funkit World (w wielu kolorach)

najlepsze zabawki na plażę
sylikonowe wiaderko na plażę
zabawki do piasku na plażę
zabawki do piasku na plażę

Zestaw foremek w kształcie wafelków do lodów + łopatka – Gowi

Ten zestaw foremek z łopatką też jest już z nami od roku i również wygląda jak nówka. Na pewno dzięki świetnej jakości – materiał jest bardzo wytrzymały, 'gruby’, a kolory tak intensywne, że ciężko je zgubić ;)

Zabawa w nakładanie lodów na plaży jest fajnym urozmaiceniem czasu spędzonego nad wodą, ale i świetną atrakcją w piaskownicy.

Do kupienia tutaj: Zestaw foremek w kształcie wafelków do lodów + łopatka Gowi

najlepsze zabawki na plażę
najlepsze zabawki na plażę
najlepsze zabawki na plażę
najlepsze zabawki na plażę

A jakie Wy zabieracie zabawki na plażę?


Mogą Ci się spodobać

1 Komentarz

Zostaw komentarz