KSIĄŻKI KARTONOWE

Najfajniejsze książki tej wiosny – kartonówki dla maluchów

Dziś mam dla Ciebie to, co maluchy lubią najbardziej – nowe książeczki z kartonowymi stronami! Kolorowe, wesołe, z okienkami i ulubionymi bohaterami. Wybrałam najciekawsze wiosenne nowości dla dzieci w wieku 1-3 lat z różnych wydawnictw. A już niedługo propozycje dla przedszkolaków i starszaków!

Kolejne zamknięcie przedszkoli i żłobków stało się faktem. Jak łączyć pracę na home office’ie z opieką nad dziećmi? To trudne i zależne od wielu czynników… Zajrzyj TUTAJ – opisałam w tym wpisie moje sposoby na zajęcie dzieci dłużej niż przez chwilę, aby móc popracować. Zaglądaj na bloga w najbliższych dniach, będę podrzucała kolejne inspiracje na fajne aktywności dla dzieci oraz propozycje fajnych książek, gier i zabawek :) Szykuję też coś fajnego w temacie organizacji!

Jedna mała uwaga. Kilka fajnych nowości dla maluchów zaplanowanych jest na kwiecień, dlatego za kilka tygodni możesz się spodziewać kolejnych propozycji :) Planuję zebrać w jednym wpisie nasze ulubione kartonówki dla dzieci i przy okazji pokazać też kilka nowości (ja już je mam przedpremierowo, więc wiem, że to hity, ale jeszcze nie są dostępne do kupienia).

Ale przejdźmy już do książek kartonowych dla maluchów – nowości tej wiosny :)

Cyferkowa książka

Cyferkowa książka to młodsza „siostra” Literkowej książki – którą wiele razy już pokazywałam i polecałam, bo jest genialna! Cieszę się, że autorzy poszli za ciosem i przygotowali dla nas książkę o cyferkach. Czytamy ją każdego dnia, to aktualnie jedna z ulubionych książek Helenki.

W ciekawy i oryginalny sposób są tu przedstawione cyfry od 0 do 9 – każda pięknie wyszydełkowana. I tak stopniowo, strona po stronie, zapełniamy regał zabawkami, klockami, książkami, autkami. Na końcu okazuje się, że nie było to przypadkowe :) Książka poprzeplatana jest zadaniami na liczenie i spostrzegawczość, trenuje też umiejętność opowiadania i rozszerza zasób słownictwa.

Polecam zwłaszcza dla 2-4 latków.

A. Krzanik, A. Salamon, wydawnictwo Nasza Księgarnia

Dostępna tutaj: Cyferkowa książka (z kodem MAMACARLA 10% rabatu)

Kartonówki z okienkami – Pierwsza Wielkanoc Spota i Spot umie liczyć

Tego sympatycznego, żółtego pieska nie sposób nie lubić. Zwłaszcza w wersji z okienkami! Dziś pokażę Ci nasze dwie nowości, w sam raz dla maluchów. Strony są kartonowe, jednak okienka dość delikatne, trzeba więc uważać, żeby dziecko ich nie urwało.

„Pierwsza Wielkanoc Spota” to wesoła historia o poszukiwaniu czekoladowych jajek. Wielkanocny zajączek schował w ogrodzie i w domu 6 przysmaków, które Spot oraz jego przyjaciółka Helen próbują odnaleźć. Tekst jest napisany głównie w formie pytań, na które odpowiedzi znajdziemy pod klapkami. Zachęca to dziecko do interakcji i sprawia, że czytanie to świetna zabawa.

„Spot umie liczyć” to fajna książeczka dla maluchów, które uczą się liczyć od 1 do 10. Spot przy okazji wizyty na farmie liczy różne zwierzęta – sprawdza ile jest koni, kaczek, świnek, kur, owiec itp. Okienka skrywają odpowiedzi i… kilka niespodzianek :)

E. Hill, wydawnictwo Mamania

Dostępne tutaj: (z kodem MAMACARLA 10% rabatu)

Pierwsza Wielkanoc Spota

Spot umie liczyć

Spot umie liczyć:

Muminki. Bardzo ważne sprawy. Moja pierwsza biblioteczka

Na koniec coś wyjątkowego dla małych fanów Muminków :) Piękne wydanie kartonowych mini książeczek z bohaterami tych kultowych opowieści i bajek. W zestawie znajdują się 4 pozycje – Kolory, Rodzina i przyjaciele, Emocje i Pory roku. W każdej z nich Muminek i Mała Mi uczą i bawią maluchy, odkrywając otaczający świat, nazywając emocje, poznając sympatyczne Muminki.

Książeczki są niewielkich rozmiarów, można je zabrać ze sobą wszędzie – cały zestaw w pudełku albo wrzucić pojedynczą książeczkę do torby na spacer.

wydawnictwo HarperKids

Dostępne tutaj: Muminki. Bardzo ważne sprawy. Moja pierwsza biblioteczka (z kodem MAMACARLA 10% rabatu)


Mogą Ci się spodobać

Brak komentarzy

    Zostaw komentarz