BIBLIOTECZKA KSIĄŻKI KARTONOWE

9 super książek dla maluszków – co warto kupić?

Hej, hej! Dziś mam dla Was 9 wspaniałych książeczek dla dzieci w wieku 1-3 lata. Książki z grubymi, kartonowymi stronami, interaktywnymi, przesuwanymi elementami, kontynuacje ulubionych maluszkowych serii. Piękne nowości!

1. Ala i Antek jedzą

Wspaniała książka kartonowa dla dzieci o tym, w jak różny sposób dzieci jedzą – od maluszków w brzuszkach, przez niemowlaki, po dzieciaczki w żłobku. Książka pomaga budować dobrą relację dziecka z jedzeniem, pokazuje różne etapy rozszerzania diety i nauki samodzielności. Zachęca do aktywności, próbowania nowych rzeczy, pomagania rodzicom w kuchni.

Super temat, piękne ilustracje i ważne przesłanie.

Dla dzieci 1+

J. Anger, A. Piszczek, N. Berlik, wydawnictwo Mamania

Dostępna tutaj: Ala i Antek jedzą

2. Stegozaur i Triceratops

Coś dla najmłodszych fanów i fanek dinozaurów! Kolejne dwie książeczki z serii Poznajemy dinozaury. Tym razem poznamy Stegozaura i Triceratopsa. Zobaczymy jak wyglądają, jakie mają zwyczaje i upodobania, co lubią robić i jak się bawią. Każda strona zawiera ruchome, wysuwane elementy, na tyle solidne, że wytrzymują intensywne zainteresowanie dwulatka, a nawet roczniaka :)

Pozostałe książki z tej serii to: Diplodok i Tyranozaur (pisałam o nich TUTAJ).

Dla dzieci 1+

Akademia Mądrego Dziecka, wydawnictwo HarperKids

Dostępne tutaj: seria Poznajemy dinozaury

Jeśli Twoje dziecko uwielbia dinozaury, zajrzyj też do tego wpisu:
Dinozaury – najlepsze zabawki i książki dla dzieci

3. Pociąg i Dobranoc, kurczaczku!

Kolejne książeczki to nowe propozycje z serii Pierwsze słowa oraz Pierwsze bajeczki.

„Pociąg”: Maluszki poznają pociągi i różne rzeczy z nimi związane, dowiedzą się, kto sprawdza bilety i co ciekawego można robić podczas podróży. Kolorowe ilustracje i interaktywne elementy zachęcają do zabawy i aktywności. Bardzo polecam, zwłaszcza jeśli planujecie pierwszą podróż pociągiem :)

„Dobranoc, kurczaczku!”: w tej uroczej książeczce poznamy małego kurczaczka i jego rodzinkę – od wyklucia się z jajka, przez dziobanie ziarenek, po układanie się do snu. Każda strona skrywa ruchome elementy, które tak dzieci uwielbiają. Idealna do wieczornego wyciszania.

Dla dzieci 1+

Akademia Mądrego Dziecka, wydawnictwo HarperKids

Dostępne tutaj:

Pociąg

Dobranoc, kurczaczku!

4. Max i Królik. Małe zwycięstwa

A teraz nowość z serii Max i Królik. „Małe zwycięstwa” to książeczka o próbowaniu nowych rzeczy, przegrywaniu, radzeniu sobie z niepowiedzeniem, małych kroczkach prowadzących do sukcesu. Warto się nie poddawać, nawet jeśli nie wszystko od razu nam się udaje i nie porównywać się z innymi. To, że coś nam nie wychodzi, nie znaczy, że jesteśmy gorsi. Super przesłanie dla każdego 2-latka i przedszkolaka. Polecam!

Dla dzieci 2+

A. Desbordes, P. Martin, wydawnictwo Mamania

Dostępna tutaj: Max i Królik. Małe zwycięstwa

5. Julian Tuwim dzieciom

Nowe, piękne wydanie klasycznych wierszy Juliana Tuwima opatrzone wyjątkowymi ilustracjami Magdaleny Kozieł-Nowak. Znajdziemy tu 44 najbardziej znane utwory, takie jak: „Lokomotywa”, „Okulary”, „Zosia Samosia”, „Ptasie radio”, „Abecadło”, „Słoń Trąbalski”, „Rzepka” i wiele innych. Klasyka w najlepszym wydaniu.

Książka ma cienkie strony i oczywiście nie można jej dać maluchowi do rączek, ale zawsze zachęcam do czytania dzieciom od samego początku, a rytmiczne wiersze są do tego idealne. To też wspaniały pomysł na prezent dla maluszka!

Dla dzieci 1+

J. Tuwim, M. Kozieł-Nowak, wydawnictwo Nasza Księgarnia

Dostępna tutaj: Julian Tuwim dzieciom

6. Układam puzzle: Na wsi i w lesie

Na koniec dwie super książeczki, a w zasadzie połączenie książek i puzzli. Poznamy w nich różne zwierzątka, które mieszkają na wsi i w lesie. Zobaczymy, jak mieszkają, co lubią, jakie mają zwyczaje. Dzieci mogą ułożyć 2-elementowe puzzle w książeczce lub poza nią, elementy są solidnie wykonane i dobrze się łączą. Na każdej stronie na dzieci czeka też pytanie, które buduje zaangażowanie.

Kolorowe, urocze ilustracje, świetna jakość i ciekawy temat. Hit dla maluchów!

Dla dzieci 1+

Akademia Mądrego Dziecka, wydawnictwo HarperKids

Dostępne tutaj: seria Układam puzzle

Wpis zawiera linki afiliacyjne.


Mogą Ci się spodobać

Brak komentarzy

    Zostaw komentarz