KSIĄŻKI KARTONOWE

Książki kartonowe dla dzieci – idealne na prezent!

Książka to zawsze dobry pomysł – na prezent i bez okazji. Czytajmy dzieciom od urodzenia, czytajmy podczas zabawy, do usypiania i wyciszania. Eksperymentujmy – pokazujemy maluchom książki z okienkami, wyszukiwanki, obracanki, przesuwanki, książki ze światełkami… Niech książka kojarzy się z super przygodą!

Dziś mam dla Was 5 super książek kartonowych dla maluchów i przedszkolaków. A już wkrótce więcej nowości książkowych dla dzieci :)

W poszukiwaniu prezentów na Mikołajki zajrzyj też tutaj:

14 super prezentów dla dzieci na Mikołajki

Książki kartonowe dla dzieci

Wieczorynka. Dobranoc, leniwcu i Dobranoc, jednorożcu

Urocze książki dla maluszków, idealne do czytania na dobranoc i do drzemki. Z tyłu znajduje się włącznik, którym możemy uruchomić lampki i rozświetlić książeczki – wieczorem efekt jest genialny, ale i w dzień podświetlane elementy pięknie błyszczą. Tekst jest rymowany.

Koncepcja bajeczek jest podobna, choć nieco się różnią. Mały leniwiec nie chce iść spać, choć już jest na to pora, ale widząc jak inne zwierzęta już sobie smacznie śpią, i on w końcu zasypia.

Jednorożec z drugiej książeczki szuka swojej przytulanki. Pyta inne zwierzątka o nią, jednak one mają tylko swoje własne maskotki i nie mogą pomóc jednorożcowi. Na szczęście maluch w końcu odnajduje swoją przytulankę i zasypia.

W tej serii wydane zostały również książki z owieczką i liskiem. Wszystkie znajdziecie w linku poniżej.

Dla kogo? Dla dzieci 1+

Akademia Mądrego Dziecka, wydawnictwo HarperKids

Dostępne tutaj: seria Wieczorynka ze światełkami

Tuli Tuli opowiada, kto gdzie mieszka. Wiewiórka z lasu.

Seria książek kartonowych Tuli Tuli to połączenie ciekawej treści przygodowej z solidną porcją wiedzy przyrodniczej o życiu i zwyczajach zwierząt. Tym razem sympatyczny duszek wybierze się do lasu i pozna pewną wiewiórkę imieniem Łapka. Właśnie mija zima i świat budzi się do życia. Łapka wkrótce zostaje mamą, a my możemy obserwować jak dorastają małe wiewióreczki. Dowiemy się, jakie zwierzęta im zagrażają, jak wygląda ich dziupla, co jedzą wiewiórki, jak szykują się do zimy. Czeka nas też prawdziwie emocjonująca przygoda!

Poznamy też różne inne leśne zwierzęta i ich zwyczaje, sprawdzimy jak wyglądają liście różnych drzew, które grzyby są jadalne, jakie zwierzęta gromadzą zapasy na zimę. Książka w sam raz dla przedszkolaków.

Z. Stanecka, M. Kozieł-Nowak, wydawnictwo Nasza Księgarnia

Dostępne tutaj: seria Tuli Tuli opowiada, kto gdzie mieszka

Marzenia. Fakty, mity, głupoty

Niezwykła książka, którą pokochają dzieci, a i dorosłym poprawi humor. Czym są marzenia? Skąd się biorą? Kto może marzyć i o czym? Każdy i o wszystkim! Książka jest niezwykle pomysłowa i kreatywna, sprawia, że niemożliwe staje się możliwe. To prawdziwa pochwała wyobraźni i humoru. Każda strona zaskakuje, bawi i śmieszy. Jakie marzenia mają światła drogowe? W jakich pozycjach najlepiej się marzy? Czy marzenia bywają zaraźliwe? Co wynikło z pramarzeń naszych przodków?

Książka jest dopracowana w każdym calu, przepięknie zilustrowana i zaprojektowana. Znajdziemy tam nawet grę planszową :) Tylko jedna uwaga – nie czytajcie jej na dobranoc, bo rozbudzi Wam dzieci!

M. Szymanowicz, wydawnictwo Nasza Księgarnia

Dostępna tutaj: Marzenia. Fakty, mity, głupoty

Opowiem ci, mamo, co robią lisy

Nowość z jednej z najukochańszych serii wielu przedszkolaków. Tym razem pod lupę weźmiemy lisy. Dowiemy się o nich mnóstwa ciekawych rzeczy – jakie są rodzaje lisów? Czym się żywią? Czy lis jest bardziej jak pies czy jak kot? Po co im takie piękne ogony? Poznamy zwyczaje lisów, zajrzymy do ich norek i sprawdzimy, co robią w nocy.

Na dzieci czekają też zagadki, wyszukiwanie różnic i lisi labirynt. Zapowiada się świetna zabawa! Super pomysł na prezent dla dzieci w wieku 3-6 lat – bardzo ciekawa treść i piękne ilustracje.

M. Rusinek, wydawnictwo Nasza Księgarnia

Dostępne tutaj: seria Opowiem ci, mamo

Wpis zawiera linki afiliacyjne.


Mogą Ci się spodobać

Brak komentarzy

    Zostaw komentarz