FILMY, SERIALE I BAJKI

Na co wybrać się z dzieckiem do kina tej jesieni? Oprócz Krainy Lodu 2 ;)

kraina lodu 2 w kinach

Jeśli zastanawiasz się, na co warto się wybrać z dzieckiem do kina w najbliższych tygodniach (poza Krainą Lodu 2), dobrze trafiłaś – za kilka minut już nie będziesz mieć wątpliwości :) Jesień sprzyja dobrym filmom w kinach i nie inaczej jest z bajkami dla dzieci. Mam dla Ciebie aż 4 propozycje!

Pod koniec wpisu znajdziesz też przegląd najnowszych książek z opowieściami z Krainy Lodu.

Najciekawsze premiery kinowe dla dzieci tej jesieni

Basia 3 (od 8.11)

Nie mogło być inaczej! Trzecia część kinowych przygód Basi już w kinach :) Jeśli lubicie książki o Basi, (my kochamy!) koniecznie wybierzcie się do kina na nowe odcinki. Tym razem zekranizowane zostały te części:

  • „Basia i bałagan”
  • „Basia i Titi”
  • „Basia i Mama w pracy”
  • „Basia i Boże Narodzenie”

Zestaw idealny przed Świętami :) Basia 3 grana jest aktualnie w kinach studyjnych (pełną listę znajdziesz TUTAJ), w sieci kin Multikino, Cinema 3D oraz Helios. Film bez ograniczeń wiekowych.

O poprzednich dwóch częściach ekranizacji przygód Basi pisałam tutaj: Basia w kinie.

Mój przyjaciel Ufik (od 25.10)

Warto też wybrać się do kina z dzieckiem na bajkę „Mój przyjaciel Ufik” – to sympatyczna i zabawna opowieść o przyjaźni między małym chłopcem a uroczym, choć stale psocącym stworkiem z innej planety – Ufikiem.

Film bez ograniczeń wiekowych.

O Yeti! (od 11.10)

Animacja dla ciut starszych dzieci (oznaczona jako 7+). Gdy pewna szanghajska nastolatka spotyka na dachu wieżowca, w którym mieszka młodego Yeti, postanawia mu pomóc w powrocie do ojczyzny, czyli w Himalaje. Nie będzie to jednak takie łatwe..

Kraina Lodu II (od 22.11)

No nie mogło jej zabraknąć! Najgorętsza premiera kinowa dla dzieci w tym roku :D

Bajka, o której będzie głośno… w każdym przedszkolu! I w podstawówkach pewnie też ;) Tym razem Elsa, Anna, Kristoff oraz bałwanek Olaf wyruszają w niebezpieczną podróż, która wystawi na próbę moce Elsy. A Anna znów bohatersko ruszy z pomocą starszej siostrze.

Film od lat 7.

Przy okazji chciałam pokazać Ci kilka świeżutkich nowości książkowych z Egmontu o Annie i Elsie – jeśli masz w domu małą Elso-fankę, te opowieści na pewno jej się spodobają :) Ale, uwaga – nie kupuj wszystkich! Zaraz wyjaśnię dlaczego.

książki kraina lodu 2

„Biblioteka bajek. Kraina Lodu”

W tej książce znajdziesz aż 18 opowiadań o Annie, Elsie i ich przyjaciołach. Wśród nich znalazły się dwie historie z filmów – z pierwszej i drugiej części (bardzo, bardzo skrótowo). Tekstu tu jest niewiele, większość miejsca zajmują kolorowe, bajkowe ilustracji, więc młodsze dzieci będą zachwycone. Opowieści świetnie nadadzą się do wieczornego usypiania, ale uwaga – jeśli macie już w domu jakiś zbiór historii o Annie i Elsie, porównaj spisy treści, nam się jedno opowiadanie powtórzyło z innej książki.

Dostępna tutaj: Kraina Lodu. Biblioteka bajek

„Kraina Lodu. Zamek Anny i Elsy”

Dzięki tej książce możesz pokazać dziecku jak dokładanie wygląda zamek Anny i Elsy, rozkład pomieszczeń, ciekawostki z życia mieszkańców, przekroje. Na końcu są naklejki, którymi dziecko może ozdobić ostatnie strony książki.

Dostępna tutaj: Kraina Lodu. Zamek Anny i Elsy

zamek anny i elsy

„Kraina Lodu 2. Kocham ten film”

Jeśli szukasz pełnej wersji filmowej historii drugiej części Krainy Lody – to właśnie ją znalazłaś. Na 64 stronach opisana została cała przygoda Anny, Elsy i ich przyjaciół, która pod koniec listopada wejdzie na ekrany kin w Polsce. Nie będę za dużo zdradzać, powiem tylko, że bohaterów czeka mnóstwo przygód i niebezpieczeństw, ale oczywiście wszystko skończy się dobrze :)

Dostępna tutaj: Kraina Lodu 2. Kocham ten film

kraina lodu 2 książka

„Kraina Lodu 2. Opowieść filmowa”

A z tą książką mam pewien kłopot. Jest to dokładanie ta sama historia, którą opisałam powyżej, czyli Kraina Lodu 2, nawet ilustracje są te same co w „Kocham ten film”. Jest ich jednak mniej, w opowieści użyto prostszych słów, jest mniej opisów, historia zajmuje 24 strony (format książki jest ten sam).

Absolutnie nie kupuj ich obu, nie ma sensu ;) Ja bym powiedziała tak, jeśli masz dziecko w wieku 4-5 lat, wybierz „Kraina Lodu 2. Opowieść filmowa”, jeśli starsze, polecam „Kraina Lodu 2. Kocham ten film”. Szkoda, że na okładkach książek nie ma takiego oznaczenia, bo inne tytuły sugerują inną treść.

Dostępna tutaj: Kraina Lodu 2. Opowieść filmowa


Mogą Ci się spodobać

Brak komentarzy

    Zostaw komentarz