WNĘTRZA

Mieszkanie na wynajem – Jak wybrać zmywarkę?

hity i kity kuchnia ikea

W tym wpisie z cyklu Mieszkanie na wynajem, w którym podpowiadam, jak urządzić takie mieszkanko i na co zwrócić uwagę, skupię się ponownie na kuchni. Tym razem wezmę pod lupę zmywarki – czy warto kupić taki sprzęt? Jaki wybrać?

Moim zdaniem warto kupić zmywarkę do mieszkania na wynajem. Jest to oczywiście zakup fakultatywny, dodatkowy, sama przez kilka lat obywałam się bez zmywarki w pierwszym mieszkaniu, jednak każdego dni o niej marzyłam ;) Zmywarka powoli jednak staje się standardem i wręcz jej brak w mieszkaniu na wynajem jest bardziej zauważalny niż obecność. A ostatnim, czego byśmy chcieli jest odstraszanie potencjalnych najemców lub obniżanie ceny z tego powody, prawda?

Oczywiście problemem może być niewystarczająca przestrzeń w kuchni. Jeśli mieszkanie jest niewielkie, to może być trudno znaleźć odpowiednie miejsce na zmywarkę. Warto wtedy postawić na sprzęt węższy (45 cm zamiast standardowych 60 cm). Ponadto, jeśli w mieszkaniu mieszka tylko jedna osoba, to może się okazać, że korzystanie z zmywarki jest mniej opłacalne niż ręczne mycie naczyń. Jeśli dopiero urządzamy mieszkanie, możemy kupić zmywarkę do zabudowy, jeśli już jest gotowa – pozostaje nam zakup zmywarki wolnostojącej.

Zmywarki zużywają mniej wody niż ręczne zmywanie. Podczas ręcznego mycia naczyń zużywa się około 70-80 litrów wody, podczas gdy zmywarka zużywa tylko około 10-20 litrów wody na cykl mycia. Dzięki temu zmywarki są nie tylko wygodniejsze i szybsze, ale także bardziej przyjazne dla środowiska – zmniejszają zużycie wody.

Jeśli decydujemy się na zakup, na jakie marki warto zwrócić uwagę?

Zmywarki Bosh

Zmywarka Bosh to dobry wybór, jeśli dysponujemy nieco większym budżetem i stawiamy przede wszystkim na jakość. Ja sama mam zmywarkę tej marki w domu i od ponad 5 lat działa bez zarzutu. Zmywarki Bosch są wykonane z trwałych materiałów i są zaprojektowane tak, aby służyć przez wiele lat. Są wyposażone są w wiele funkcji, takich jak programy mycia dopasowane do różnych rodzajów naczyń, technologie oszczędzające wodę i energię, a także funkcje automatycznego rozpoznawania ilości i rodzaju naczyń. Dobrze domywają naczynia i są bardzo proste w użyciu, a przy tym ciche i niezawodne.

Na jakie modele warto zwrócić uwagę? M. in. na: Bosch Serie 4 Home Connect SPS4EMI60E, Serie 2 AquaStop SMS25AI07E, Seria 4 Home Connect SPV4HKX33E, Serie 4 EfficientDry SMS4ETI14E, Serie 4 EfficientDry SMS4ECI26E.

Zmywarki Candy

Jeśli dysponujesz mniejszym budżetem na urządzenie kuchni, być może zainteresuje Cię zmywarka Candy. Candy oferuje bardziej przystępne cenowo modele, z których część charakteryzuje się również dobry designem. Zmywarki Candy oferują wiele programów mycia, takich jak ekonomiczne, szybkie lub intensywne. Mają duże kosze, dobrze domywają naczynia, są wyposażone w wiele innowacyjnych rozwiązań, takich jak technologia AquaStop, która zapobiega wyciekowi wody z urządzenia. Są też ciche i łatwe w obsłudze.

Na jakie modele warto zwrócić uwagę? M. in. na: Candy CDPH 1L949W, CDPMN 4S622PX/E, CDPN 2D360PW, Brava CDPN 2D360PX, CDPN 2D520PA.

Zmywarki Whirlpool

Zmywarka Whirlpool to kolejna dobra opcja. Zmywarki Whirlpool mają doskonałą wydajność energetyczną, dzięki czemu można zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za energię elektryczną i wodę. Są wykonane z trwałych materiałów, mają wiele różnych programów mycia, w tym programy ekonomiczne, szybkie, intensywne i specjalne programy dla naczyń delikatnych. Cechuje je wiele innowacyjnych rozwiązań, takich jak technologia 6. Sense, która automatycznie wykrywa stopień zabrudzenia naczyń i dostosowuje program mycia w zależności od potrzeb. Są ciche, mają spore kosze i dobrze domywają.

Na jakie modele warto zwrócić uwagę? M.in. na: Whirlpool WFO3T2236.5PX, WFO 3T233 P 6.5 X, WSFE2B19, WSFO3O23PF, WFO 3T133 PF X, WFO3T141X.

Zmywarka to atut w kuchni

Warto wyposażyć mieszkanie na wynajem w zmywarkę przede wszystkim dlatego, że może to zwiększyć jego atrakcyjność dla potencjalnych najemców. A przecież naszej ogłoszenie i oferta powinno się wyróżnić! W dzisiejszych czasach wiele osób ceni sobie wygodę i oszczędność czasu, którą zapewnia zmywarka, więc posiadanie jej w kuchni w mieszkaniu na wynajem jest dużym plusem.

Poza tym posiadanie zmywarki w mieszkaniu może zwiększyć jego wartość rynkową i pozwolić na ustalenie nieco wyższej ceny za wynajem ;) Zmywarka to jedno z tych urządzeń, które przyciągają uwagę i mogą być przysłowiową wisienką na torcie dla wielu osób przy wyborze mieszkania. Są łatwe w obsłudze i wymagają minimalnej konserwacji, a więc nie trzeba poświęcać zbyt wiele czasu ani uwagi na ich użytkowanie. Nie są kłopotliwe i nie trzeba o nie dbać tak bardzo, jak na przykład o ekspres do kawy.

Wpis zawiera linki afiliacyjne.


Mogą Ci się spodobać

Brak komentarzy

    Zostaw komentarz