MIEJSCA PRZYJAZNE DZIECIOM POLECANE

Las Odkrywców – nowy rodzinny park tematyczny. Czy warto się wybrać?

1

Las Odkrywców to nowy park tematyczny na rodzinnej mapie Polski. Miejsce wyjątkowe, w którym piękna leśna przyroda spotyka się z dziecięcą energią i wyobraźnią. To niesamowite, ile świetnych atrakcji czeka tu na dzieci, a jednocześnie jak wiele można się przy okazji nauczyć o lesie i jego mieszkańcach. Czy warto się wybrać do Lasu Odkrywców?

Park tematyczny Las Odkrywców znajduje się w woj. lubelskim, mniej więcej w połowie drogi między Warszawą a Lublinem (dokładny adres znajdziesz na dole wpisu). Dojazd z Warszawy jest super, jechaliśmy ok. 1 godz 15 min. Park urządzony jest na rozległych terenach dawnych koszar wojskowych. Można tu odetchnąć czystym powietrzem, odpocząć od upałów, cieszyć przyrodą i świetnie się bawić :) Ze wszystkich atrakcji mogą korzystać też dorośli, serio!

1

Czy warto przyjechać do Lasu Odkrywców?

Las Odkrywców to takie magiczne miejsce, w którym można i poszaleć i wypocząć. Piękny, gęsty las, śpiew ptaków, szerokie alejki zachęcają do spacerowania i cieszenia się przyrodą. Świetnie przemyślane atrakcje, z których skorzystają zarówno maluchy, przedszkolaki, starszaki, a nawet dorośli sprawiają, że dzień upływa na śmiechu i radości, a wszystkie troski gdzieś ulatują. To naprawdę wyjątkowy park!

1

A do tego w Lesie Odkrywców można się wiele nauczyć! Jak daleko sięgają korzenie drzew? Jak komunikują się drzewa? Czy potrafią przygotować się na atak korników? Jak to w ogóle możliwe, że drzewo stoi? Ile żyją drzewa? Dzieci poznają różne rodzaje liści i dowiedzą się, jakie zwierzęta mieszkają w lesie. W takim miejscu wiedza sama wchodzi do głowy! Plansze edukacyjne umieszczone są w przemyślanych miejscach, pełne ciekawostek, napisane przystępnym językiem. Czekają tu też na dzieci dodatkowe zadania do wykonania w lesie :) Tutaj nie da się nudzić!

1
1
1
1

Atrakcje dla dzieci w Lesie Odkrywców

Ale przejdźmy już do atrakcji dla dzieci w Lesie Odkrywców. Na wejściu dostajemy mapkę z zaznaczonymi głównymi atrakcjami – jest ich 15, ale na trasie czekają na nas dodatkowe przygody i niespodzianki :) Warto mieć oczy szeroko otwarte! Z wielu atrakcji można też korzystać na kilka różnych sposobów – wyobraźnia i kreatywność dzieci pracują tu na pełnych obrotach. Wkrótce będą też dostępne questy i animacje dla dzieci.

W Lesie Odkrywców spędziliśmy prawie cały dzień i bawiliśmy się świetnie. Atrakcji jest wiele, ale każda z nich została idealnie wkomponowana w leśne polanki i zakątki. Nie ma tu plastiku ani pstrokacizny. Króluje przyroda, zieleń i drewno. Cudownie się tu bawi i odpoczywa. Pokażę teraz kilka atrakcji, które najbardziej nas zachwyciły. Choć wszystkie były super!

1

W Wiklinowym tunelu przekonaliśmy się jak daleko sięgają korzenie drzew, na Korzeniowych huśtawkach beztrosko łapaliśmy wiatr we włosach, a Pieńkowa polana okazała się nie lada wyzwaniem! Sporo czasu spędziliśmy na Leśnej równoważni, czyli konstrukcji z ogromnych pni. Balansowanie na pniu było naprawdę super, pokonałam swój lęk :)

Polana dotyku

Polana dotyku to kolejny przystanek dla młodych Odkrywców. Znajdziemy tu aż trzy atrakcje – naturalną ścieżkę sensoryczną z szyszkami, pniakami, większymi i mniejszymi kamieniami w sam raz dla małych bosych stópek; sensoryczną piaskownicę oraz naturalne, drewniane klocki ;) Pomalowane kawałki pni mają różną grubość i słuszną wagę, dzieci świetnie się bawiły, wyszukując różne emotki i przedstawiając odpowiednie emocje.

Polana Dźwięku

Tak jak wspomniałam, nie będę opowiadać o wszystkich atrakcjach dla dzieci w Lesie Odkrywców, żeby zostawić Wam kilka niespodzianek do odkrycia :) Na pewno spodoba Wam się też Polana Dźwięku, w której można urządzić prawdziwy koncert, grając na zaskakujących instrumentach. Zabawa jest przednia i… inspirująca ;)

Drzewo Odkrywcy

Niesamowitą atrakcją jest Drzewo Odkrywcy. Przepiękne drzewo zostało otoczone platformą, na którą wejść można każdy, nawet maluszek. Ale można wybrać trudniejszą drogę na szczyt – po pajęczej sieci od środka. Na górze możemy podziwiać wspaniałą panoramę leśną, a na dół zjechać turbo zjeżdżalnią – to wersja dla odważnych ;)

1
1

Polana Tarzana

Polana Tarzana to hit bez dwóch zdań. Siatkowe trampoliny rozciągnięte na dużej przestrzeni, liny do podciągania i zabawy w małpeczki ;) Spędziliśmy tu dużo czasu skacząc, biegając i wygłupiając się, a na koniec padłyśmy z dziewczynami na zasłużony odpoczynek.

1

Mrówczy Labirynt

Kolejna świetna, angażująca atrakcja dla dzieci w Lesie Odkrywców. Na samą górę Mrówczego Labiryntu prowadzi kilka dróg, jedne łatwiejsze, inne trudniejsze, ale każdy da radę :) Choć czasem trzeba trochę pokombinować. Warto też zwrócić uwagę, jak fajnie wykorzystano tu dawne zabudowania koszar.

1

Polana zabaw wodnych

Idealne zakończenie wizyty w Lesie Odkrywców i wspaniała opcja na letnie gorące dni. Na Polanie zabaw wodnych dzieci mogą się ochłodzić, pobawić w piasku i wodzie, łowić małe łódeczki, robić babki z piasku i dać się ponieść wyobraźni, przygotowując „kotleciory” w Błotnej kuchni ;) Do dyspozycji dzieci są przeróżne miski, sitka, foremki, łopatki, a nawet taczka! Rodzice będą mogli odpocząć sobie na leżaczkach.

1
1

Rodzinny park rozrywki Las Odkrywców – co wziąć ze sobą?

Do Lasu Odkrywców warto przyjechać w wygodnych sportowych ubraniach i sportowych butach (dzieciom na pewno będzie się lepiej biegało po lesie w adidaskach niż klapkach, będzie to też bezpieczniejsze). Weźcie nakrycia głowy i ubrania na przebranie, które mogą się przydać po szaleństwach na Polanie zabaw wodnych. Polecam też zabrać spray na komary i kleszcze oraz krem z filtrem. No i dobre humory ;)

1

Co jeszcze warto wiedzieć?

Otwarcie Lasu Odkrywców zaplanowane jest na 27. czerwca, więc już za chwilę! Bilety warto kupić online, jest to tańsza opcja (możecie je kupić tutaj: lasodkrywcow.pl/bilety). Dla odwiedzających dostępny jest bezpłatny parking. Po otwarciu będzie działała restauracja, punkty z lodami i grillem oraz sklepik, w których dzieci będą mogły sobie kupić tematyczne zabawki i pamiątki :)

W Lesie Odkrywców honorowana jest Karta Dużej Rodziny, dostaniecie z nią 10% rabatu na bilety.

Adres: Ułęż 215E, 08-504 Ułęż, woj. lubelskie. Najlepiej nastawić nawigację na Las Odkrywców.

Godziny otwarcia: codziennie 10-19

Więcej zdjęć z Lasu Odkrywców :)

1
1
1

Mogą Ci się spodobać

Brak komentarzy

    Zostaw komentarz