DIY PREZENTOWNIKI

Kubki DIY na Dzień Babci i Dziadka – z rysunkami dzieci

Kubki DIY na Dzień Babci i Dziadka. Własnoręczny prezent dla babci i dziadka jest zawsze dobrym pomysłem. Moje dzieci zawsze dorzucają dziadkom do prezentu upominki DIY – różne laurki i prace plastyczne. W tym roku dziewczynki przygotowały piękne kubki ze swoimi rysunkami. Jak wykonać taki prezent?

To naprawdę jest bardzo proste! A efekt robi wrażenie. Trzeba tylko pamiętać o kilku rzeczach, żeby obrazki na kubkach były trwałe i nie wyblakły po kilku myciach w zmywarce. Dziś pokażę Ci krok po kroku jak przygotować taki prezent – a nada się nie tylko dla babci i dziadka, będzie też idealny na Dzień Ojca, Dzień Matki czy po prostu jako upominek dla bliskiej osoby.Kubki DIY na Dzień Babci i Dziadka.

Na Dzień Babci i Dzień Dziadka bardzo często przygotowujemy fotokalendarze albo fotoksiążki, nie inaczej jest i w tym roku – niebawem pokażę na blogu :) Dodatkowo tym razem zamiast laurek postawiliśmy na własnoręcznie ozdobione kubki.

1
1

Kubki DIY na Dzień Babci i Dziadka z rysunkami dzieci

Potrzebne nam będą:

  • flamastry do ceramiki
  • białe kubki

Kupiłam dwa zestawy flamastrów do ceramiki (w ciepłych kolorach TUTAJ i w zimnych kolorach TUTAJ) oraz zestaw kubków (o TAKI). W tym jeden zapasowy, żeby nie było płaczu, jeśli coś pójdzie nie tak ;) Flamastry mają piękne, wyraziste kolory i super wyglądają na kubkach.

Po pomalowaniu kubków przez dzieci odstawiamy je na 2 godziny do wyschnięcia. Następnie wkładamy do piekarnika, aby utrwalić rysunki – wygrzewamy 60 minut w 160 stopniach. Zostawiamy w piekarniku aż do schłodzenia.

Po tym czasie kubki są gotowe do użytku. Można je myć w zmywarce w programie do 50 stopni C.

1
Kubki DIY na Dzień Babci i Dziadka

Potrzebujesz więcej inspiracji? Tutaj je znajdziesz:

Prezenty DIY na Dzień Babci i Dziadka

A już niedługo kolejne inspiracje prezentowe dla babci i dziadka, więc stay tuned!


Mogą Ci się spodobać

1 Komentarz

  • Reply
    Aneta
    23 stycznia 2022 at 20:40

    Świetny pomysł! Uwielbiam ręcznie wykonane robótki. Wprawdzie nie wykorzystamy już tego na dzień dziadka i Babci, ale z pewnością na najbliższą okazję <3

Zostaw komentarz