DIY

Kalendarz adwentowy dla dziecka DIY + 35 zadań

Kalendarz adwentowy dla dziecka

Jak zrobić prosty kalendarz adwentowy dla dziecka? Co włożyć do środka? Jakie zadania przygotować? I jak to wszystko rozegrać logistycznie? Spokojnie, da się – jeszcze zdążysz :)

Wielkimi krokami nadchodzi grudzień. Dla mnie to magiczny czas, bo uwielbiam przygotowania do świąt, im starsze mam dzieci tym bardziej :) Kocham ten czas, lubię wybierać prezenty, zamawiać je i pakować, z przyjemnością porządkuję dom przy świątecznych hitach (które często zaczynam puszczać już od października, ku rozpaczy mojego męża :D ).

W tym roku postanowiłam zrobić moim córeczkom wspólny kalendarz adwentowy pełen drobnych niespodzianek i zadań do wykonania, które sprawią, że spędzimy więcej czasu razem i dołożymy kilka cegiełek do naszych magicznych, rodzinnych wspomnień. Ach, będzie pięknie!

1

Kalendarz adwentowy dla dziecka – krok po kroku

Dziś będzie krótko, praktycznie i na temat :) Chcesz zrobić prosty kalendarz adwentowy dla dziecka? Zrób taki jak ja albo zajrzyj tutaj – do wpisu z 44 pomysłami na kalendarz adwentowy DIY.

Do wykonania takiego kalendarza jak mój potrzebne będą:

24 papierowe torebki

24 małe spinacze

naklejki adwentowe z cyframi

Jeśli planujesz zawiesić kalendarz na ścianie przyda się też cienki sznurek (najlepiej czerwony lub brązowy) i jakiś kijek. Możesz też, jak ja, po prostu ułożyć torebeczki w wyznaczonym miejscu.

Wszystkie rzeczy potrzebne do wykonania mojego kalendarza kupiłam na Allegro. Można też zamówić gotowy zestaw, ale ja wolałam sama wszystko skompletować.

1
1

Ile kosztował mnie kalendarz adwentowy?

Torebki – 5,90 zł za 50 sztuk (będę miała na przyszły roku), czyli 2,45 zł

Spinacze – 6,57 zł za 30 sztuk (przydadzą też mi się w przyszłości)

Naklejki – 9 zł (najdroższa rzecz, zaszalałam ;) )

Koszt całościowy: 18 zł.

Jakie prezenty do kalendarza adwentowego?

Nie chciałam wydawać dużo kasy na prezenty do kalendarza adwentowego, bo w grudniu u nas prezentów i tak jest sporo – Mikołajki, Święta i jeszcze urodziny Helenki! Kupiłam więc drobiazgi, rzeczy, które pewnie i tak i tak bym dziewczynkom kupiła, ale w ten sposób wywołają dużo więcej radości :) Moje propozycje opisałam tutaj: Co włożyć do kalendarza adwentowego? 40 pomysłów + koszty

1

Jak logistycznie ogarnąć kalendarz adwentowy dla dziecka?

Integralną częścią naszego projektu kalendarz adwentowy dla dzieci są ZADANIA! I powiem Ci jedno – łatwo tu przesadzić. Nie sztuką jest wymyślić dziesiątki fantastycznych aktywności, prac plastycznych i atrakcji. Tylko trzeba pamiętać, że w grudniu też się toczy normalne życie – mieszkanie samo się nie posprząta, obiad sam nie wskoczy na talerz, święta same nie przygotują. Będą dni z mniejszą energią, zdarzą się niespodziewane sprawy do załatwienia. Trzeba to mieć na uwadze planując zadania na każdy dzień.

Kalendarz adwentowy ma być frajdą dla dzieci, ale i nie utrapieniem dla rodziców. Zadania trzeba dopasować do wieku i umiejętności dzieci.

Poniżej znajdziesz długą listę różnych pomysłów na zadania do kalendarza adwentowego. Wybierz z nich takie, które pasują do Twojej rodziny, których wykonanie sprawi Wam przyjemność. Jak zobaczysz, nie wszystkie zadania są kreatywne, niektóre to nawet obowiązki, ale o ile chętniej dzieci je wykonują jako zadanie od Elfika z kalendarza adwentowego ;)

1
1

Co jeszcze warto zrobić przy tworzeniu kalendarza adwentowego dla dzieci? Plan działania!

Przygotowałam sobie tabelkę na komputerze z datą zadaniem i prezentem. Dzięki temu wiem, co zaplanowałam na kolejne dni i… mogę wieczorem przepakować woreczki w razie zmiany planów :) U nas wygląda to tak (na różowo zaznaczyłam weekendy, a w prawej kolumnie ważne wydarzenia)

Kalendarz adwentowy dla dziecka

Jeśli niektóre prezenty masz większe niż torebeczki, po prostu napisz w liścikach gdzie Elfik je schował. U nas taka sytuacja jest tylko z 6. grudnia, specjalnie wybrałam pojemne torebki :)

Liściki od Elfika z zadaniami dla dzieci napisałam na komputerze i wydrukowałam, bo obawiam się, że Tosia rozpoznałaby mój charakter pisma ;)

Aha! I ostatnia rzecz przed obiecaną listą zadań! Jeśli obawiasz się, że dzieci nie wytrzymają i rozpakują naraz więcej niż 1 zaplanowaną na ten dzień paczuszkę, a nie możesz/nie chcesz powiesić kalendarza adwentowego poza ich zasięgiem to mam dla Ciebie pewien pomysł. Wyznacz i udekoruj jakieś miejsce na niespodzianki od Elfika (np. ładna taca ozdobiona gałązkami) i co rano podrzucaj jedną paczuszkę :) Nie będzie kusiło!

1

Jakie zadania do kalendarza adwentowego dla dzieci?

Kolejność raczej przypadkowa, dopasuj zadania do Waszego rozkładu tygodnia, weekendów i wolniejszych dni. Zadania są oczywiście powiązane z prezentami – często jako niespodzianka pojawiają się po prostu potrzebne materiały. Propozycji jest więcej niż 24, jak coś wymyślę jeszcze to dopiszę :)

1. Zróbcie kalendarz odliczania do Wigilii

2. Napiszcie listy do Św. Mikołaja

3. Przeczytajcie książkę/opowiadanie o tematyce świątecznej

4. Obejrzyjcie razem filmik, który Mikołaj przygotował specjalnie dla Was (my zamawiamy personalizowany filmik od Mikołaja TUTAJ)

5. Upieczcie ciasteczka dla Mikołaja

6. Pójdźcie po choinkę i ją ubierzcie

7. Pomalujcie drewniane ozdoby na choinkę

8. Ususzcie plastry pomarańczy

9. Narysujcie choinkę z kolorowymi bombkami

10. Zróbcie długi łańcuch papierowy na choinkę

11. Obejrzyjcie świąteczną bajkę

12. Pomalujcie styropianowe gwiazdki

13. Nauczcie się wybranej kolędy

14. Poproście rodziców, żeby przeczytali Wam o historii narodzin Jezuska

15. Poczytajcie o świątecznych tradycjach

16. Wybierzcie się na rodzinny spacer

17. Powycinajcie śnieżynki z papieru

18. Zróbcie gorącą czekoladę lub kakao z piankami

19. Wybierzcie się na sanki

20. Przygotujcie piękne kartki świąteczne dla rodziny

21. Posprzątajcie swoje pokoje. Rodzice mogą pomagać :)

22. Upieczcie świąteczne pierniczki

23. Narysujcie świąteczne obrazki

24. Udekorujcie swoje okna

25. Zróbcie sobie świateczne rodzinne zdjęcie pod choinką

26. Obejrzyjcie świąteczny film z rodzicami w piżamach

27. Niech każde z Was zrobi dziś dobry uczynek

28. Pomóżcie rodzicom dekorować dom

29. Upieczcie ciastka migdałowo-orzechowe

30. Posłuchajcie świątecznych piosenek

31. Nauczcie się bałwankowego tańca

32. Pomóżcie rodziciom w szykowaniu kolacji wigilijnej

33. Ulepcie bałwana

34. Udekorujcie pierniczki

35. Zadzwońcie do rodziny z życzeniami świątecznymi

1

Kalendarz adwentowy dla dziecka krok po kroku. A Ty robisz?


Mogą Ci się spodobać

Brak komentarzy

    Zostaw komentarz