GRY POLECANE

Gry planszowe i karciane dla dzieci – 6 świetnych propozycji

1

W gry planszowe i karciane dla dzieci gramy codziennie – całą rodziną! Mamy już całkiem niezłą kolekcję, a wciąż odkrywam nowe perełki! Dziś pokażę Ci aż 6 świetnych gier dla dzieci. Mam też niespodziankę! A nawet dwie :)

Na Facebooku w TYM POŚCIE organizuję konkurs, w którym możesz wygrać dowolną grę z tego wpisu. Wygrają aż 4 osoby! Zachęcam do wzięcia udziału :)

Dodatkowo mam kod rabatowy -20% „mamacarla20” na produkty Edgard Games na stronie https://www.jezykiobce.pl/288-edgard-games. Rabat łączy się z innymi promocjami, więc można ustrzelić bardzo fajną zniżkę :) Kod jest ważny do 14.11.2021.

Sprytni ogrodnicy

Super pomysłowa gra, łącząca myślenie logiczne z… przestrzennym! To się nie zdarza często w planszówkach, więc tym bardziej warto to podkreślić. Podczas gry wcielamy się w rolę ogrodników, którzy oprowadzają grupkę turystów po swoim ogrodzie i starają się im pokazać jak najwięcej pięknych okazów. Na zmianę ustawiamy ich przy planszy tak, aby mieli jak najlepszy widok – możemy to zrobić poziomo, pionowo i po skosie. Odkrywamy też poszczególne kafelki z roślinnymi rzeźbami i modyfikujemy ich położenie, tak aby wyższe okazy nie zasłaniały niższych. Na koniec podliczamy punkty i sprawdzamy, kto tym razem okazał się najsprytniejszym ogrodnikiem :)

Super zabawa i trening szarych komórek w jednym.

W pudełku znajdziemy:

 • 40 kafelków z rzeźbami
 • 32 pionki gości parku w 4 kolorach
 • 4 żetony i planszę do oznaczania punktacji oraz nagrody za 1, 2, 3 i 4 miejsce – tu nie ma przegranych!

Dla kogo? Dla dzieci w wieku 6+ i dorosłych. Gdy ja gram z Tosią, Helenka bawi się pozostałymi pionkami gości, więc też ma zajęcie :)

EDGARD Games

Dostępna tutaj: Sprytni ogrodnicy

1
1

Neurony w akcji

Bardzo fajna gra z prostymi zasadami dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, w którą można grać również z młodszymi dziećmi. Zasady są bardzo proste – każdy gracz stara się jak najszybciej odnaleźć pasujące kafelki do swojego paska z misją. Do przejścia jest aż 10 poziomów, a zadania stają się coraz trudniejsze. Z początku szukamy po prostu odpowiednich symboli, potem koncentrujemy się na kolorach, odpowiednich liczbach, a najtrudniejsze poziomy to już działania ze znakami mniejszości i większości i kombinowanie :) A to wszystko pod presją czasu, bo każdy stara się wykonać swoją misję najszybciej! Super trening koncentracji, bystrości i zdolności analitycznych.

Grę w łatwy sposób dopasujemy też do wieku i poziomu graczy, dzięki czemu rodzeństwo z kilkuletnią różnicą wieku może grać razem. Starsze dzieci zaczynają od trudniejszego poziomu np. od szóstego, a młodsze od pierwszego. Rozgrywka staje się wtedy bardziej wyrównana i emocjonująca dla wszystkich dzieci. Można też grać solo :)

W pudełku znajdziemy 90 dwustronnych kart misji i 60 dwustronnych kafelków.

Dla kogo? Dla dzieci w wieku 6+, w uproszczonej wersji już od 4+

EDGARD Games

Dostępna tutaj: Neurony w akcji

1

Ja Ci pokażę! Junior – gra rodzinna

Rodzinne kalambury w podkręconej wersji :) Losujemy kartę z hasłem i pokazujemy je na kilka sposobów, zgodnie z rewersem następnej karty:

 • opisanie (bez użycia niedozwolonych słów)
 • opisanie smutnym głosem
 • opisanie wesołym głosem
 • pokazanie bez mówienia
 • pokazanie z zamkniętymi oczami
 • wydawanie dźwięków

Na początku można oczywiście pokazywać hasło w dowolny sposób, można grać zespołami albo nawet w 2 osoby. Jest kilka wariantów, zasady można dopasować do umiejętności i wieku graczy. Nasza 4-letnia Helenka świetnie sobie radzi i super się razem bawimy :)

W pudełku znajdziemy 110 kart z 110 hasłami.

Dla kogo? Wg producenta 5+, ale ja polecam już dla 4-latków :)

EDGARD Games

Dostępna tutaj: Ja Ci pokażę! Junior. Gra rodzinna

1
1

Ja Ci pokażę! – gra imprezowa

A tu wersja dla dorosłych, niezastąpiona na imprezy i spotkania ze znajomymi :) Tym razem w pudełku znajdziemy aż 440 haseł – po 4 na każdej karcie. Różnią się trudnością, możemy więc dostosować poziom rozgrywki do wieku i umiejętności graczy. I tu Ci się przyznam, że ja nie jestem zbyt dobra w tę grę, więc raczej wybieram łatwiejsze hasła :) Ale i tak mamy masę frajdy!Fajna rozrywka i trening szarych komórek, gdy już uda się położyć dzieci spać, uff!

Tutaj też mamy do czynienia z czymś więcej niż zwykłą grą typu kalambury. Hasła staramy się pokazywać zgodnie z zasadą z rewersu następnej karty, na przykład używając wyłącznie słów na litery „w, z, m” albo przeciwieństw. Rozgrywka staje się bardzo emocjonująca i pełna śmiechu :D

W pudełku znajdziemy 110 kart ze 440 hasłami.

Dla kogo? Dla wszystkich w wieku 10+

EDGARD Games

Dostępna tutaj: Ja Ci pokażę! Gra imprezowa

Kto da mniej. Państwa i Zwierzęta

Na koniec mam propozycję dla ciut starszych dzieci, choć… tak naprawdę te gry można z powodzeniem wykorzystać na wiele sposobów, również dla młodszych dzieci. W każdym pudełku znajdziemy zestaw 50 tematycznych kart i dodatki. Karty mają spójny i przejrzysty układ, zawierają najważniejsze informacje i ciekawostki na dany temat – w tym przypadku o zwierzętach oraz o państwach.

Instrukcja podpowiada nam kilka wariantów rozgrywki, ale głównym zadaniem graczy jest odgadnięcie jakie zwierzęta/kraje ukrywają się na kartach. W tym celu gracze słuchają wylosowanych podpowiedzi oraz deklarują, ilu pytań potrzebują, aby rozwiązać zagadkę. Grę można łatwo dostosować do umiejętności i wieku graczy, wybierając łatwiejsze karty, czytając więcej podpowiedzi, uznając niepełne odpowiedzi (np. „wieloryb” zamiast „płetwal błękitny”). Na początku warto przejrzeć z dziećmi wszystkie karty i ewentualnie odłożyć te najtrudniejsze.

1

Dzięki tym grom można przyswoić naprawdę mnóstwo nowych informacji, poszerzyć wiedzę o świecie. Karty można też wykorzystać do innych zabaw, łącząc naukę z zabawą.

W każdym pudełku znajdziemy:

 • 50 kart zwierząt z podpowiedziami i ciekawostkami
 • 5 kart licytacji
 • 5 kart dodatkowego pytania
 • kostkę do gry

Dla kogo? W pełnej wersji dla dzieci w wieku 8+, ale z uproszczonymi zasadami mogą grać nawet 4-latki :)

EDGARD Games

Dostępne tutaj:

Kto da mniej. Państwa

Kto da mniej. Zwierzęta

1

Jeszcze więcej ciekawych gier dla dzieci znajdziesz na stronie wydawnictwaEDGARD Games. Polecam!

Partnerem wpisu jest Edgard Games


Mogą Ci się spodobać

2 komentarze

 • Reply
  Aneta
  8 listopada 2021 at 21:18

  Mam i ja grę ja ci pokażę :) świetna zabawa! Granie w planszówki zbliża całą rodzinę — uwielbiam spędzać w ten sposób czas.

 • Reply
  Halinka
  19 kwietnia 2022 at 07:49

  Podobają mi się gry, które łączą edukację i świetną zabawę. Dzieciaki też bardzo lubią spędzać czas na grach.

Zostaw komentarz