GRY POLECANE

Gry planszowe i karciane dla dzieci – nasze nowości

Zapasy książek do usypiania dzieci porobione? No to teraz czas na nasze najnowsze gry dla dzieci! Znajdziecie tu i planszówki i karcianki, zarówno dla przedszkolaków, jak i dzieci +8. Edukacyjne i czysto rozrywkowe. Rodzice też się będą fajnie bawić!

Bardzo lubię grać z moją córką w przeróżne gry. Uwielbiam obserwować, jak szybko chwyta zasady, jak zadaje dodatkowe pytania, jak docieka dlaczego taki ruch można wykonać, a takiego już nie. Niektóre gry od razu stają się hitami, inne dopiero po kilku rozgrywkach, kolejne odkładam na półkę, bo są póki co za trudne.

Mam też dla Was niespodziankę! Na moim fanpage’u organizuję konkurs, w którym do wygrania są 2 gry dla dzieci z wydawnictwa Nasza Księgarnia —-> KONKURS!

Pora na stwora

Świetna gra karciana, która od razu nam się spodobała. Nie mogło być inaczej, bo i zadanie do wykonania bardzo ciekawe. Celem gry jest ułożenie swojego stworka z kart przedstawiających różne części jego ciała. Ale po kolei :) W pudełku znajdziemy karty z dwóch rodzajów – gotowe stworki oraz ich fragmenty (głowy, tułowia, nogi). Komu pierwszemu uda się ułożyć stworka, ten głośno krzyczy: „Mam go!” i dobiera kolejną kartę.

gra dla dzieci pora na stwora

Gra przeznaczona jest dla dzieci od 5. roku życia, ale spokojnie poradzą sobie i nieco młodsze dzieci, zwłaszcza, że zasady są bardzo proste. Dużo też zależy od szczęścia – możemy losować karty, które pasują do naszych stworków, albo wręcz odwrotnie i w tym przypadku będziemy nieświadomie pomagać rywalom.

Poza tym z maluchami warto też przetestować drugi wariant rozgrywki – wyszukiwanie odpowiedniego stworka wśród kilkunastu innych. Grę można także troszkę utrudnić poprzez branie pod uwagę tła karty.

„Pora na stwora” zapakowana jest w solidne pudełko niewielkich rozmiarów, więc możemy ją z łatwością spakować do plecaka i zabierać ze sobą na mniejsze i większe wyprawy.

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Do kupienia TUTAJ

Piątka na piątkę. Zwierzęta

Bardzo ciekawa gra, dająca mnóstwo możliwości! A wszystkie związane ze zwierzętami, czyli tym, co dzieci lubią najbardziej. Do wyboru mamy jedną z 5 rozgrywek (a wymyślić możemy i drugie tyle) – klasyczne memory (na 30 par, czyli dość trudne), bingo, naśladowanie zwierząt, odgadywanie za pomocą pytań tak/nie, dopasowywanie zwierzątek do odpowiednich grup (ssaki, ptaki, owady itd.). Zwłaszcza ta ostatnia zabawa zajmuje nas ostatnio na dłużej.

Gra ćwiczy pamięć, spostrzegawczość, kreatywność, szybkie kojarzenie, logiczne myślenie, wprowadza nowe pojęcia i trenuje przyporządkowywanie elementów do zbiorów. Poza tym wiedza z zakresu świata przyrody, świadomość istnienia różnych gatunków i kategorii z pewnością przydadzą się w szkole. A to wszystko w świetnej atmosferze radosnej, rodzinnej zabawy!

Wydawnictwo Zielona Sowa

Do kupienia TUTAJ

gra dla dzieci zwierzęta

Polska, gola!

Gra bardzo na czasie :) Głośna, wesoła, dynamiczna –  tak w skrócie można ją opisać. Zasady są dość proste. W pudełku znajdziemy dwa zestawy kart – jeden z piłkarzami polskimi i drugi hiszpańskimi lub niemieckimi w zależności od wersji gry. Rozgrywka przebiega dynamicznie, ponieważ wszyscy grają równocześnie. Celem gry jest oczywiście strzelanie goli, a można to zrobić wykładając odpowiednie karty z piłkarzami na jeden ze stosików na umownym boisku.

gra dla dzieci futbol

„Polska gola!” to propozycja dla starszych graczy – wydawca określił ją jako +8 i w pełni się z tym zgadzam (m.in. trzeba błyskawicznie odczytywać imiona piłkarzy). To świetna, szybka (1 rozgrywka trwa 10-15 minut) gra idealna np. na spotkania ze znajomymi. Zapakowana jest w niewielkie, bardzo solidne pudełeczko.

A na zdjęciu widzicie genialną, arcyciekawą książkę o futbolu, też z wydawnictwa Nasza Księgarnia. Więcej o niej pisałam TUTAJ, bardzo polecam!

Gra edukacyjna Zegar

Jeśli jesteście na etapie nauki godzin, na pewno zainteresuje Was ta gra! „Zegar” składa się z kartonowego, dwustronnego (dzień – noc)  zegara ze wskazówkami, czterech dwustronnych kart i kolorowych żetonów, przedstawiających analogowe zegary. Sposobów na rozgrywkę jest mnóstwo, Kapitan Nauka proponuje aż 12! W łatwy sposób możemy więc urozmaicać grę i dostosować jej trudność do umiejętności dzieci.

Gra „Zegar” pomaga opanować dla wielu dzieci z początku trudną sztukę odczytywania zegara, zarówno cyfrowego, jak i analogowego. Dzięki wielu różnorodnym wariantom kilkulatki doskonalą odczytywanie godzin, spostrzegawczość i refleks.

Kapitan Nauka

Do kupienia TUTAJ

gra dla dzieci zegar


Mogą Ci się spodobać

Brak komentarzy

    Zostaw komentarz