ZABAWKI

Erwin Mały Pacjent – takiej zabawki jeszcze nie było!

Wiedziałam, że to będzie hit. Erwin jest nie tylko przeuroczą przytulanką, jest też prawdziwą zabawką edukacyjną, dzięki której dzieci nauczą się podstaw anatomii. Lalka pod szpitalnym koszulką ma otwierany na suwak brzuszek, a w nim pluszowe narządy! Czad, nie?

Erwin Mały Pacjent – zabawka edukacyjna

Moje dziewczynki pokochały Erwina od pierwszego wejrzenia (ja zresztą też). Helenka przytula go, ściska i patrzy jak zaczarowana, gdy Tosia, wcielając się w panią chirurg otwiera brzuszek Erwina i ostrożnie wyjmuje jelita, serduszko, płuca, nerki i inne kolorowe narządy. Helcia szybko jednak nabiera odwagi i sama przygląda się im bliżej. A potem już zabawa rozwija się w przeróżnych kierunkach.

Jak się Erwinem bawi maluch (1,5-roku)?

Helenka lubi odczepiać i przyczepiać pluszowe narządy w brzuszku Erwina, robi to w zupełnie zwariowanych miejscach, często do góry nogami ;) To na szczęście nie problem – rzepy są w kolorach odpowiadających barwom narządów, więc umieszczenie ich z powrotem we właściwych miejscach zajmuje tylko chwilkę.

Czasem też Helcia „karmi” Erwina, wkładając mu do brzuszka pluszowe warzywa i.. to co ma pod ręką ;) Potem kładzie go do wózka, przykrywa kołderką i wozi po całym domu.

Jak się Erwinem bawi przedszkolak (5 lat)?

Tosia podchodzi do edukacyjnej funkcji Erwina poważniej niż siostra ;) Poznaje z bliska, co kryje się w środku każdego z nas, dużo rozmawiamy o tym, do czego służą poszczególne organy. Posiłkujemy się naszą ulubioną książką z okienkami w tym temacie „Moje ciało” (recenzję znajdziesz TUTAJ). Skąd się bierze siku? Co się dzieje z jedzeniem, które spożywamy? Jak działa serce? Co to jest śledziona?

To jest niesamowite, jak szybko dziecko chłonie wiedzę, gdy może ją przyswoić wszystkimi zmysłami – obejrzeć płuca, dotknąć pluszowych nerek… Wszystko staje się mniej abstrakcyjne, bardziej realne i zrozumiałe. Erwin jest genialną pomocą w nauce anatomii, a jednocześnie uroczą przytulanką, z którą dzieci nie chcą się rozstawać.

Gdzie można kupić Erwina Małego Pacjenta? Ile kosztuje?

Erwin Mały Pacjent został zaprojektowany we współpracy z lekarzem, profesorem Dietrichem Gronemeyerem. Producentem jest niemiecka firma z tradycjami Sigikid. To jest zabawka naprawdę świetnej jakości, na lata. Można ją prać w 30 stopniach.

Aktualną cenę sprawdzisz TUTAJ

Bardzo polecam!


Mogą Ci się spodobać

Brak komentarzy

    Zostaw komentarz