BIBLIOTECZKA GADŻETY POLECANE

Co kupić dziecku, które ma już wszystko? ALBIKA!

Zbliża się Dzień Dziecka i coraz częściej dostaję od czytelniczek wiadomości z prośbą o inspiracje prezentowe dla 2-latków, przedszkolaków i starszych dzieci. Co kupić dziecku, które ma już wszystko? Znalazłam coś ekstra! :) Czytaj z Albikiem.

Dziś chciałam Ci opowiedzieć o gadżecie-książce-zabawce (takie 3w1), którą mamy od kilku tygodni i… nie wiem, jak mogliśmy jej nie mieć wcześniej! Serio, jestem zachwycona, choć moje dziewczynki pewnie bardziej. Słyszałaś o Albiku?

1

“Czytaj z Albikiem”, czyli zestaw mówiące pióro i dedykowane książki to jak dotąd moje największe odkrycie tego roku wśród produktów dla dzieci. Tego jeszcze u nas nie było :) Dlatego gdy ktoś mnie pyta o super prezent dla dziecka, od razu polecam Albika. No chyba że już jest w domu, wtedy sprawy się nieco komplikują, ale zawsze coś podpowiem, więc śmiało możesz do mnie pisać.

Albika uwielbiają obie moje córki – zarówno Helenka (2,5 roku), jak i Tosia (6 lat). Oczywiście każda z nich ma swoje ulubione albikowe książki. Zwykle jest tak, że gdy jedna sięga po pióro i swoją książkę, od razu obok sadowi się druga ze swoją i się wymieniają :) Dla starszych dzieci też znajdą się idealne książki. Ale po kolei!

1

Co to jest Albik? Jak to działa?

Albik to elektroniczne pióro (ładowane przez USB jak telefon), które odtwarza różnorodne nagrania – opisy, dialogi, piosenki z dedykowanych książek z serii “Czytaj z Albikiem”. Każda książka to kilkaset, a nawet kilka tysięcy różnych nagrań. Żeby je odtworzyć wystarczy dotknąć jakiegoś obrazka, ikony lub tekstu w książce.

Każda strona w książkach ma kilka trybów, które zmieniamy, dotykając ikonę na dole strony. Są krótkie hasła, dłuższe objaśnienia tematów, piosenki, dialogi, a nawet quizy o różnym stopniu trudności. To sprawia, że naprawdę trudno odciągnąć dziecko od książki, która mu się podoba.

Większość książek jest już “wgrana” w Albiku, jedynie nowości trzeba pobrać ze strony producenta i przegrać na pióro (tak jak na pendrive).

1
1
1
1

Książki z serii “Czytaj z Albikiem”

Warto wybrać książki, które są spójne z zainteresowaniami dziecka i odpowiednie do wieku. My mamy aktualnie cztery – Ciało człowieka (hit Tosi!), Atlas świata, Język angielski i Codzienne czynności (hit Helenki!). Nasza kolekcja na pewno się powiększy! Już mam na oku kilka kolejnych.

A taki jest wybór Czytaj z Albikiem:

 • Dinoznaury (6-12 lat)
 • Słownik języka angielskiego (4-12 lat)
 • Język angielski (6-12 lat)
 • Świat zwierząt (5-12 lat)
 • Ciało człowieka (5-12 lat)
 • Zwierzęta na wsi (2-6 lat)
 • Atlas świata (6-12 lat)
 • Mój pierwszy elementarz (3-7 lat)
 • Transport (3-10 lat)

Mini książki Czytaj z Albikiem:

 • Domowe zwierzęta (2-6 lat)
 • Codzienne czynności (2-6 lat)
 • Środki transportu (2-6 lat)
 • Dzikie zwierzęta (2-6 lat)

w tym seria Zawody:

 • Strażacy (5-12 lat)
 • Lekarze (5-12 lat)
 • Śmieciarze (5-12 lat)
 • Weterynarze (5-12 lat)
1

Czytaj z Albikiem – zestawy z Piórem

Pióro najlepiej kupić w zestawie z książką – my mamy z Atlasem świata, są też zestawy z Językiem angielskim i książką Mój pierwszy elementarz. Całość zapakowana jest w elegancką, grubą kartonową walizeczkę i świetnie nadaje się na prezent. Pióro można też kupić osobno, ale cenowo się nie opłaca. Zestawy dostępne są tutaj:

Czytaj z Albikiem. Pióro + Atlas świata

Czytaj z Albikiem. Pióro + Język angielski

Czytaj z Albikiem. Pióro + Mój pierwszy elementarz

Czytaj z Albikiem. Pióro + Świat zwierząt

1

Czytaj z Albikiem. Ciało człowieka

Tosia od dawna jest zafascynowana tematyką ludzkiego ciała, dlatego wiedziałam, że albikowe “Ciało człowieka” będzie u niej strzałem w 10. Nie pomyliłam się :) Tosia naprawdę tę książkę uwielbia, kilka razy dziennie po nią sięga, a potem zaskakuje nas swoją wiedzą. Ja też jestem pod wrażeniem tej książki, ogrom informacji naprawdę imponuje.

Dostępna tutaj: Czytaj z Albikiem. Ciało człowieka

1
1
1
1

Czytaj z Albikiem. Codzienne czynności

Helenka za to z miejsca pokochała swoją książeczkę “Codzienne czynności”. Jest to jedna z części dedykowanych maluchom, ma znacznie mniejszy format i zawiera mniej dźwięków, choć i tak sporo, bo około 500. Treść książeczek oczywiście też jest dostosowana do młodszych dzieci, opisy są prostsze, na każdej stronie Heli książeczki znajduje się też piosenka. Znamy wszystkie już na pamięć ;)

Dostępna tutaj: Czytaj z Albikiem. Codzienne czynności

1
1
2
1

Czytaj z Albikiem. Atlas świata

Bardzo często też przeglądamy wspólnie albikowy Altas świata. To zbiór przejrzystych map wszystkich kontynentów oraz mapy Polski z wieloma, wieloooma informacjami o krajach, regionach, stolicach, zwierzętach i zabytkach. Skarbnica wiedzy! Do tego oczywiście mnóstwo ciekawostek i quizy o różnym stopniu trudności.

Dostępna tutaj: Czytaj z Albikiem. Atlas świata

1
1
1

Czytaj z Albikiem. Język angielski

Mamy też książkę Język angielski – ponad 2200 tekstów i dźwięków z różnorodnej tematyki – dom, zoo, wieś, szkoła, pory roku i inne. Pełno tu dialogów i prostych zdań, dzięki którym dzieci mogą doskonalić znajomość języka angielskiego. U nas ta książka jeszcze trochę poczeka na dziewczynki, póki co jest niestety za trudna. Ale to nie szkodzi, na pewno będzie świetną pomocą w szkole. Myślę, że teraz zamówię łatwiejszą część – Słownik języka angielskiego, który zapowiada się świetnie i akurat na teraz.

Dostępna tutaj:

Czytaj z Albikiem. Język angielski

1
1
1

Więcej Albików znajdziesz tutaj: Czytaj z Albikiem

Ile kosztuje Albik?

Zestawy z mówiącym piórem kosztują ok. 250 zł, książki o dużym formacie ok. 70 zł, a mini książki ok. 35-45 zł. Moim zdaniem to naprawdę bardzo dobre ceny biorąc pod uwagę OGROM treści i godzin spędzonych nad każdą z nich. Linki do naszego zestawu i książek znajdziesz powyżej.

Polecam w 100%!


Mogą Ci się spodobać

2 komentarze

 • Reply
  25 zabawek na Dzień Dziecka do 100 zł - same pewniaki! - MamaCarla.pl
  22 maja 2020 at 12:20

  […] Albiku pisałam niedawno w tym wpisie: Czytaj z Albikiem. To genialna rzecz dla dzieci od 2. roku życia po dzieci szkolne. Zestaw z piórem kosztuje ok. […]

 • Reply
  Karo
  9 czerwca 2020 at 11:52

  U mnie sprawdziła się zegarek dziecięcy, bo mało kto o tym myśli. Jak my naszemu maluchowi kupiliśmy taki, to od razu poczuł się “dorosły” i nosi go codziennie na rączce. :)
  No i tym bardziej spoko, że można takie dziecięce zegareczki zaleście za mniej niż 100 spokojnie. Przynajmniej na Zegarowni tak kupowaliśmy.

Zostaw komentarz