BIBLIOTECZKA GADŻETY

Czytaj z Albikiem – mówiące pióro i nasze nowe książki!

Mówiące pióro Albik i dedykowane książki z serii Czytaj z Albikiem są u nas hitem już od dawna. Tosia nauczyła się jak funkcjonuje ludzki organizm, Helenka poznała wiele nowych słów i zrobiła ogromne postępy w mówieniu. Przyszedł czas na nowe książki!

Czy warto kupić Albika?

Oczywiście! Jeśli nie znasz jeszcze Albika, to szybciutko wyjaśniam. Albik to specjalne, mówiące i grające pióro wraz z dedykowanymi, tematycznymi książkami. Dziecko przykłada pióro do książki i odtwarza tym samym jedno z kilkuset a nawet kilku tysięcy nagrań (w zależności od książki) z przeróżnymi opisami, historiami, nazwami, piosenkami. W dużych książkach na każdej stronie można też sprawdzić swoją wiedzę poprzez kilka quizów o różnej trudności.

Więcej informacji znajdziesz w moim poprzednim wpisie o Albiku:

CO KUPIĆ DZIECKU, KTÓRE MA JUŻ WSZYSTKO? ALBIKA!

Opisałam tam też kilka Albikowych książek, które mamy. Dziś pora na nasze nowości :)

Zanim kupisz Albika…

Aha! Bardzo ważna rzecz. Jeśli zdecydujesz się na Albika, powinnaś najpierw kupić zestaw z piórem. Do wyboru aktualnie są cztery:

Czytaj z Albikiem. Pióro + Atlas świata (dla dzieci w wieku 6-12 lat)

Czytaj z Albikiem. Pióro + Język angielski (dla dzieci w wieku 6-12 lat)

Czytaj z Albikiem. Pióro + Mój pierwszy elementarz (dla dzieci w wieku 3-7 lat)

Czytaj z Albikiem. Pióro + Świat zwierząt (dla dzieci w wieku 5-12 lat)

Można też kupić samo pióro, jednak średnio się to opłaca, szczerze mówiąc :) Z zestawów startowych najbardziej polecam Atlas świata (dla starszaków) i Mój pierwszy elementarz (dla maluchów).

Czytaj z Albikiem – nasze nowe książki

Dla Helenki (2,5 roku)

Mój pierwszy elementarz (3-7 lat)

Ulubiona książka Helenki! Duża książka z mnóstwem słów do poznania – liczby, kolory, litery, pory roku, a do tego ciekawa opowieść o życiu pewnej rodzinki.

Dostępna tutaj: Czytaj z Albikiem. Mój pierwszy elementarz – wersja bez pióra

Czytaj z Albikiem. Mój pierwszy elementarz – wersja z piórem

mini książka Domowe zwierzęta (2-6 lat)

Mała, przyjazna książeczka o różnych zwierzątkach – pieskach, kotkach, owieczkach i innych. Wiele ciekawych informacji i odgłosy zwierzaków, czyli wszystko co maluchy lubią najbardziej :)

Dostępna tutaj: Czytaj z Albikiem. Domowe zwierzęta

1

Dla Tosi (6 lat):

Transport (3-10 lat)

Świetna książka dla wszystkich fanów pojazdów – zarówno maszyn budowlanych, jak i samochodów, rowerów, ciężarówek i wielu innych. Miałam dylemat czy pokazać ją wśród książek Tosi czy Helenki, bo obie ją bardzo lubią. Jednak Tosia więcej się z niej uczy, m.in. zasad ruchu drogowego, dlatego ostatecznie jest tutaj.

Książkę można z powodzeniem oglądać nawet bez pióra, na pełnoformatowych ilustracjach wiele się dzieje, jest co opowiadać. Jednak w połączeniu z piórem książka zyskuje duży walor edukacyjny, a dzieci – mnóstwo frajdy! Kolejne rozkładówki przedstawiają: miasteczko ruchu drogowego, transport miejski, służby ratunkowe, lotnisko, budowę, farmę, kolej i transport wodny. Prawie 2000 różnych dźwięków i tekstów!

Dostępna tutaj: Czytaj z Albikiem. Transport

czytaj z albikiem

Słownik języka angielskiego  (4-12 lat)

Wspaniała rzecz, świetna pomoc w nauce języka! Hasła podzielone są tematycznie i wypowiedziane z bardzo dobrym akcentem. Każde z nim opatrzone jest kolorowym obrazkiem i uzupełnione o zdanie z przykładem użycia.

Ten słownik to świetne uzupełnienie dużej albikowej książki Język angielski, o której pisałam w poprzednim wpisie o Albiku – link znajdziesz na początku tego artykułu.

Słownik, jako jedyny z książek Czytaj z Albikiem, ma papierowe strony – z powodu bardzo dużej ilości stron.

Dostępny tutaj: Czytaj z Albikiem. Słownik języka angielskiego

seria mini książek Zawody (5-12 lat)

Bardzo fajna seria mini książeczek, które przybliżają dzieciom pracę strażaków, lekarzy, weterynarzy i pracowników oczyszczania miasta (nie do końca odpowiada mi określenie “śmieciarze” – choć treść tej książeczki jest naprawdę super!)

Mimo małego formatu książeczki zawierają dużo informacji i są skierowane zdecydowanie bardziej do starszaków niż maluchów. Tosia bardzo je lubi! Mamy nadzieję na kolejne zawody :)

Dostępne tutaj: seria mini książek Zawody: Strażacy, Śmieciarze, Lekarze, Weterynarze


Mogą Ci się spodobać

Brak komentarzy

    Zostaw komentarz