ORGANIZACJA

Cyfrowe porządki w 6 dni – wyzwanie organizacyjne

Moim słowem na 2020 rok jest “energia” – i choć sporo działań musiałam odłożyć na nie-wiadomo-kiedy, to nie porzuciłam ich zupełnie. Postanowiłam działać w tych obszarach, w których mogę. Porządki na komputerze, w mailach, na telefonie i social mediach to coś, co warto ogarnąć już teraz i mieć spokój na resztę roku :) Dołącz do wyzwania i ogarnij to razem ze mną!

Lepiej mi się myśli i działa, gdy otacza mnie porządek.

Nie chodzi tylko o wysprzątany dom (choć i na to przyjdzie czas!), ale też o porządek na moich urządzeniach – na komputerze, w telefonie, na tablecie.

Lubię minimalizm na biurku, choć notesy, luźne kartki i prace plastyczne od dzieci mnożą się w szybkim tempie. Tworzę foldery na skrzynce mailowej, ustawiam reguły, wypisuję się z newsletterów, które już mnie nie interesują. Wywołuję zdjęcia, tworzę fotoksiążki, archiwizuję pliki na dyskach przenośnych. Robię kopie zapasowe najważniejszych danych.

Moje cyfrowe porządki obejmują też portale społecznościowe – regularnie przeglądam listy znajomych, stron, które obserwuję, wyłączam różne powiadomienia. Aktualizuję informacje i profile, usuwam zbędne treści. Uff! Dużo tego, prawda?

Jak zacząć cyfrowe porządki?

Do cyfrowych porządków warto podejść na spokojnie, z dobrym planem. Rzucanie się na wszystko od razu może sprawić, że szybko będziesz miała dość tego całego porządkowania, zwłaszcza, że czasem jest to naprawdę żmudna praca ;) Ale warto to zrobić, choćby raz do roku! To co, działamy?

Zapraszam Cię do udziału w moim bezpłatnym wyzwaniu “Cyfrowe porządki w 6 dni”! Startujemy już dziś w grupie na Facebooku Zorganizowane Mamy. Przez 6 dni z rzędu będę publikować tam dedykowane grafiki z zadaniami. Pod grafikami będziemy się wspólnie motywować, zdawać relacje z naszych działań, chwalić sukcesami i wymieniać wskazówkami.

>>> Dołącz teraz do zamkniętej grupy Zorganizowane Mamy <<<

Zapraszam Cię też do zapisania się na mój newsletter (jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś) – czeka tam na Ciebie paczka materiałów do domowej organizacji do pobrania za free :)

Tym razem tutaj we wpisie zobaczysz tylko ogólne tematy, którymi zajmiemy się w poszczególnych dniach + checklistę do pobrania. W grupie Zorganizowanych Mam pojawią się każdego dnia szczegółowe zadania i wskazówki.

Cyfrowe Porządki Zorganizowanej Mamy – w 6 dni

Niektóre zadania mogą Ci zająć więcej czasu niż jeden dzień, z innymi rozprawisz się w ciągu 15 minut. Możesz też po prostu nie mieć czasu na wykonanie zadań – jasne, też jestem mamą – rozumiem to. Dlatego daję Ci os razu link do pobrania pełnej listy zadań wyzwania Cyfrowe Porządki w formie wygodnej checklisty. Możesz realizować zadania po kolei albo na wyrywki – jak wolisz. Albo wrócić do nich później. Jeśli jesteś zapisana na mój Zorganizowany newsletter, checklistę do wyzwania masz już na mailu!

>>> Pobierz checklistę do wyzwania “Cyfrowe porządki w 6 dni” <<<

To jednak, do czego chciałabym Cię przekonać, to rozpoczęcie tych tematów – nawet jeśli wiesz, że nie dasz rady zrobić wszystkiego od razu. Spokojnie, podziel sobie pracę na etapy, wrócisz do ich realizacji w luźniejszych dniach. Ja tak często się “zmuszam” do rzeczy, które powinnam i chcę zrobić, ale… mi się nie chce. Czasem odwlekam rozpoczęcie prac, bo wiem, że jak już zacznę, to jakiś głosik za uchem będzie mi ciągle o tym zadaniu przypominał i nie przestanie dopóki nie ogarnę tematu. A to znacznie przyspiesza sprawę ;) Gdy już zacznę, praca sama idzie!

Cyfrowe Porządki Zorganizowanej Mamy – rozkład jazdy :

Dzień 1. Porządkujemy telefon

Dzień 2. Porządkujemy pulpit na komputerze

Dzień 3. Rozprawiamy się ze zdjęciami!

Dzień 4. Sprzątamy biurko

Dzień 5. Sortujemy maile i wypisujemy się z newsletterów

Dzień 6. Robimy czystki na Facebooku i Instagramie

>>> Pobierz checklistę do wyzwania “Cyfrowe porządki w 6 dni” <<<

To jak, dołączasz do wyzwania?


Mogą Ci się spodobać

Brak komentarzy

    Zostaw komentarz