ORGANIZACJA W DOMU

Cyfrowe porządki w 6 dni – wyzwanie organizacyjne

Moim słowem na 2020 rok jest „energia” – i choć sporo działań musiałam odłożyć na nie-wiadomo-kiedy, to nie porzuciłam ich zupełnie. Postanowiłam działać w tych obszarach, w których mogę. Porządki na komputerze, w mailach, na telefonie i social mediach to coś, co warto ogarnąć już teraz i mieć spokój na resztę roku :) Dołącz do wyzwania i ogarnij to razem ze mną!

Lepiej mi się myśli i działa, gdy otacza mnie porządek.

Nie chodzi tylko o wysprzątany dom (choć i na to przyjdzie czas!), ale też o porządek na moich urządzeniach – na komputerze, w telefonie, na tablecie.

Lubię minimalizm na biurku, choć notesy, luźne kartki i prace plastyczne od dzieci mnożą się w szybkim tempie. Tworzę foldery na skrzynce mailowej, ustawiam reguły, wypisuję się z newsletterów, które już mnie nie interesują. Wywołuję zdjęcia, tworzę fotoksiążki, archiwizuję pliki na dyskach przenośnych. Robię kopie zapasowe najważniejszych danych.

Moje cyfrowe porządki obejmują też portale społecznościowe – regularnie przeglądam listy znajomych, stron, które obserwuję, wyłączam różne powiadomienia. Aktualizuję informacje i profile, usuwam zbędne treści. Uff! Dużo tego, prawda?

Jak zacząć cyfrowe porządki?

Do cyfrowych porządków warto podejść na spokojnie, z dobrym planem. Rzucanie się na wszystko od razu może sprawić, że szybko będziesz miała dość tego całego porządkowania, zwłaszcza, że czasem jest to naprawdę żmudna praca ;) Ale warto to zrobić, choćby raz do roku! To co, działamy?

Zapraszam Cię do udziału w moim bezpłatnym wyzwaniu „Cyfrowe porządki w 6 dni”! Startujemy już dziś w grupie na Facebooku Zorganizowane Mamy. Przez 6 dni z rzędu będę publikować tam dedykowane grafiki z zadaniami. Pod grafikami będziemy się wspólnie motywować, zdawać relacje z naszych działań, chwalić sukcesami i wymieniać wskazówkami.

>>> Dołącz teraz do zamkniętej grupy Zorganizowane Mamy <<<

Zapraszam Cię też do zapisania się na mój newsletter (jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś) – czeka tam na Ciebie paczka materiałów do domowej organizacji do pobrania za free :)

Tym razem tutaj we wpisie zobaczysz tylko ogólne tematy, którymi zajmiemy się w poszczególnych dniach + checklistę do pobrania. W grupie Zorganizowanych Mam pojawią się każdego dnia szczegółowe zadania i wskazówki.

Cyfrowe Porządki Zorganizowanej Mamy – w 6 dni

Niektóre zadania mogą Ci zająć więcej czasu niż jeden dzień, z innymi rozprawisz się w ciągu 15 minut. Możesz też po prostu nie mieć czasu na wykonanie zadań – jasne, też jestem mamą – rozumiem to. Dlatego daję Ci os razu link do pobrania pełnej listy zadań wyzwania Cyfrowe Porządki w formie wygodnej checklisty. Możesz realizować zadania po kolei albo na wyrywki – jak wolisz. Albo wrócić do nich później. Jeśli jesteś zapisana na mój Zorganizowany newsletter, checklistę do wyzwania masz już na mailu!

To jednak, do czego chciałabym Cię przekonać, to rozpoczęcie tych tematów – nawet jeśli wiesz, że nie dasz rady zrobić wszystkiego od razu. Spokojnie, podziel sobie pracę na etapy, wrócisz do ich realizacji w luźniejszych dniach. Ja tak często się „zmuszam” do rzeczy, które powinnam i chcę zrobić, ale… mi się nie chce. Czasem odwlekam rozpoczęcie prac, bo wiem, że jak już zacznę, to jakiś głosik za uchem będzie mi ciągle o tym zadaniu przypominał i nie przestanie dopóki nie ogarnę tematu. A to znacznie przyspiesza sprawę ;) Gdy już zacznę, praca sama idzie!

Cyfrowe Porządki Zorganizowanej Mamy – rozkład jazdy :

Dzień 1. Porządkujemy telefon

Dzień 2. Porządkujemy pulpit na komputerze

Dzień 3. Rozprawiamy się ze zdjęciami!

Dzień 4. Sprzątamy biurko

Dzień 5. Sortujemy maile i wypisujemy się z newsletterów

Dzień 6. Robimy czystki na Facebooku i Instagramie

To jak, dołączasz do wyzwania?


Mogą Ci się spodobać

Brak komentarzy

    Zostaw komentarz