DLA DZIECI POLECANE

Biblioteczka Montessori – zestawy do nauki + KONKURS

Jak ja lubię takie nowości! Seria „Biblioteczka Montessori” to wbrew pozorom nie są książki – a edukacyjne zestawy pełne wiedzy na konkretny temat. Choć moja córka pewnie powiedziałaby, że są pełne zabawy i czasu, który spędzamy z nimi tylko we dwie.

Odkąd zaczęły się przedszkolne wakacje, nie ma dnia, żebyśmy nie korzystały z jednego z zestawów „Biblioteczka Montessori”, które mamy – Ciało człowieka, Kosmos, Ptaki lub Ogród. Wykorzystujemy na to drzemkę Helenki. To jest czas, który w 100% poświęcam Tosi, dużo się wtedy bawimy, ale i uczymy. Właściwie najczęściej jest to nauka przez zabawę, czyli coś co mózg lubi najbardziej :)

Zawartość zestawów jest naprawdę świetnie przemyślana, zaraz pokażę Ci dokładnie każdy z nich, ale najpierw świetna wiadomość – za chwilę jeden z nich możesz mieć we własnym domu i to zupełnie za darmo! :) Jak?

KONKURS – Wygraj jeden z zestawów „Biblioteczka Montessori”!

Mam do rozdania 4 zestawy – Ciało człowieka, Kosmos, Ptaki oraz Ogród. Wybierz jeden z nich i napisz w komentarzu do wpisu dlaczego właśnie ten :) 1 osoba wygrywa 1 zestaw, czyli będzie aż 4 zwycięzców!

Konkurs trwa do 19.07.2019 Wysyłka nagród tylko na terenie Polski.

Wszystkie zestawy świetnie nadadzą się zarówno dla przedszkolaków, jak i uczniów klas 1-3. Rozbudzają naturalną potrzebę nauki, zachęcają do skupienia i cierpliwości – i powiem z własnego doświadczenia – to naprawdę działa! Jednorazowo często spędzamy nad pojedynczym zestawem godzinę. A tak zdobyta wiedza zostaje na długo.

„Blibioteczka Montessori. Ciało człowieka”

Co znajduje się w zestawie?

 • filcowe narządy
 • plakat z zarysem dziewczynki i chłopca, na których układamy narządy
 • karty edukacyjne z narządami
 • książeczkę z objaśnieniami jak działają wszystkie narządy i pomysłami na zabawy
 • przezroczyste folie z układami ciała człowieka

Genialny zestaw, którym się bawimy codziennie. Można z niego korzystać na kilka sposobów (podpowiedzi znajdziesz w instrukcji). Tosia najchętniej po prostu układa poszczególne narządy na obrysie dziewczynki, jednocześnie wyszukując pasującą kartę. Nazywamy dany organ i ja dokładam kartę z podpisem. Dużo też przy okazji rozmawiamy o funkcjach narządów i zdrowiu (ostatnio na przykład wyjaśniłam Tosi dlaczego palenie papierosów jest tak szkodliwe), o tym co się dzieje z jedzeniem po połknięciu :)

„Blibioteczka Montessori. Ptaki”

Co znajduje się w zestawie?

 • karty edukacyjne z ptakami, żyjącymi w Europie
 • karty z piórami niektórych ptaków
 • karty ze środowiskami, w których żyją ptaki
 • książeczkę z wieloma informacjami na temat tych ptaków i pomysłami na zabawy
 • specjalny zeszyt do obserwacji ptaków

Tosia uwielbia ten zestaw! Zawsze na początku zabawy rozkłada pięć kart z różnymi środowiskami, a potem dopasowujemy ptaki w nich żyjące. W międzyczasie dużo czytamy o tych, które najbardziej interesują Tosię.

Częścią zestawu jest dedykowana aplikacja z nagranymi dźwiękami wydawanymi przez ptaki. Jak to działa? Telefonem skanujemy wybraną kartę i słuchamy śpiewu ptaka. Rewelacja!

„Blibioteczka Montessori. Kosmos”

Co znajduje się w zestawie?

 • karty edukacyjne z planetami i innymi ciałami niebieskimi
 • obrotową planszę z mapą nieba
 • 2 książeczki pełne informacji o kosmosie – „Przewodnik po gwiazdozbiorach” i „Astronomia”

Świetny zestaw na lata! I wcale nie tylko dla wielkich fanów kosmosu. W łatwy i przyjemny sposób można nauczyć dziecko podstawowych pojęć z astronomii, kolejności planet w Układzie Słonecznym, różnic między nimi, głównych gwiazdozbiorów w naszej galaktyce.

„Blibioteczka Montessori. Ogród”

Co znajduje się w zestawie?

 • karty edukacyjne z warzywami
 • karty edukacyjne z narzędziami ogrodniczymi
 • karty edukacyjne ze zwierzętami zamieszkującymi ogród
 • karty edukacyjne z kwiatami jadalnymi
 • książeczkę – przewodnik małego ogrodnika wraz z wieloma informacjami i pomysłami na zabawy

Najprostszy zestaw, ale dający dużo możliwość, też dla najmłodszych. Co robimy? Sortujemy karty do czterech grup (warzywa, kwiaty jadalne, mieszkańcy ogrodu, narzędzia), dodajemy podpisy, pogłębiamy wiedzę w oparciu o przewodnik, łączymy w pary karty z samym obrazkiem z kartami kontrolnymi. Super sprawa, zwłaszcza jeśli macie ogródek lub działkę!

A teraz KONKURS! Napisz w komentarzu który zestaw chciałabyś wygrać i dlaczego?

*** WYNIKI KONKURSU***

Bardzo dziękuję za wszystkie zgłoszenia! Jak zwykle bardzo trudno było mi wybrać zwycięzców, ale w końcu się udało i mam wrażenie, że zestawy powędrują w dobre ręce :) No to tak:

„Montessori Ogród” trafia do: Małgorzata Qta

„Montessori Ciało człowieka” trafia do: Aga Bug

„Montessori Ptaki” trafia do: Agnieszka Ligocka

„Montessori Astronomia” trafia do: Danuta Stelmaszczyk

Jeśli wygrałaś, napisz do mnie na mamacarlablog@gmail.com (+ adres i nr tel) albo na FB. Jeśli się nie zgłosisz, za 3 dni wybieram nową osobę.


Mogą Ci się spodobać

Brak komentarzy

  Zostaw komentarz