DLA DZIECI POLECANE

Angielski dla dzieci online z Allright.com – czy warto?

Allright angielski dla dzieci

Angielski dla dzieci online – czy warto zapisać dziecko do szkoły angielskiego online? Jak w praktyce wygląda zdalna nauka języka obcego? Czy jest skuteczna? Tosia uczy się angielskiego z nauczycielem z Allright.com – opowiem Ci o naszych wrażeniach.

W dzisiejszych czasach nikt nie poddaje w wątpliwość sensu nauki dzieci języków obcych, zwłaszcza angielskiego. Wszyscy zgadzają się z tym, że angielski przydaje się nie tylko w życiu, podczas podróży, ale też, a może i przede wszystkim – w pracy. Nauka języków obcych w szkołach i przedszkolach niestety wygląda bardzo różnie.

Tosia od początku przedszkola ma zajęcia z angielskiego dwa razy w tygodniu i… szczerze mówiąc, niewiele z tego wynika. Ze 20 prostych słówek, wyliczanki, piosenki nauczone na pamięć (bez zrozumienia tekstu) to chyba jednak trochę za mało.

Staram się ją uczyć trochę w domu, ale nie jest to nauka regularna – mnogość innych zajęć (ćwiczenia od logopedy, ćwiczenia od fizjoterapeuty) sprawia, że na naukę angielskiego z mamą już chęci brak. Co innego zajęcia z fajnym nauczycielem! Dla nas angielski dla dzieci online to najlepsza opcja.

1

Dlaczego nauka online?

Jakiś czas temu zapisaliśmy córkę do stacjonarnej szkoły j. angielskiego, jednak choroby, przeziębienia sprawiały, że Tosia sporo zajęć opuszczała, co sprawiało, że de facto płaciliśmy „za nic”, a zaległości rosły. Niełatwa też była logistyka, bo ja nie jeżdżę samochodem, a mąż pracuje do późna. Odebranie z przedszkola z drugim dzieckiem w wózku, zaprowadzenie na zajęcia, czekanie z maluchem i potem wspólny powrót do domu autobusem lub 2 km pieszo to była męka.

Nie udało mi się też znaleźć sensownego nauczyciela z dojazdem do domu, choć wkrótce i tak z tego pomysłu zrezygnowałam, bo… przyszedł koronawirus i pozamykał nas w domach. Wtedy postanowiłam spróbować nauki online.

1

Angielski dla dzieci online z All Right – pierwsze kroki

Po pierwszej, darmowej, lekcji z panią Dorotą na platformie wiedziałam, że to był strzał w 10. Zależało mi na polskiej nauczycielce, ale są też dostępni native speakerzy. Jak wygląda nauka?

Rejestracja trwa 5 minut. Potem wybierasz nauczyciela – każdy z nich nagrał krótką prezentację, więc można posłuchać akcentu i zorientować się w jakim klimacie będzie prowadził zajęcia.

Po wybraniu nauczyciela zaglądasz do jego grafiku i rezerwujesz lekcję w dogodnym dniu i godzinie. Gdy nadchodzi czas – logujesz się i… wychodzisz z pokoju, żeby nie rozpraszać dziecka ;)

Podczas pierwszych zajęć zostałam, żeby zobaczyć jak wygląda taka lekcja, porobić zdjęcia do dzisiejszego wpisu i w razie czego pomóc Tosi. Nie było to jednak potrzebne, sama świetnie sobie poradziła, choć na co dzień nie korzysta z komputera.

1

Jak wygląda lekcja online angielskiego?

Długość lekcji zależy od wieku i poziomu dziecka – my zaczynamy od 25 minut. W tym czasie dziecko cały czas ma kontakt wzrokowy i słuchowy z nauczycielem. Widzi także multimedialną prezentację dotyczącą danej lekcji z uroczym liskiem Charlie’m. Nauczyciel zadaje pytania, zachęca do odpowiedzi, tłumaczy, powtarza, a przede wszystkim sprawia, że nauka jest zabawą.

1

Po skończonej lekcji na dziecko czeka praca domowa związana z przerobionym materiałem. Można też wrócić do przerobionych na zajęciach prezentacji.

Tosia jest zachwycona tymi zajęciami i ja też je bardzo polecam. Nie trzeba nigdzie dojeżdżać, koszt pojedynczej lekcji też jest niższy niż na kursie czy u prywatnego nauczyciela. Ceny zależą od wybranego pakietu. Oprócz zajęć indywidualnych, otrzymujemy też dostęp do lekcji grupowych. To bardzo wygodny i przyjemny sposób nauki – czy skuteczny – o tym będę mogła powiedzieć dopiero za jakiś czas.

Jeśli po próbnej lekcji na zdecydujesz się wykupić pakiet zajęć, wpisz mój kod „CARLA” – wtedy otrzymasz 2 dodatkowe lekcje gratis.

1
1

Pakiet lekcji w Allright.com nie ma terminu ważności

Do wykupienia pakietu lekcji online dla Tosi zachęcił mnie dodatkowo fakt, że pakiety nie są ograniczone czasowo – zajęcia można odbyć w dowolnym czasie – raz w tygodniu, dwa, trzy razy albo zawiesić lekcje na wyjazd czy chorobę dziecka. Nie trzeba się deklarować.

All Right specjalizuje się w nauczaniu dzieci (już od 4. roku życia), ale uczyć mogą się tu również nastolatkowie oraz dorośli. Nauczyciele przygotowują do egzaminów certyfikujących i pomagają w opanowaniu materiału szkolnego. Dostępny jest też Business English.

Warto dodać, że zakupiony pakiet można dzielić między członków rodziny, a uczyć można się różnych języków. Mnie osobiście kusi hiszpański :)

3 bezpłatne lekcje

Z całego serca polecam Ci zajęcia online w , tym bardziej, że możecie je wypróbować zupełnie bez zobowiązań – pierwsza lekcja jest bezpłatna. A jeśli zdecydujesz się wykupić dowolny pakiet zajęć, wpisz mój kod „CARLA” – wtedy otrzymasz 2 dodatkowe lekcje gratis.

1

Angielski dla dzieci online z Allright.com


Mogą Ci się spodobać

Brak komentarzy

    Zostaw komentarz