KSIĄŻKI KARTONOWE

Kartonówki dla maluchów – świetne nowości dla dzieci 1-3 lata

Hej, hej! Mam dziś dla Ciebie solidną porcję fantastycznych kartonówek dla dzieci – książek, które spodobają się dzieciom w wieku 1-3 lata, a nawet trochę starszych. Kilka z nich naprawdę mnie zaskoczyło! :)

Zanim przejdę do dzisiejszych nowości, podlinkuję jeszcze ostatni wpis z jesiennymi nowościami dla przedszkolaków i starszaków: Co czytamy jesienią? 10 super nowości dla dzieci. Koniecznie tam zajrzyj, jeśli szukasz też fajnej książki dla dzieci w wieku 4-10 lat.

A teraz zaczynamy z książkami kartonowymi!

Rok w lesie. Borsuk i Wiewiórka

Książki, które z miejsca stały się u nas hitem! Borsuk oraz Wiewiórka to uzupełnienie genialnej seriiRok w lesie, którą zna chyba większość przedszkolaków :) Tym razem wydane zostały dwie pomysłowe interaktywne kartonowe książeczki w niewielkim formacie.

Dzieci będą się z nimi nie tylko dobrze bawić, ale też dowiedzą wielu ciekawych rzeczy – jakie zwierzęta mieszkają w lesie, które z nich są aktywne w dzień, a które w nocy, jak przygotowują się do zimy, co jedzą. Pomogą borsukowi pozdejmować robaczki z sierści i posprzątać norkę, będą skakać z wiewiórką i rozgarniać liście w poszukiwaniu orzeszków. Bardzo podobają mi się też strony bez konkretnych zadań, za to z bogatymi w szczegóły ilustracjami, do których rodzic sam może wymyślać pytania, a dziecko ćwiczyć umiejętność opowiadania i wyszukiwania drobnych elementów i analogii. Bardzo polecam!

K.Piętka, E.Dziubak, wydawnictwo Nasza Księgarnia

Dostępne tutaj:

Rok w lesie. Borsuk

Rok w lesie. Wiewiórka

Pierwsze puzzle. Kolorowy autobus i Arka Noego

Świetne połączenie książki i zabawki – w sam raz dla maluchów, choć i moja Helenka chętnie się nimi bawi. Pierwsze puzzle to nowy cykl w ramach serii Akademia Mądrego Dziecka. W każdej książce znajdziemy 5 dużych i grubych wyjmowanych puzzli, które tworzą obrazek (i tu mały minus, bo fragmenty układanki nie są idealnie spasowane, potrzebna jest pomoc rodzica, ale może puzzle wyrobią się z czasem).

W „Kolorowym autobusie” dzieci przećwiczą nazywanie kolorów i zbudują pociąg, w „Arce Noego” poznają biblijną opowieść, a z wyjmowanych puzzli zbudują rzeczoną arkę. Fajna zabawa i ciekawy pomysł.

Akademia Mądrego Dziecka, wydawnictwo HarperKids

Dostępne tutaj:

Pierwsze puzzle. Kolorowy autobus

Pierwsze puzzle. Arka Noego

Arka Noego

Akademia Kici Koci. Kształty

Kolejna część edukacyjnej linii książek dla najmłodszych w ramach serii Kicia Kocia. Tym razem wszystko kręci się wokół kształtów. Struktura książki jest klarowna – najpierw wprowadzona zostaje figura oraz przykładowe przedmioty z jej użyciem. Tło tych stron jest białe i nie ma rozpraszaczy, dzięki czemu dziecko łatwiej może się skupić. Następne strony to króciutka historyjka o Kici Koci i Nunusiu i ilustracja, na której dziecko może wyszukiwać konkretną figurę, a tym samym ćwiczyć rozpoznawanie i nazywanie figur geometrycznych.

Bardzo fajna rzecz!

A.Głowińska, wydawnictwo Media Rodzina

Dostępna tutaj:Akademia Kici Koci. Kształty

Bing. 100 słów na co dzień – książka z okienkami

A teraz coś dla małych fanów Binga :) Poręczna książka kartonowa z otwieranymi okienkami i setką słów do poznania/utrwalenia związaną z codziennymi czynnościami. Rozkładówki pokazują różne pomieszczenia w domu, ogród, podwórko, a także przedszkole Binga i jego przyjaciół.

Tego typu książeczki to prezenty-pewniaki dla fanów konkretnych bajek. Jednocześnie bawią, ale i wspierają rozwój mowy dziecka i małej motoryki.

Wydawnictwo HarperKids

Dostępna tutaj: Bing. 100 słów na co dzień

Tomek i przyjaciele. Pracowite lokomotywy – książka z okienkami

„Pracowite lokomotywy” na pewno spodobają się małym fanom Tomka i przyjaciół. To książka z otwieranymi okienkami, w której możemy zajrzeć na wyspę Sodor i sprawdzić jak pracują lokomotywy. Dzieci nie tylko prześledzą przygody ulubionych bohaterów, ale też poznają wiele nowych słów. Na każdej stronie znajdują się też pytania na spostrzegawczość.

Format książki jest identyczny jak w poprzedniej o Bingu.

Wydawnictwo HarperKids

Dostępna tutaj:Tomek i przyjaciele. Pracowite lokomotywy

Cocomelon. JJ i przyjaciele na tropie. Szukaj i znajdź

Ostatnią nowością na dziś jest książka o małych-wielkich przygodach radosnego bobasa imieniem JJ, być może znacie go z bajeki Cocomelon. A nawet jeśli nie, to zupełnie nie szkodzi, bo książka jest ciekawa sama w sobie.

Na każdej stronie czeka na dziecko króciutki fragment tekstu o JJ, jego rodzinie i przyjaciołach oraz przedmiotach do odnalezienia na ilustracji. Te w białej ramce są łatwe do znalezienia, te w kolorowej już nieco trudniejsze. Ćwiczenia te trenują spostrzegawczość oraz proste liczenie przedmiotów (do 6). W sam raz dla maluchów.

Wydawnictwo HarperKids

Dostępna tutaj: Cocomelon.JJ i przyjaciele na tropie. Szukaj i znajdź


Mogą Ci się spodobać

Brak komentarzy

    Zostaw komentarz