GRY POLECANE

5 gier planszowych dla przedszkolaków – nasze nowości

Co przedszkolaki lubią najbardziej? Bawić się! Najlepiej z rodzicami, rodzeństwem i rówieśnikami. My najczęściej sięgamy po gry planszowe. Mamy już pokaźną kolekcję, ale chętnie testujemy nowości – i właśnie dziś mam dla Was aż 5 wspaniałych planszówek i zestawów dla przedszkolaków… i nie tylko ;)

Jeśli Wy też lubicie grać z dziećmi w różne gry planszowe, karciane i zręcznościowe, to zdecydowanie dobrze trafiliście. Na moim blogu znajdziecie sporo zestawień gier dla całej rodziny w różnych kategoriach. Wszystkie są posortowane i opisane tutaj:

Najlepsze gry planszowe dla dzieci – różne zestawienia

A dziś nowości! Świetne gry planszowe i karciane dla dzieci w większości już od 3 roku życia. Jest w czym wybierać!

1. Bum i Brum. Rajd Malucha

Bardzo fajna gra dla najmłodszych. W pudełku znajdziemy drewniane autka-pionki, kostki, instrukcję oraz grube, tekturowe puzzle, z których budujemy trasę wyścigu. Gracze naprzemiennie rzucają wybraną kostką i starają się dotrzeć jak najszybciej do mety. Co ciekawe, każdy rzut to decyzja – którą kostkę wybrać? Czasem korzystniejsze będzie użycie tej z niebieskimi polami, a czasem z czerwonymi. Dzięki temu dziecko może się zastanowić i tym samym zwiększyć prawdopodobieństwo wygranej. W instrukcji znajdziemy trzy proponowane trasy o różnym stopniu trudności, ale możemy też ułożyć inne wersje według własnego pomysłu. Dzięki temu gra się szybko nie nudzi :)

Proste zasady, piękne grafiki Artura Nowickiego (na pewno znacie jego książki m.in. „Co robią auta” i „Co robią pociągi” z serii „Opowiem Ci, mamo”, „Rok na placu budowy”, „Co jest w środku? Pojazdy”), solidne wykonanie i emocjonująca rozgrywka. Polecam!

Gra dla 2-4 graczy

Wiek: 3+

Dostępna tutaj: Bum i Brum. Rajd Malucha

2. Florentynka Muu w podróży

Gra w sam raz na wakacje! „Florentynka Muu w podróży” to prosta gra karciana, której celem jest zdobycie jak największej ilości kart lub jak najszybsze się ich pozbycie (w zależności od wariantu rozgrywki, który wybierzemy). Cała zabawa polega na kategoryzowaniu obiektów, odnajdowaniu związków między nimi, określaniu zbiorów. W pierwszym trybie gry z wyłożonych obrazkami do góry kart gracze po kolei wybierają od 1 do 3 kart z przedmiotami, które coś łączy – tematyka, kolor ramki (ale wtedy można wziąć tylko 2 karty) lub pierwsza litera. W instrukcji znajdziemy przykładowe zbiory, takie jak podróż, zabawki, zwierzęta, rośliny, ubrania, ale możemy też tworzyć własne. Super zabawa i wartościowa nauka kategoryzowania w jednym!

Niewielkie rozmiary, proste zasady, atrakcyjna tematyka – to wszystko sprawia, że gra idealnie się sprawdzi na wyjeździe! Polecam dla najmłodszych.

Gra dla 1-5 graczy

Wiek: 3+

Dostępna tutaj: Florentynka Muu w podróży

3. Nogi stonogi. Na lodzie

Nowe wydanie bardzo fajnej gry dla dzieci i całej rodziny w zimowym wydaniu. Trochę ochłody przyda się w te upały! ;) Gra składa się z 4 kostek z kolorowymi łyżwami, 15 płytek z łyżwami w różnych kolorach oraz 4 płytek z początkami gąsienic, które pełnią funkcję pionków. Zadaniem graczy jest zbudowanie jak najdłuższej gąsienicy, a tym samym zdobycie jak największej liczby łyżew. Nie jest to jednak takie proste zadanie! :) W instrukcji znajdziemy też wariant rozgrywki dla starszych graczy oraz dla jednego gracza.

Bardzo fajna, grywalna pozycja, nie tylko dla przedszkolaków! My najczęściej gramy w „Nogi stonogi” całą rodzinką :)

Gra dla 2-4 graczy

Wiek: 4+

Dostępna tutaj: Nogi stonogi. Na lodzie

4. Feluś i Gucio poznają literki. Karty sensoryczne

Kolejna świetna pozycja w serii z Felusiem i Guciem! Tym razem sympatyczni bohaterowie wprowadzą nas w świat literek. W pudełku znajdziemy zestaw 38 dwustronnych kart sensorycznych oraz obszerną instrukcję z wieloma pomysłami na ich wykorzystanie. Każda karta jest bardzo starannie opracowana.

Karty prezentują litery alfabetu w liniaturze oraz ilustracje zwierzątek, które je przedstawiają. Znajdziemy tu zarówno duże, jak i małe litery, a każda z nich jest lekko wypukła, dzięki czemu dziecko może prześledzić palcem jej kształt i sposób zapisu (pomogą w tym czerwone strzałki). Co ciekawe, podpisy pod obrazkami są dwujęzyczne (polskie i angielskie) – zatem możemy wykorzystać karty również w utrwaleniu angielskich nazw zwierząt :) Zestaw zawiera jeszcze więcej takich smaczków i sprytnych rozwiązań, przekonajcie się sami!

Gra dla 1-6 graczy

Wiek: 3+

Dostępna tutaj: Feluś i Gucio poznają literki. Karty sensoryczne

5. Plus i Minus. Nauka liczenia

Na koniec mam dla Was coś dla starszych przedszkolaków i dzieci wczesnoszkolnych. Jeśli chodzi o matematykę, to uważam, że im wcześniej zaczniemy wprowadzać ją do codziennych zabaw z dziećmi, tym lepiej :) „Plus i Minus. Nauka liczenia” to gra przeznaczona dla dzieci 7+, ale moim zdaniem zestawu kart w środku możemy używać już wcześniej – w zabawie z 5-6 latkami.

Gra wprowadza w świat podstawowych pojęć matematycznych, takich jak „parzyste”, „nieparzyste”, znaki mniejszości i większości, suma, różnica itp. oraz trenuje i utrwala dodawanie i odejmowanie w zakresie 20. Pomocne są tu graficzne oznaczenia na cyfrach, np. jedna plamka na cyfrze 1, dziewięć plamek na 9, a to dlatego, że na początku łatwiejsze jest liczenie konkretnych obiektów. W instrukcji znajdziemy wiele sposobów wykorzystania kart w zabawie, grze i nauce.

Bardzo polecam! I czekamy na kolejne gry z tej świetnej serii ZZZ „Zagraj-Zrozum-Zapamiętaj”.

Gra dla 2-4 graczy

Wiek: 7+

Dostępna tutaj: Plus i Minus. Nauka liczenia

Wpis zawiera linki afiliacyjne.


Mogą Ci się spodobać