DIY

12 pomysłów na wielkanocne ozdoby DIY dla dzieci

Od kiedy pamiętam prace plastyczne sprawiały mi mnóstwo przyjemności – jako dziecko uwielbiałam rysować, malować, lepić figurki z plasteliny, wycinać, kleić, potem też szydełkować. Mój mąż też bardzo lubi, gdy się oddaję podobnym kreatywnym zajęciom – ma przy tym wielki ubaw, bo większość rzeczy wychodzi mi komicznie. Mój pies na rysunku wygląda jak krowa, a krowa jak niedźwiedź. Kiedy szyję to klękajcie narody! Wyszywając imię Tosi na poszewce od kołdry do żłobka zszyłam obie jej części… dobrze, że robiłam to w nocy, bo przynajmniej dziecko nie słyszało jak matka bluzga, a ojciec turla się po podłodze ze śmiechu. Choć efektowi zazwyczaj daleko jest do ideału to jednak prace plastyczne sprawiają mi dużą przyjemność.

Tosia raczej nie ma po kim odziedziczyć talentu, ale już widzę, jak wielką frajdę sprawiają jej takie zabawy. Potrafi się przy nich na dłużej skupić, co bardzo mnie cieszy. Uwielbia rysować, malować farbami, przyklejać małe elementy do większych. Próbuje odrysować moją i swoją rękę na tablicy ścieralnej. Lubi odciskać rączki pomalowane farbami i ugniatać sobie kawałek ciastoliny. Podobne sygnały dostaję ze żłobka. Jeśli śledzicie nas na Instagramie to pewnie kojarzycie jakie urocze prace przynosi Tosia stamtąd. Właśnie jestem w trakcie kompletowania naszego „Kreatywnego pudełka”, ale o tym już niedługo napiszę osobny post.

Jestem szczęśliwa, że w tym roku moja córka jest już na tyle duża i zaradna, że możemy bawić się w wykonywanie ozdób wielkanocnych razem. Wiadomo, nie są to misterne dzieła i swój okres żywotności mają bardzo krótki, bo Tosia uwielbia się nimi potem bawić, ale radość i duma dziecka jest równie wielkie jak moja zabawa przy ich wykonywaniu.

A teraz obiecane inspiracje!

1. KURCZAK z patyczków i obrysowanych i wyciętych z papieru rączek dziecka

mamacarla wielkanoc diy kurczaki

2. KRÓLICZEK z plastykowej łyżki i serwetki
mamacarla wielkanoc diy lyzka
3. PISANKA malowana watąmamacarla wielkanoc diy pisanka
4. KRÓLICZEK z kubeczka

mamacarla wielkanoc diy

5. WITRAŻE

mamacarla wielkanoc diy witraż

6. KRÓLICZEK z kubeczka po jogurcie

mamacarla wielkanoc diy króliczek

7. PISANKOWY WIENIEC

mamacarla wielkanoc diy wieniec

8. KRÓLICZEK z odbitej dłoni

mamacarla wielkanoc reka

9. GIRLANDA z zajączków z ogonkiem z waty

mamacarla wielkanoc diy króliki

10. ZAJĄCZEK z rolki po papierze toaletowym

mamacarla wielkanoc diy rolka

11. PISANKI ze stempelków z ziemniaka

mamacarla wielkanoc diy stemple z ziemniaka

12. ZAJĄCZEK z talerzyków papierowych

mamacarla wielkanoc diy królik

A jak jest u Was? Bawicie się z dziećmi w przygotowywanie Wielkanocnych ozdób? Macie jeszcze jakieś inne pomysły?


A, i jeszcze jedno! Jeśli spodobały Ci się moje pomysły i chcesz, żebym więcej publikowała takich zestawień, koniecznie daj mi o tym znać. Polub mój fanpage na Facebook’u, zostaw komentarz, udostępnij post, tak żeby mógł trafić do większej ilości osób, którym może się przydać. Nic mnie tak nie motywuje do pracy jak świadomość, że komuś się podoba i przydaje to, co piszę. Dziękuję!!!

*Wszystkie zdjęcia pochodzą z portalu Pinterest.com


Mogą Ci się spodobać

13 komentarzy

Zostaw komentarz