BIBLIOTECZKA

12 książek dla maluchów i przedszkolaków – zimowe nowości!

Co teraz czytacie z dziećmi? Jeśli potrzebujecie nowych książkowych polecajek to dobrze się składa :) Dziś mam dla Was aż 12 fajnych książek dla dzieci w wieku 1-5 lat.

Zaczynamy?

1. seria Pierwsze bajeczki: Dzień dobry, króliczku! i Dzień dobry, pani doktor!

Na początek coś dla maluchów. Nowe książeczki z serii „Pierwsze bajeczki” z kartonowymi stronami i przesuwanymi elementami. „Dzień dobry, pani doktor!” może być pomocna przy oswojeniu dziecka z rutynową wizytą lekarską zdrowego dziecka i takimi działaniami jak ważenie i mierzenie, zaglądanie do uszek, a także szczepienie.

W „Dzień dobry, króliczku!” poznamy małego psotnika, który uwielbia bawić się z rodzeństwem, zajadać marchewki i kicać beztrosko. Wszystko oczywiście z pomocą naszego dziecka, które ma za zadanie przesuwać i wysuwać odpowiednie elementy :)

Akademia mądrego dziecka, wydawnictwo HarperKids

Dostępne tutaj: seria Pierwsze bajeczki

2. seria Pierwsze słowa: Ubrania i Warzywa

Pojawiły się też nowości z podobnej serii „Pierwsze słowa” na bardzo fajne tematy, które mogą pomóc rozwijać słownictwo i mowę malucha – Ubrania i Warzywa. Książeczki mają grube kartonowe strony, zaokrąglane rogi i ciekawe przesuwane elementy. W środku znajdziemy też pytania do dziecka, a na końcu rozkładówki ze wszystkimi obrazkami, co pozwala w łatwy sposób powtórzyć i utrwalić nowe słówka.

Bardzo lubię tę serię.

Akademia mądrego dziecka, wydawnictwo HarperKids

Dostępne tutaj: seria Pierwsze słowa

3. seria Pod lupą: Liczydło pod lupą i Kształty pod lupą

Kontynuacja serii Pod lupą w wersji dla młodszych dzieci. Kilka lat temu polecałam Wam książkę „Abecadło pod lupą” (TUTAJ) – wciąż do niej wracamy. Tym razem pojawiły się dwie mniejsze książeczki z kartonowymi stronami o liczbach i kształtach. W każdej z nich znajdziemy dołączoną lupę z czerwoną folią, przez którą widoczne są ukryte obrazki na stronach. Zadaniem dziecka jest odszukiwanie określonych obiektów. Zabawa jest świetna i wciągająca!

W ten sposób dziecko w prosty i zabawny sposób uczy się nazywać i rozpoznawać figury geometryczne obecne w tak wielu otaczających nas obiektach, a także sprawnie liczyć. Bardzo polecam!

E. Wasylczenko, wydawnictwo Mamania

Dostępne tutaj: seria Pod lupą

4. Opowiem ci, mamo, co robią owce

Przezabawna i urocza książka z kartonowymi stronami dla dzieci. Pełna różnorodnych zadań na spostrzegawczość, rozwija umiejętność skupienia i budowania wypowiedzi, bawi, ale i przemyca całkiem sporo wiedzy o owcach w bardzo ciekawej formie. Każda strona jest dopracowana w 100% i przepięknie zilustrowana. Jakie są rasy owiec? Co je owca? Co to jest owczy pęd? Co znajduje się w Baranowie? ;)

Świetna książka dla każdego przedszkolaka.

K. Kołodziej, wydawnictwo Nasza Księgarnia

Dostępna tutaj: Opowiem ci, mamo, co robią owce

5. Czy mogę zajrzeć do twojego nocniczka? – książka z klapkami

Urocza i zabawna książka dla dzieci… do zadań specjalnych! Jeśli jesteście na etapie odpieluchowania dziecka albo „odnocnikowania” – ta książka jest dla Was! Prostymi słowami i w sympatyczny sposób pomaga oswoić malucha z tematami nocnikowymi, a nawet nimi zaciekawić :) Tu nie ma tematów tabu, ani wydźwięku „dziecko powinno/nie może/musi”.

Główna bohaterka książki, Myszka, jest bardzo ciekawa jak wygląda zawartość nocnika różnych zwierząt. My też to możemy sprawdzić, zaglądając za klapkę. Jak wygląda kupa królika, gołębia, koali, słonia, żyrafy i owcy? Gdy zwierzątka chcą na końcu zobaczyć zawartość nocnika myszki, okazuje się, że ta korzysta już z dużej toalety. I jest z tego bardzo dumna :)

Książka naprawdę godna polecenia.

G. van Genechten, wydawnictwo Nasza Księgarnia

Dostępna tutaj: Czy mogę zajrzeć do twojego nocniczka?

6. Muminki: Muminek i pierwszy śnieg i Muminek i zaginiona luneta

Nowości z bardzo fajnej serii książek dla dzieci, inspirowanych klasycznymi opowiadaniami o Muminakach. My lubimy czytać je na dobranoc, bo mają fajną treść i odpowiednią długość.

„Muminek i pierwszy śnieg” to opowieść o tęsknocie za przyjacielem i akceptacji rozstania na pewien czas. Pierwszy śnieg oznacza u Muminków czas snu zimowego, a dla Włóczykija jest początkiem corocznej podróży na południe. Jednak tęsknota nie musi być niczym złym, zwłaszcza gdy wiemy, że nie jest na zawsze.

„Muminek i zaginiona luneta” porusza kwestie odpowiedzialności za pożyczoną rzecz i przyznania się do winy. Wraz z nastaniem wiosny Muminek nie może doczekać się powrotu Włóczykija. Pożycza nawet lunetę, żeby szybciej go wypatrzeć. Z biegiem czasu luneta staje się ulubionym przedmiotem zabaw przyjaciół. Aż do momentu, gdy znika bez śladu… Kto ją zabrał i czy będzie miał dość odwagi, by się przyznać?

na podstawie opowiadań T. Jannsson, wydawnictwo HarperKids

Dostępne tutaj: seria Opowiadania z Doliny Muminków

7. seria Bajki 5 minut przed snem: Jak schwytać… i My Little Pony

Inspirowana popularnymi postaciami z bajek seria „Bajki 5 minut przed snem” ma kolejne nowe tomy. „Jak schwytać” to propozycja dla najmłodszych – króciutkie, rymowane historyjki o jednorożcu, wróżce zębuszce, Mikołaju, dinozaurze i innych postaciach.

Natomiast druga z nowości – My Little Pony skierowana jest do zdecydowanie starszych dzieci, które znają bajkę i lubią jej klimat (mam na myśli najnowsze filmy i serial o kucykach, a nie bajki sprzed kilku-kilkunastu lat). Nie jest to literatura dziecięca najwyższych lotów, ale jeśli opowiadanie zastąpi bajkę w TV – jestem za.

Wydawnictwo HarperKids

Dostępne tutaj: seria Bajki 5 minut przed snem


Mogą Ci się spodobać