BIBLIOTECZKA

12 książek dla maluchów i przedszkolaków – super nowości!

Mam dla Was świeżutką porcję książkowych nowości dla maluchów i przedszkolaków :) Świetne książki kartonowe z przesuwanymi elementami i ulubionymi bohaterami z serii o Puciu i Basi. Książki, które pomagają uporać się z trudnymi emocjami i pomocne dla świeżo upieczonych przedszkolaków. A także wyszukiwanki i nowe książki z magnesami, które ostatnio były mega hitem!

Zaczynamy?

1. Pucio u lekarza

Najnowszy Pucio to u nas hit! Myślałam, że książki z tej serii już nie zainteresują Helenki, a jednak się myliłam. „Pucio u lekarza” to idealna książka na jesień i przedszkolne klimaty z zarazkami w roli głównej. Pucio jest chory, zaraził się jakimś paskudnym wirusem od kolegi z przedszkola – kicha, kaszle, ma gorączkę. Konieczna jest wizyta u lekarza. A pani doktor ma świetny sposób na bezstresowe przeprowadzenie badania i zachęcenie do inhalacji :)

Dla kogo? Dla dzieci 2+

Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos, wydawnictwo Nasza Księgarnia

Dostępna tutaj: Pucio u lekarza

2. Przesuwanki z serii Niesamowity spacer: Ocean, Las, Pod ziemią

Nowości z serii Niesamowity spacer spodobają się wszystkim maluchom, które lubią czytać książki… aktywnie ;) Każda strona zwiera ruchome elementy do przesuwania, wysuwania, przekręcania. Ilustracje w książkach pokryte są lekko wypukłą, błyszczącą srebrną folią.

Dzieci odwiedzą zwierzątka żyjące pod ziemią, takie jak borsuki, króliki i krety. Wybiorą się na spotkanie meduz, żółwi i delfinów w oceanie. A także sprawdzą, jak leśne zwierzęta szykują się na nadchodzącą zimę. Książeczki kartonowe idealne na fajny prezent dla malucha :)

Dla kogo? Dla dzieci 1+

Akademia Mądrego Dziecka, wydawnictwo HarperKids

Dostępne tutaj: seria Niesamowity spacer

3. Czujemisie

Nowe wydanie świetnej książki o emocjach dla dzieci, tym razem z klasycznymi stronami (nie kartonowymi). Co czują misie? Jakie emocje im towarzyszą? „Czujemisie” prezentują cały wachlarz emocji, takich jak radość, strach, zazdrość, tęsknota, trema, strach, empatia. Każda z nich jest obecna w naszym życiu i na swój sposób ważna.

W książce podane są konkretne sytuacje, które spotkały misie, a my identyfikujemy i nazywamy uczucia. Dzięki temu możemy zachęcić dziecko do rozmowy o jego przeżyciach oraz wymyślać sposoby, jak sobie z nimi radzić. Super pozycja dla przedszkolaków!

Dla kogo? Dla dzieci 4+

A. Królak, wydawnictwo Dwie Siostry

Dostępna tutaj: Czujemisie

4. Basia, Franek i… – humory i chorowanie

Książki o Basi i Franku w wersji kartonówkowej dla młodszych dzieci. Jakiś czas temu pokazałam na blogu części o zasypianiu i jedzeniu (TUTAJ), a tym razem zajmiemy się chorowaniem i humorami – tematy w sam raz na wrzesień, prawda? ;)

„Basia, Franek i chorowanie” – Jak zadbać o młodszą siostrę lub brata, gdy zachoruje i jest marudne? Basia staje przed nie lada wyzwaniem. Pomaga Frankowi wydmuchać nosek, wypisuje recepty, zabawia i wspiera.

„Basia, Franek i humory” – Franek przeżywa cały przekrój emocji, od wściekłości po radość, gdy pewnego dnia Basia odwiedza kuzynkę. Jak rozpoznawać emocje? Co pomoże mu poprawić nastrój?

Dla kogo? Dla dzieci 2+

Z. Stanecka, M. Oklejak, wydawnictwo HarperKids

Dostępne tutaj:

Basia, Franek i humory

Basia, Franek i chorowanie

5. Moje pierwsze zadania przedszkolaka

Bardzo fajna książka z okienkami i elementami do przesuwania dla przedszkolaków. Każda strona to inny temat, zadania i ruchome elementy. Książka jest bardzo kolorowa i zachęca do nauki przez zabawę, m.in. rozpoznawania i nazywania kształtów, pór roku, mieszania kolorów, typowania brakujących elementów wg podanego wzoru. Moje dzieci uwielbiały tego typu książeczki!

Dla kogo? Dla dzieci 3+

Akademia Mądrego Dziecka, wydawnictwo HarperKids

Dostępna tutaj: Moje pierwsze zadania przedszkolaka

6. Moje pierwsze zwierzęta

Kolejna super pozycja dla przedszkolaków! „Moje pierwsze zwięrzęta” to bardzo pomysłowa książka-zabawka. Tym razem zamiast okienek mamy cztery wbudowane w książkę koła zębate z obrazkami zwierząt. Oglądajmy i czytamy o zwierzętach w różnych środowiskach naturalnych (wieś, woda, sawanna, Arktyka, dom, las równikowy itd.), a dziecko przesuwa kółko, aby dopasować odpowiednie zwierzę do ekosystemu. Fajna zabawa i nauka w jednym. Bardzo polecam!

Dla kogo? Dla dzieci 3+

Akademia Mądrego Dziecka, wydawnictwo HarperKids

Dostępna tutaj: Moje pierwsze zwierzęta

7. Książki z magnesami dla dzieci

A teraz coś dla małych fanek i fanów książek z magnesami – kolejne części! Do wyboru są już książeczki z Maszą, Tomkiem, Kucykami Pony i Bingiem. Treści jest tu niewiele, dominują strony z różnymi sceneriami, aby pobudzić kreatywność dziecka. To są tak naprawdę książki do zabawy :) Można je też z powodzeniem wykorzystywać do rozwijania mowy dziecka, poprzez zachęcenie do opowiadania historyjek o bohaterach z ulubionych bajek.

Dla kogo? Dla dzieci 3+

Wydawnictwo HarperKids

Dostępne tutaj: Książki z magnesami – różne rodzaje

8. Co się dzieje w lesie?

I na koniec perełka – pięknie wydana i dopracowana książka dla przedszkolaków. Co słychać w misiowym lesie? Jak działa misiowa szkoła? Kto przyszedł na urodziny Króliczka? Jakie były dyscypliny sportowe pojawiły się na olimpiadzie? Wiele jest do odkrycia w misiowym lesie :)

W książce znajdziemy wierszowane opowieści o leśnych przyjaciołach, mnóstwo postaci i elementów do wyszukania i oczywiście urocze, pełne szczegółów ilustracje. Na końcu czekają na nas ciekawostki przyrodnicze, pytania i zadania dla dzieci. Bardzo polecam! Wiele godzin wspaniałej zabawy przed Wami.

Książka ma klasyczne strony.

Dla kogo? Dla dzieci 4+

F. Hartas, R. Piercey, wydawnictwo Nasza Księgarnia

Dostępna tutaj: Co się dzieje w lesie?


Mogą Ci się spodobać

Brak komentarzy

    Zostaw komentarz