BIBLIOTECZKA POLECANE

11 wspaniałych książek dla przedszkolaków na wiosnę

1

Mam dla Was świeżutkie polecajki książkowe dla przedszkolaków! Aż 11 wspaniałych, mądrych, zabawnych i wartościowych książek dla dzieci w wieku 3+. Porządkowanie zabawek, segregowanie śmieci, tęsknota, empatia – to tylko kilka tematów z naszych wiosennych nowości.

Jeśli szukacie nowych inspiracji książkowych dla przedszkolaków, dobrze trafiliście! Wybrałam najciekawsze, moim zdaniem, nowości książkowe wydawnictwa Wilga – książki do czytania po przedszkolu, na dobranoc, w weekendy i na wycieczkach. Książki, które bawią, przekazują pozytywne wzorce, uczą pozytywnych zachowań. Same hity!

Uwaga! Nie zapomnijcie użyć kodu „mamacarla” na stronie wydawnictwa TUTAJ – ceny książek, które polecam w tym wpisie obniżą się jeszcze bardziej! Promocja trwa do 7. maja.

1. seria Wycieczki Śmieciareczki

Na początek nowa seria, która zachwyciła Helenkę. Rymowany tekst opowiada o przygodach sympatycznej Śmieciareczki. Poznajemy jej pracę, wyzwania, z którymi się mierzy i przyjaciół do zadań specjalnych, jak Szambiarka, Polewaczka i Cysterna. Dzieci w zabawnej i przystępnej formie dowiedzą się, jak segregować odpady, do których koszy je wrzucać i co dzieje się dalej ze śmieciami. Śmieciareczka ruszy w emocjonujący pościg za foliową siatką oraz za pewną Ciężarówką, która postanowiła wywieść ładunek do lasu. Czy uda jej się przywrócić porządek w mieście?

Rymowany tekst, sympatyczni bohaterowie, wartościowa treść, bardzo polecam!

Dla dzieci 3+

M. Przewoźniak, wydawnictwo Wilga

Dostępne tutaj:

Wycieczki śmieciareczki. Cześć, Śmieciareczko! (z kodem „mamacarla” -40%)

Wycieczki śmieciareczki. Spotkania i sprzeczki małej Śmieciareczki (z kodem „mamacarla” -40%)

2. seria Iga i zaczarowany miś

Druga seria książek, które chcę Wam dziś polecić, również spodoba się najbardziej przedszkolakom. Główną bohaterką jest kilkuletnia Iga i jej miś Nastka. Ale nie zwykły miś – Nastka jest zaczarowana, zwraca uwagę dziewczynki na ważne sprawy i podsuwa dobre pomysły, które pomagają jej i lokalnej społeczności.

Książki uwrażliwiają na ważne społecznie problemy, uczą empatii i mądrej pomocy innym. Są to rzeczy, które mogą przytrafić się każdemu, takie jak trudna sytuacja materialna (pierwsza część „Urodzinowy kłopot”), czy zanieczyszczenie ulubionego parku (druga część „Prawdziwa katastrofa”). Iga i jej miś zachęcają do aktywizmu społecznego w lekkiej, przyjaznej formie, z uśmiechem i energią. Dziewczynka ma wsparcie rodziców, wraz z nimi stara się coś zmienić na lepsze, a do akcji przyłączają się sąsiedzi, znajomi i wiele innych osób. Bo pomoc jest zaraźliwa, trzeba tylko potrafić zauważyć problem, przejąć się nim i działać. Uczmy tego nasze dzieci, a świat będzie lepszy!

Dla dzieci 3+

A. Podsiadło, wydawnictwo Wilga

Dostępne tutaj:

Iga i zaczarowany miś. Urodzinowy kłopot (z kodem „mamacarla” -40%)

Iga i zaczarowany miś. Prawdziwa katastrofa (z kodem „mamacarla” -40%)

1

3. Lodówka Zosi

Genialna książka, którą polecam każdemu przedszkolakowi, ale i starszym dzieciom! Porusza ważny problem w lekki sposób, jest wartościowa, mądra, ale i zabawna. Pewnego dnia Hania zauważa, że Zosia ma w lodówce bardzo mało jedzenia. Właściwie, jest tam tylko mleko dla jej młodszego braciszka. Hania postanawia więc pomóc przyjaciółce, jednak jest to trudne, bo obiecała nikomu nie mówić o pustej lodówce, a pierwsze próby przynoszą więcej śmiechu niż pożytku ;)

Co jest ważniejsze – dotrzymanie danego słowa, czy pomoc bliskiej osobie? Wspaniała opowieść o empatii, sile przyjaźni, dzieleniu się, ale i zaufaniu do rodzica.

Bardzo, bardzo polecam!

Dla dzieci 3+

L. Brandt, wydawnictwo Wilga

Dostępna tutaj: Lodówka Zosi (z kodem „mamacarla” -40%)

4. seria o Franku

Bardzo fajna seria książek dla przedszkolaków, która przekazuje dobre wzorce w pozytywny w lekki i pozytywny sposób. Jeż Franek, jak każdy przedszkolak, przeżywa różne emocje, trudne sytuacje, małe-wielkie przygody, codzienne smutki i radości. Wspierają go w tym empatyczni dorośli – rodzice i pani Sowa, nauczycielka z przedszkola. Ich sposoby są naprawdę pomysłowe i dają do myślenia!

„Franek sprząta zabawki”: W tej części poznajemy sprytny sposób pani Sowy na nauczenie przedszkolaków sprzątania po sobie – bez krzyku, kar, upominania. Kluczem jest dobry pomysł, cierpliwość, spokój, ale i konsekwencja. Gdy dzieci zostawiają rozrzucone zabawki na podłodze, na drugi dzień czeka je niemała niespodzianka – wszystkie zniknęły. Następnego dnia sytuacja się powtarza. Gdzie się podziały zabawki? Jak je odzyskać? I jak sprawić, żeby więcej nie znikały?

„Franek mówi Dzień dobry”: Pewnego dnia Franek wstaje z łóżka w złym humorze, jednak już przy śniadaniu szybko odzyskuje dobry nastrój. W drodze do przedszkola zauważa, że inni mają podobnie… Jaki jest sposób na dobry dzień? Piękna pogoda? Cynamonowe bułeczki? A może jakieś magiczne zaklęcie? Książka pokazuje, jak dzielić się pozytywną energią i dobrze zacząć dzień :)

Dla dzieci 3+

K. Keller, wydawnictwo Wilga

Dostępne tutaj:

Franek sprząta zabawki (z kodem „mamacarla” -40%)

Franek mówi „Dzień dobry” (z kodem „mamacarla” -40%)

5. Jojo i joga. Opowieść o emocjach, uważności i medytacji

Świetna książka dla przedszkolaków, zwłaszcza tych bardzo żywiołowych, którym ciężko się skupić, usiedzieć i ustać w miejscu, a wieczorem zasnąć. Taka właśnie jest Jojo, wesoła, pełna energii króliczka. Dziadek Jojo postanawia jej pomóc, ucząc podstaw jogi. Siostra i brat Jojo pilnie słuchają wskazówek i wykonują prawidłowo kolejne pozycje, jednak naszą bohaterkę ciągle coś rozprasza, aż w końcu gubi się w lesie. Czy uda jej się uspokoić, skupić i przypomnieć drogę powrotną? Z pomocą niespodziewanie przyjdzie… joga!

Bardzo podoba mi się tu pokazanie praktycznej strony jogi w sposób, który trafia do dzieci oraz pozytywny przekaz, który płynie z każdej strony. Dziadek nie irytuje się na wnuczkę, tylko szuka sposobów, aby jej pomóc, jest wyrozumiały i empatyczny. Okazuje się też, że dzieci więcej rozumieją i zapamiętują, niż nam się wydaje, nawet gdy pozornie zupełnie nie słuchają. Sama prawda!

Dla dzieci 3+

E.A. Davison, wydawnictwo Wilga

Dostępna tutaj: Jojo i joga. Opowieść o emocjach, uważności i medytacji (z kodem „mamacarla” -40%)

6. Niedźwładek

Przepiękna, ciepła książka o miłości, stracie i pogodzeniu się z nią. Głównym bohaterem jest miś Michałka (zwanego Misiem) – Niedźwładek, prezent od dziadka Władka. Chłopiec, miś i dziadek spędzają dużo czasu razem, ale niestety pewnego dnia mama przekazuje Misiowi smutną wiadomość o odejściu dziadka. Niedźwładek postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i przyprowadzić dziadka Władka z powrotem. Okaże się to nie tylko wielkim wyzwaniem, ale też niesamowitą przygodą, podczas której miś pozna nowych przyjaciół.

Książka jest naprawdę wyjątkowa, bo przekazuje bardzo ważne, wartościowe treści w delikatny, ale jasny sposób, czyta się ją z dużą przyjemnością, a przygody Niedźwładka potrafią rozbawić. Pomaga zrozumieć, czym jest śmierć i pogodzić się ze stratą bliskiej osoby, doceniać piękne chwile i wspomnienia. Wspiera i dodaje otuchy. Naprawdę warto ją przeczytać z dziećmi.

Dla dzieci 4+

M. Guśniowska, wydawnictwo Wilga

Dostępna tutaj: Niedźwładek (z kodem „mamacarla” -40%)

7. seria o Chrupku

Chrupek to charakterny biały piesek. Jest wesoły i uroczy, lubi się bawić, drapać, jeść, węszyć, aportować i biegać, jednak są też rzeczy, których zdecydowanie nie lubi – małych, psotnych kotków oraz czerwonej kurteczki na deszczowe dni.

„Chrupek i małe kotki”: Kotki bardzo chcą się bawić z Chrupkiem, zabierają mu jego ukochany kocyk, aż dochodzi do najgorszego – kocyk się rozrywa. Piesek jest bardzo smutny, ale kociaki na szczęście wiedzą, jak poprawić mu humor. Czy z tej okropnej sytuacji może wyjść coś dobrego? Bardzo fajna książeczka, która pomoże wytłumaczyć i przetrwać etap psocenia młodszego rodzeństwa ;)

„Chrupek i czerwona kurteczka”: Chrupkowi nie podoba się nowa czerwona kurteczka, więc postanawia bawić się w kałużach bez niej. Niestety wkrótce robi mu się bardzo zimno i nie ma już ochoty na zabawę z przyjaciółką, jest zły i niemiły. Psia przyjaciółka rozumie jednak skąd w Chrupku te złe emocje i ma pomysł, jak im zaradzić :) Warto słuchać dobrych rad i uczyć się na błędach.

Wesołe książki z mądrym przesłaniem i elementami komiksowymi.

Dla dzieci 3+

D. Melling, wydawnictwo Wilga

Dostępna tutaj:

Chrupek i małe kotki (z kodem „mamacarla” -40%)

Chrupek i czerwona kurteczka (z kodem „mamacarla” -40%)

Partnerem wpisu jest Wydawnictwo Wilga.


Mogą Ci się spodobać

Brak komentarzy

    Zostaw komentarz