BIBLIOTECZKA

Zęboszczotki. Czym myje zęby elektryk, a czym alpinista?

Jak wygląda szczoteczka do zębów dla bliźniaków? Jak dla osoby praworęcznej, a jak dla leworęcznej? Czy strażacy mają specjalne, pożarowe szczoteczki? Jeśli myślicie, że szczoteczki do zębów są nudne i w zasadzie takie same dla wszystkich, to znaczy, że jeszcze nie zanurzyliście się w totalnie-przepięknie-abstrakcyjnej książce “Zęboszczotki” :)

Do tej książki przymierzałam się już od dawna, ale dopiero niedawno wpadła w moje ręce. Wielka szkoda! “Zęboszczotki” F. Pittau i B. Gervais jest po prostu niesamowita. Jeszcze nie spotkałam się z podobną pozycją. Na 60 stronach znajdziemy mnóstwo różnych szczoteczek do zębów, przystosowanych do swoich właścicieli. I tak na przykład możemy zobaczyć czym zęby myje jeż, krokodyl, ślimak, żołnierz, elektryk, rzeźnik.

Książka jest oczywiście totalnie abstrakcyjna, dzięki czemu w kreatywny sposób rozwija wyobraźnię dziecka, bawi i rozśmiesza. Trudno ją odłożyć przed przejrzeniem całości. Tekstu jest bardzo mało, a ilustracje są wyraźne i bardzo estetyczne, dzięki czemu spokojnie nada się już dla dwulatka.

“Zęboszczotki” pokochają również starsze dzieci. Dzięki temu, że każda szczoteczka posiada atrybut jakiegoś zwierzęcia lub zawodu, możemy bawić się z przedszkolakami w zgadywanie, kim jest jej właściciel. Dzieci przy okazji poznają nowe zawody.

“Zęboszczotki” F. Pittau i B. Gervais

Wydawnictwo Babaryba

Do kupienia TUTAJ


You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply