GADŻETY POLECANE

Wzruszające prezenty dla Taty. TOP 5

Najważniejszym moim celem na ten rok była dobra organizacja. Postanowiłam sobie, że wreszcie przestanę wszystko robić na ostatnią chwilę i skupię się na małych krokach, które przybliżą mnie do realizacji wielkich celów 🙂 Choć prawdziwy sprawdzian organizacyjny czeka mnie w grudniu (to już za pół roku, aaaa!), to już teraz mogę powiedzieć, że idzie mi nieźle. A przynajmniej do tegorocznego Dnia Ojca przygotowana jestem jak nigdy dotąd.

Czerwiec to dla mnie istny prezentowy maraton. Najpierw Dzień Dziecka, chwilę po tym urodziny Tosi, zaraz urodziny Taty Tosi i na koniec Dzień Ojca. Uff! W tym roku niestety trochę dałam ciała i nie udało mi się spełnić jednego z największych marzeń mojego męża, więc tym bardziej do Dnia Ojca starałam się przyłożyć. A co najbardziej lubią tatusiowie?

Oczywiście prezenty przygotowane z sercem specjalnie dla nich, własnoręcznie przez dzieci lub z małą pomocą mamy. Podarunki, które wzruszają i do których się wraca w długie, jesienne wieczory. Z biegiem lat coraz mniej cenię jednorazowe gadżety, czy mega praktyczne prezenty, przy których po kilku latach zapominamy od kogo dostaliśmy i z jakiej okazji. Bardzo lubię przygotowywać niespodzianki, które niosą ze sobą pozytywny ładunek emocjonalny i nie pozwalają o sobie zapomnieć.

W tym roku postawiłam na kolejny tom naszej rodzinnej sagi zamknięty w pięknej fotoksiążce od Printu, przygotowanej specjalnie dla taty. Jak zwykle wraz z Tosią przygotowuję również i inne niespodzianki, ale o tym za chwilę…

 

Fotoksiążka

To nasz główny prezent dla Taty Tosi w tym roku. Jak wiecie, od kilku lat jestem wierna fotoksiążkom Printu, które cenię przede wszystkim za świetną jakość wykonania, banalną prostotę interfejsu i duży wybór pięknych szablonów, dzięki którym każda nasza fotoksiążka jest wyjątkowa (a mamy już ich 7!). Zobaczcie same:

Do fotoksiążki wybrałam wiele pięknych zdjęć tatusia ze swoją córeczką, ale nie zabrakło też zdjęć całej naszej rodziny, wraz z dziadkami i babciami. Do tego w prosty sposób dodałam opisy specjalnie dla taty, który na bank będzie zachwycony. A przy okazji będziemy mieć wszyscy pamiątkę na lata.

Szablony dedykowane specjalnie tatusiom możecie podejrzeć na stronie Printu —-> Dzień Ojca, a więcej fotoksiążkowych inspiracji tutaj —> prezent dla taty.

Jak zwykle mam dla Was też kod rabatowy na dowolnie wybraną fotoksiążkę Printu (47% zniżki!) —> KOD RABATOWY. Po pobraniu kodu zniżkowego wystarczy go wpisać do przy składaniu zamówienia i rabat naliczy się automatycznie.

 

Wierszyk dla taty

Wreszcie! Tosia ma już 3 lata i uwielbia uczyć się nowych piosenek i wierszyków. Wykombinowałam, żeby z tej okazji nauczyć ją specjalnej rymowanki dla ukochanego tatusia. Wyobrażacie sobie bardziej słodką scenkę niż urocza 3-latka recytująca wierszyk dla taty? Postaram się to nagrać i zachować na wieki 🙂

Wybrałam wierszyk stary jak świat, choć trochę dostosowany do wieku Tosi:

W dniu Twojego święta
chciałam Ci powiedzieć,
że jesteś dla mnie
najlepszy pod niebem!

Więcej wierszyków, też takich dla starszych dzieci, znajdziecie np. TUTAJ.

 

Filmik / pokaz slajdów

Co roku obiecuję sobie, że zmontuję filmik specjalnie dla Taty Tosi i każdego roku temat mnie przerasta. Po pierwsze, zwykle brakuje mi czasu, po drugie, w zakresie montażu muszę się jeszcze wiele nauczyć i po trzecie, gdy już się za to zabieram okazuje się, że połowa filmików jest nagrana telefonem w PIONIE, przez co wyglądają źle na ekranie i zupełnie nie pasują do drugiej połowy, nakręconej jak Bóg przykazał, w POZIOMIE.

W zeszłym roku przygotowałam za to pokaz zdjęć z płynnym przechodzeniem i muzyczką, wypalony na płycie i zapakowany we własnoręcznie ozdobione przez Tosię (czyt. pobazgrane) pudełko. Jest to wyjątkowa pamiątka na lata, choć wybór zdjęć też jest dość czasochłonny, zwłaszcza jak zatopimy się we wspomnieniach 🙂

 

Laurka

Absolutny must have, przy użyciu dziecka do ogarnięcia w max. 10 minut. Ja najbardziej lubię te prawdziwe, wykonane w 100% przez dziecko, jedynie z asystą mamy. Nie wzruszają mnie perfekcyjnie wykonane laurki niby od przedszkolaka, czy 2-latka, bo niestety nie jest to w większości praca dziecka, a osoby dorosłej. Poza tym po ewolucji laurek można świetnie zaobserwować rozwój dziecka, jego możliwości, ulubione kolory i “techniki” malarskie 🙂 Wiem, że Tata Tosi ma takie samo zdanie i dlatego tegoroczna laurka będzie w 100% zaprojektowana i wykonana przez naszą trzylatkę.

 

Odcisk rączki / nóżki

Na pewno znacie gotowe masy gipsowe do odciśnięcia rączki lub stópki bobasa. Kiedyś próbowałam taką pamiątkę wykonać, jednak masa okazała się za twarda, a odcisk wyszedł bardzo słabo. W tym roku zrobię masę solną i w niej odcisnę Tosiową rączkę, to chyba już ostatni gwizdek!

Wykonanie masy solnej jest banalnie proste. Wystarczy wymieszać 1 porcję (np. szklankę) mąki z 1 porcją soli i pół porcją wody. Masę zagniatamy i gotowe, można zacząć zabawę. Po wykonaniu odcisku masę trzeba dobrze wysuszyć na słońcu lub w piekarniku (w niskiej temperaturze). Gotową pamiątkę możemy pomalować.

Na pewno pochwalę się Wam efektem na swoim Instagramie.

 

A jak Wasze przygotowania do Dnia Ojca?You Might Also Like