NETFLIX POLECANE

Świąteczne filmy i seriale na Netflixie 2022

Ho, ho, ho! Święta coraz bliżej, a to mój ulubiony okres na Netflixie – mogę bez oporów oglądać wszystkie filmy świąteczne na Netflixie, jakie mi się nawiną :D Które warto obejrzeć, a które biją rekordy żenady?

Zaczynamy!

Najpierw nowości, a potem linki do moich wpisów o filmach świątecznych na Netflixie z poprzednich lat, które właśnie zaktualizowałam.Jest co oglądać!

Świąteczne seriale na Netflix

1. Świąteczna burza (Julestorm)

Bardzo fajny norweski serial świąteczny o grupie różnych ludzi, którzy utknęli na lotnisku dzień przed Wigilią. Za każdym z nich stoi inna historia, problemy i wyzwania. Ogląda się z dużą przyjemnością. To chyba najlepsza pozycja w tym zestawieniu!

Miniserial, 6 odcinków po ok. 30 min.

2. Nienawidzę świąt (Odio Il Natale)

A to dla odmiany zupełnie zbędny serial, choć nie najgorszy. „Nienawidzę świąt” to włoski remake świetnego serialu norweskiego „Facet na święta” (Hjem til jul), o którym pisałam TUTAJ. Do oryginału się nie umywa, ale można obejrzeć w wolnej chwili.

Miniserial, 6 odcinków po ok. 30 min.

FIlmy świąteczne na Netflix 2022

1. Jeszcze przed świętami

Bardzo przyjemna polska komedia romantyczna ze świątecznymi paczkami na pierwszym planie. W Wigilię młoda kurierka musi ogarnąć chaos pomieszanych paczek, z pomocą przychodzi jeden z adresatów. Sporo tu przesady, nie zawsze jest logicznie, ale za to dość zabawnie.

2. Dziennik Noel (The Noel Diary)

Super znany i przystojny pisarz, robiąc porządki w domu zmarłej matki natyka się na stary dziennik, który staje się początkiem przygody, a może i prawdziwej miłości ;)

Nie jest to wybitna produkcja, ale bardzo miło mi się oglądało.

3. Powrót do Christmas Creek (Return to Christmas Creek)

Młoda programistka wraca do rodzinnego miasteczka i zakochuje się w przyjacielu z dzieciństwa. Film nijaki i do bólu przewidywalny, aaale… do przedświątecznej krzątaniny ujdzie ;)

4. Rodzina Clausów 2 (De Familie Claus 2)

Belgijski film familijny o pewnej rodzinie, która obarczona jest bardzo ważnym obowiązkiem – dostarczaniem prezentów dzieciom. Tylko czy wszystkie marzenia można spełnić? Druga część jest niestety słabsza od pierwszej.

5. Niezapomniane święta (Falling for Christmas)

Typowo amerykańska komedia romantyczna z Lindsay Lohan w roli głównej. Bogata i rozpieszczona dziewczyna traci pamięć i poznaje, czym jest prawdziwe życie. Może nawet pozna prawdziwą miłość?

Oczywiście film słabiutki, ale cóż… mam chyba słabość do komedii z wątkiem amnezji ;)


6. Święta z tobą (Christmas with You)

Podobny schemat jak przy poprzednim filmie. Tym razem walcząca z brakiem weny gwiazda pop trafia do małego miasteczka i poznaje pewnego nauczyciela muzyki oraz jego córkę. Odnajdzie tam inspirację, a może również miłość?

7. Niespodziewany świąteczny gość (Too Close For Christmas)

Film, który zapomina się 10 minut po końcowych napisach. Młoda kobieta postanawia spędzić święta z rodziną siostry, gdzie spotyka przystojniaka, którego obwinia o rozpad związku. Reszty na pewno się domyślacie.

8. Znowu Gwiazdka (Christmas Encore)

Aspirująca aktorka desperacko szuka nowej roli. Gdy w końcu jej się to udaje, okazuje się, że spektakl może się wcale nie odbyć. Ale kto by się przyjmował, skoro miłość wisi w powietrzu ;) Nie warto.

9. Wierzę w Mikołaja (I Believe in Santa)

Sielanka nowego związku zostaje przerwana, gdy okazuje się, że kobieta jest zagorzałą przeciwniczką Świąt Bożego Narodzenia, natomiast mężczyzna to totalny gwiazdkomaniak. Zero chemii między głównymi bohaterami. Zmarnowane półtorej godziny z życia.

10. Świąteczny szok (Happiest Season)

Całkiem niezły film z Kristen Stewart w roli głównej. Gra młodą kobietę, która chce oświadczyć się swojej dziewczynie w Święta, jednak okazuje się, że jej rodzina nawet nie jest świadoma jej orientacji.

11. Nadszedł świąteczny czas (Christmas Time Is Here)

Film o agentce nieruchomości, która zakochuje się w swoim kliencie. Ten zaś chce kupić pensjonat jej ojca. Słabiutki, ale do zerkania podczas przedświątecznej krzątaniny się nada ;)

12. Cicha noc (The Night Before)

Szalona komedia o trzech kumplach i ich zwariowanych przygodach podczas przedświątecznego spotkania. Jeśli lubicie filmy w stylu Kac Vegas (te duuużo słabsze również) to możecie włączyć, w przeciwnym wypadku lepiej sobie odpuścić.

13. Królewskie wakacje (A Royal Winter)

W tym roku nie ma nowej „Zamiany z księżniczką”, więc jeśli czekałyście na film w takim klimacie – ten ujdzie. Nie jest on stricte świąteczny, ale akcja się toczy zimą ;) Młoda absolwentka prawa przyjeżdża na wakacje do Europy i, jakże by inaczej, zakochuje się w następcy tronu.

Więcej świątecznych filmów na Netflixie znajdziecie tutaj:

Świąteczne filmy na Netflixie #3

Świąteczne filmy na Netflixie #2

Świąteczne filmy na Netflixie #1


Mogą Ci się spodobać

Brak komentarzy

    Zostaw komentarz