Czy warto kupić hulajnogę Scoot&Ride? Czym się kierować, wybierając hulajnogę dla przedszkolaka? Jak wybrać najlepszy model dla naszego dziecka?
Jazda na hulajnodze to zdecydowanie ulubiona aktywność mojej córki na dworze. Helenka codziennie wraca z przedszkola na hulajnodze, zabiera ją na podwórko, do sklepu, na wycieczki za miasto. Zaczęła jeździć tuż po tym, jak nauczyła się chodzić – na początku po domu, a wkrótce i na zewnątrz. Pierwszą hulajnogę Helenka dostała po Tosi, był to prosty model z trzema kółkami i regulowaną, składaną rączką. Niestety nie wiem, jaka była to marka, bo Tosia dostała ją w prezencie na 2. urodziny, czyli 7 lat temu, a grafiki dawno się wytarły. Gdybym teraz miała kupować pierwszą hulajnogę dla malucha, wybrałabym model 2w1 Scoot&Ride Hickwaykick1 (opowiem o niej później).
Hulajnoga z dwoma czy trzeba kółkami dla starszego dziecka?
Gdy nadszedł czas na wymianę hulajnogi Helenki na większy model, wiedziałam, że muszę wybrać taką, która przetrwa intensywne użytkowanie w różnych warunkach. Bo Helence ani deszcz, ani nawet mróz nie przeszkadzają w jeżdżeniu. Dlaczego zdecydowaliśmy się na kolejną hulajnogę trójkołową? (Jest to model Scoot&Ride Highwaykick LED 5)
Hulajnogi trójkołowe są stabilniejsze od modeli z dwoma kółkami. Dzięki temu dzieci chętniej zmieniają nogę, którą się odpychają, co zalecają fizjoterapeuci. Dodatkowo również po odepchnięciu się dostawiają nogę na szeroki podest, zapewniając podparcie całego ciała, a nie tylko jednej połowy. Również mechanizm skręcania w hulajnodze trójkołowej jest lepszy dla rozwoju motorycznego dziecka – nie odbywa się poprzez ruch kierownicą, a przez balans ciałem. Moim zdaniem nie ma co się spieszyć ze zmianą hulajnogi z trójkółkowej na dwukółkową.
Helenka na szczęście podziela moje zdanie i zdecydowanie woli hulajnogę na trzech kółkach :) Czuje się na niej stabilniej, pewniej, może jeździć szybciej i nie obciąża wyłącznie jednej połowy ciała, jak na hulajnodze dwukółkowej. A jeśli chodzi o hulajnogi dla starszych dzieci z trzema kółkami, to sprawa jest prosta – Scoot&Ride Highwaykick! Próbowaliśmy w sklepie innych popularnych marek, ale Scoot&Ride wygrywają lepszą amortyzacją, zwrotnością i stabilnością.
Hulajnogi Scoot&Ride – jaki model wybrać?
Hulajnogi Scoot&Ride Highwaykick dostępne są w czterech wariantach, łatwo więc dobierzecie model właściwy dla swojego dziecka. Warto pamiętać, żeby nie kupować hulajnogi „na zaś”, bo zbyt duży rozmiar może zniechęcić dziecko do jazdy. Lepsza będzie taka z regulacją wysokości kierownicy. No to zobaczmy:
Hulajnoga 2w1 Scoot&Ride Highwaykick 1
Ten model jest idealny na początek i, z moich osiedlowych obserwacji, baaardzo popularny! Highwaykick 1 to połączenie hulajnogi trójkołowej z jeździkiem. Zanim dziecko nauczy się jeździć na hulajnodze, możemy mu zamontować siedzisko z regulowaną wysokością. Zrobimy to w kilka sekund za pomocą guzika, bez użycia narzędzi. To też super opcja, gdy maluch się zmęczy jazdą hulajnogą – może sobie usiąść i wygodnie się odpychać. Hulajnoga wyposażona jest w system safety pad, który minimalizuje ryzyko przewrócenia się.
W wersji Lifestyle ma dodatkowo zamontowany zamykany pojemnik z przodu na dziecięce skarby.
Wiek: 1+
Wzrost dziecka: 82 – 118 cm
Waga dziecka: max. 20 kg na siedzisku, max. 50 kg na hulajnodze
Regulowana wysokość kierownicy i siedziska.
Dostępna tutaj: Hulajnoga 2w1 Scoot&Ride Highwaykick 1
Hulajnoga Scoot&Ride Highwaykick 2 Lifestyle
Drugi model skierowany jest do dzieci w wieku 2-5 lat. To prosty model, bez regulacji wysokości kierownicy, ale z bardzo ładnymi wzorami do wyboru i dodatkowym zamykanym pojemnikiem na ulubioną zabawkę.
Wiek: 2+
Wzrost dziecka: 89 – 118 cm
Waga dziecka: max. 50 kg
Dostępna tutaj: Hulajnoga Scoot&Ride Highwaykick 2 Lifestyle
Hulajnoga Scoot&Ride Highwaykick 3 LED
Ten model sprawdzi się dla dzieci w wieku 3-7 lat. Ma regulowaną wysokość kierownicy, składany drążek (jednym guzikiem, bez użycia narzędzi) i LEDowe kółka, które świecą podczas jazdy. Również często ją widzę na spacerach! Hulajnoga wyposażona jest w system safety pad, który minimalizuje ryzyko przewrócenia się.
Wiek: 3+
Wzrost dziecka: 96 – 120 cm
Waga dziecka: max. 50 kg
Regulowana wysokość kierownicy.
Dostępna tutaj: Hulajnoga Scoot&Ride Highwaykick 3 LED
Hulajnoga Scoot&Ride Highwaykick 5 LED
Najwyższy model hulajnóg Scoot&Ride, skierowany do starszych dzieci (od 5. rż), a nawet nastolatków. Jest bardzo wytrzymała, stabilna i zwrotna, a LEDowe przednie kółka robią efekt WOW :) Uchwyt można wymontować do transportu jednym guzikiem bez używania narzędzi. Ma szeroką podstawę, więc jeździ się na niej bardzo wygodnie. To właśnie model Helenki, który testujemy już od kilku miesięcy.
Wiek: 5+
Wzrost dziecka: 118 – 180 cm
Waga dziecka: max. 80 kg
Regulowana wysokość kierownicy.
Dostępna tutaj: Hulajnoga Scoot&Ride Highwaykick 5 LED
Helenka hamuje tylnym hamulcem. Dzięki temu nie niszczy już tak bardzo butów ;)
A tu widać, jak świecą kółka:
A jeśli hulajnoga, to i… KASK!
Dla mnie kask na rowerze i hulajnodze to must have. Moje dzieci przyzwyczajone są od najmłodszych lat do tego, że jak chcą jechać to zakładają kask. Jest to dla nich oczywiste i naturalne, tak samo jak gdy wychodzą z domu to zakładają buty – i nie ma tu pola do dyskusji ;) Kask to bezpieczeństwo.
Helenka ma teraz kask Scoot&Ride S-M w kolorze swojej hulajnogi, czyli brzoskwiniowym. To model typu „orzeszek” z regulowanym zapięciem i pokrętłem z tyłu. Jest lekki i wygodny, waży tylko 290 g, a otwory wentylacyjne odprowadzają nadmiar ciepła. Pasuje na obwód głowy 51-55 cm, dla dzieci od 3 rż. Kask z tyłu jest wyposażony w lampkę LED z trzema trybami świecenia.
Dla młodszych dzieci przeznaczone są kaski XXS-S dla dzieci od 1 rż na odwód głowy od 45 do 51 cm, ważą tylko 230 g.
Dostępne tutaj: kaski Scoot&Ride
Partnerem wpisu jest sklep Moi Mili.