BIBLIOTECZKA

Nowości w biblioteczce 3-latka

Mam dla Was masę inspiracji książkowych! Od czasu ostatnich książkowych wpisów minęło trochę czasu i uzbierało nam się sporo nowych, ciekawych pozycji, które aż się proszą o swoją premierę na blogu :)

Dlatego też nie przedłużając, łapcie nasze nowości!

 

Pupy, ogonki, kuperki – audiobook

Pół roku temu poleciłam Wam książkę „Pupy, ogonki i kuperki”  Mikołaja Golachowskiego w ramach prezentów świątecznych (KLIK). Zdania nie dość, że nie zmieniłam (książka jest super) to na dodatek nasza kolekcja powiększyła się o fenomenalny audiobook. Tekst jest czytany przez Wiktora Zborowskiego, więc możecie sobie wyobrazić jak się tego przyjemnie słucha! Rozdziały są krótkie, czasem puszczam je Tosi i oglądamy w książce obrazki, a czasem słucham sobie sama wieczorem :)

Wydawnictwo Babaryba

Do kupienia TUTAJ

Chińskie cienie i Teatrzyk cieni

Kto pamięta z dzieciństwa zabawę z cieniami rzucanymi przez rodziców na ścianę przed zaśnięciem, ręka w górę! Uwielbiałam to, choć repertuar pokazywanych zwierzątek był dość mały – zwykle był to orzełek, rybka i króliczek. Ja sama do niedawna potrafiłam zrobić tylko orzełka. Ale to nie szkodzi! Dzięki książce „Chińskie cienie. Wesoła zabawa dla wszystkich” każdy może się nauczyć jak pokazać ponad 50 różnych postaci, a także wyciąć kilka gotowych pomocniczych elementów lub stworzyć własne.

Dodatkową zabawę oferuje książka „Teatrzyk cieni. Wycinanka.” To zbiór kilkunastu szablonów, które można wyciąć, przymocować do patyczka i zachwycić nasze dzieci. Uwielbiam jak Tata Tosi wymyśla na poczekaniu bajki i obrazuje je ciekawymi cieniami na ścianie. Tosia jest zachwycona.

Wydawnictwo Egmont, seria Art (nasza ulubiona!)

„Chińskie cienie” – do kupienia TUTAJ

„Teatrzyk cieni. Wycinanka” – do kupienia TUTAJ

 

Połącz kropki. Warszawa

Kolejna kreatywna propozycja z serii Art wydawnictwa Egmont. Przy okazji świetnej zabawy, jaką jest łączenie kropek, dzieci nie tylko ćwiczą rączkę i koncentrację, ale też dowiadują się wielu ciekawych informacji o różnych miastach. My oczywiście wybraliśmy Warszawę, bo tu mieszkamy, ale dostępne są też Kraków i Paryż. Świetne połączenie przyjemnego z pożytecznym! Oczywiście na razie Tosia jest za mała na zabawę w łączenie kropek, ale kto matce zabroni się odstresować na koniec długiego dnia? :)

Wydawnictwo Egmont, seria Art

Do kupienia TUTAJ

 

Basia i biblioteka

Książki o przygodach Basi cieszą się u nas dużym powodzeniem. Mnie też odprężają, przede wszystkim dzięki temu, że są takie normalne, codzienne, bliskie. Ogromnym plusem jest to, że są napisane bardzo ładnym językiem, zawierają bogate, choć zrozumiałe dla przeciętnego kilkulatka słownictwo, nie denerwują infantylnością i powtórzeniami, jak wiele popularnych książeczek dla dzieci.

Najnowszy tom opisuje wizytę Basi i grupy przedszkolaków w bibliotece na warsztatach artystycznych. Ich prowadząca, znana pisarka zachęca dzieci do używania wyobraźni i nie oglądania się na inne dzieci, co jest naprawdę fajnym, uniwersalnym przekazem.

Wydawnictwo Egmont

Do kupienia TUTAJ

Basia i przyjaciele. Titi

Bardzo ważna książka, zwłaszcza w dzisiejszych czasach. Seria Basia i przyjaciele jest skierowana do trochę starszych dzieci (wg wydawnictwa +8) ze względu na większą ilość tekstu i przede wszystkim trudniejsze tematy. Uważam jednak, że ta książka z powodzeniem się nada i powinna być czytana dzieciom znacznie młodszym, żeby uświadomić je, czym w praktyce jest rasizm, jak słowa mogą ranić i krzywdzić. Myślę, że upraszczając i skracając trochę tekst można czytać tę książkę już nawet 4-5-latkom. Must have w każdym domu.

Wydawnictwo Egmont

Do kupienia TUTAJ

Kraina Lodu. Opowieści z Arendelle

Jeśli Wasze dzieci lubią Krainę Lodu, z pewnością spodobają im się dodatkowe, rozszerzone opowieści o głównych i pobocznych bohaterach. Historie są ciekawe i bogato zilustrowane, cały wydźwięk bardzo pozytywny, a cena niewygórowana. Dzieci będą zachwycone :)

„Kryształ Buldy” to opowieść o tym, jak pewnego razu ulubiony kryształ trolla Buldy przygasał. Dzielni bohaterowie – Kristoff, Anna, Elsa, Olaf i Sfen ruszają w drogę, by zaradzić tej sytuacji, a przy okazji umocnić swoją przyjaźń.

„Wynalazek Oakena” – ciekawa historia o corocznych spotkaniach rodziny Oakana (sklepikarza, u którego regularnie pojawia się Kristoff). Oakan musi wymyślić jakiś wspaniały wynalazek na rodzinny zjazd, a czasu ma coraz mniej!

Wydawnictwo Egmont

„Kryształ Buldy” – do kupienia TUTAJ

„Wynalazek Oakena” – do kupienia TUTAJ

 


Mogą Ci się spodobać

Brak komentarzy

    Zostaw komentarz