POLECANE ZABAWKI

Najlepsze zabawki do piasku i wody – 15 inspiracji na plażę

Najlepsze zabawki do piasku i wody – zebrałam w tym wpisie nasze hity i pewniaki :) Te zabawki zabieramy ze sobą zawsze na plażę i świetnie się razem bawimy. Niektóre mamy już kilka lat i nadal wyglądają jak nowe. Jeśli szukasz najlepszych zabawek na plażę dla dzieci, tu je znajdziesz.

Lubię sprytne rozwiązania i cenię jakość, dlatego właśnie takie zabawki wybieram dla dzieci na plażę (i nie tylko). Mimo że zabawek do piasku i wody mamy sporo, to zajmują one niewiele miejsca – część z nich jest silikonowa i łatwa do spłaszczenia, a część chowa się jedno w drugie. Za chwilę wszystko pokażę! I tak zupełnie szczerze, nie są to najtańsze zabawki, ale posłużą na wiele lat i nie połamią się po kilu godzinach zabawy na plaży. Ja zdecydowanie wolę kupić coś raz i porządnego na lata niż co roku wymieniać na nowe.

Psst! Miałam w tym wpisie pokazać też fajne gadżety, które zawsze zabieram na plażę, ale tak się rozpisałam o zabawkach plażowych, że już kończy mi się miejsce ;) O gadżetach plażowych napiszę już wkrótce!

Zabawki do piasku i wody – przegląd naszych zabawek plażowych

Silikonowe wiaderko i konewka

Silikonowe wiaderko Scrunch to nasz hit już od kilku lat – bardzo łatwo się nim zabiera wodę, jest lekkie i poręczne. Można je zrolować i schować nawet do torebki. Zajmuje bardzo mało miejsca. Nie odkształca się i nie zmienia koloru. W tym roku do naszej kolekcji dołączyła nowość – silikonowa konewka! Ma wszystkie zalety wiaderka + funkcję polewania wodą. Jest nieco mniejsza od wiaderka, więc można włożyć jedno w drugie i zająć mniej miejsca w torbie.

Dostępne tutaj:

Silikonowe wiaderko

Silikonowa konewka

1

Nie ma zabawy bez foremek!

Jeśli już jesteśmy przy zabawkach silikonowych to mamy też zestaw silikonowych foremek Scrunch w pięknym, liliowym kolorze konewki :) Silikon jest gruby i trzyma kształt, babki z piasku wychodzą bardzo ładne :) Komplet foremek jest w dedykowanym woreczku, więc nic się nie powinno zgubić.

Dostępne tutaj:

Zestaw silikonowych foremek

Moje dzieci uwielbiają też foremki do odciskania, które wykorzystują na wiele sposobów do różnych zabaw na plaży. Niedawno odkryłam, że te foremki można złączyć ze sobą po dwie sztuki, co jest fajnym akcentem przy przechowywaniu i transporcie.

Dostępne tutaj:

Foremki do odciskania

Mamy też taki fajny zestaw foremek do zabawy w piasku i wodzie, które tworzą piękny, kolorowy kwiat. Można się nim bawić na wiele sposobów, tak naprawdę ogranicza nas tylko wyobraźnia :) Wszystkie elementy unoszą się na wodzie, a najmniejszy z nich ma dziurki, więc można zrobić małą fontannę. Całość zamyka się przezroczystą pokrywką, więc nie ma obaw, że coś się zgubi.

Dostępne tutaj:

Zestaw foremek kwiat

1
1

Wieża do budowania zamków z piasku

Zawsze dostaję milion pytań o tę zabawkę, gdy pokazuję zdjęcia z naszej zabawy na plaży i wcale się nie dziwię, bo jest rewelacyjna. To 3-elementowy zestaw do budowania wysokich wież Quut. Najpierw stawiamy pierwszy poziom, nasypujemy piasek, polewamy wodą, uklepujemy, potem drugi i trzeci, a następnie zdejmujemy od góry wszystkie formy, a naszym oczom ukazuje się piękna wieża :) Zabawa jest na maxa wkręcająca, budujemy, biegamy po wodę do morza, polewamy, budujemy i tak dalej, a jeśli masz na pokładzie jeszcze małego psotnika, który uwielbia niszczyć wieże – może trwać bez końca. Najlepsza zabawa na plaży :)

Te formy są bardzo solidne, nie wyginają się, nie łamią. Po skończonej zabawie wystarczy je opłukać i złączyć kliknięciem (dwie mniejsze mieszczą się w największej), dzięki czemu zajmują niewiele miejsca.

Dostępny tutaj:

Zestaw do budowania wysokiej wieży

1
1

Łopatki i grabki – sprytne rozwiązania

Kolejnym super sprytnym rozwiązaniem są zestawy łopatek i grabek Quut. Mamy po dwa komplety, bo w zeszłym roku co chwila miałam awanturę na plaży o te konkretne łopatki. Te produkty są genialnie zaprojektowane. Zestaw składa się z dwóch łopatek i piłeczki, którymi nie tylko super się kopie, ale też drąży w piasku różne tunele i fosy. W dodatku jedna z nich ma też dziurki, więc można się bawić w polewanie. Taka niepozorna zabawka, a tyle frajdy!

Dostępne tutaj:

Zestaw 2 łopatki + piłeczka

1

Analogiczne zestawy mamy też z grabkami – w zestawie jest szeroka łopatka i grabki, które też można ze sobą wpiąć i wziąć ze sobą wszędzie. Te zabawki są bardzo solidne, nie wyginają się, nie łamią, posłużą na lata.

Dostępne tutaj:

Zestaw łopatka + grabki

1

Bardzo też nam się sprawdziła niedroga, świetnie wyprofilowana łopatka Scrunch, która ma idealny kształt do precyzyjnego kopania i ozdabiana, a przy tym jest lekka, niewielka i bardzo solidna. Wybrałam identyczny kolor jak silikonowe wiaderko-konewka i foremki. Oczywiście na przyszły rok muszę dokupić drugą ;)

Dostępne tutaj:

Łopatka Scrunch

1
1
1

Plażowe ringo z obręczami i piłeczką

W tym roku też po raz pierwszy wzięliśmy na plażę zestaw ringo, który idealnie pasuje do wielofunkcyjnych łopatek Quut. Nawiasem mówiąc, dokupiłam drugą łopatkę, bo miałam dość kłótni o nią w zeszłym roku ;) Te łopatki też są super – można nimi kopać, grabić, grać w ringo, przesiewać i bawić się jak lejkiem. W zestawie ringo oprócz obręczy jest też piłeczka, więc można całość wykorzystać do wielu kreatywnych zabaw, na przykład ustawianie toru z przeszkodami, czy gra w ringo na wodzie (piłeczka nie tonie).

Dostępne tutaj:

Wielofunkcyjna łopatka

Zestaw ringo

1

Plażowe lody

Naszym hitem od lat jest też zestaw do robienia piaskowych lodów – łopatka o charakterystycznym kształcie i foremki-rożki w różnych kolorach. Całość jest wykonana z bardzo grubego materiału, nie ma mowy o połamaniu. Helenka uwielbia tę zabawę i potrafi się nią zająć naprawdę na dłuuugo, serwując wszystkim lody w różnych smakach. Bardzo polecam

Dostępne tutaj:

Zestaw do robienia plażowych lodów

1

Konewka i wiaderko

Od kilku lat obowiązkowo zabieramy też na plażę konewkę i wiaderko Quut. Są bardzo poręczne, wytrzymałe, nic się z nimi nie dzieje. No i nie da się ukryć, że wyglądają pięknie :) Konewka ma bardzo precyzyjny lejek, a z drugiej strony dziurki, dzięki czemu można się bawić jak prysznicem. A wiaderko jest tak skonstruowane, że można z niego wylewać wodę po troszku. Ma wygodny uchwyt, dzięki czemu radzą sobie z nim nawet maluchy. Najlepsze zabawki do piasku i wody!

Dostępne tutaj:

Konewka duża

Wiaderko z łatwym nalewaniem

1
1
1

Sikawki wodne

I na koniec zupełnie niedroga zabawka, a jednak dająca masę frajdy – sikawki wodne! Super pomysł na zabawę w wodzie i szybkie schłodzenie rodzica ;) Wybrałam mniejszy rozmiar, żeby nie zajmowały dużo miejsca.

Dostępne wszędzie, ja kupiłam w Rossmannie :)

1

A jakie są Wasze ulubione zabawki do piasku i wody? Jakie zabawki plażowe zabieracie na wakacje?

1
1
1
1
1
1
1


Mogą Ci się spodobać

2 komentarze

 • Reply
  Dagmara99
  3 sierpnia 2021 at 10:36

  Bardzo ciekawy wpis! Zabawki dla dzieci zawsze wybieram bardzo długo, ponieważ muszą być one przemyślane. Przede wszystkim zależy mi na tym by były one bezpiecznie i żeby maluchy podczas zabawy również się edukowały. Dlatego ostatnim moim zakupem był kulodrom drewniany duży. i moje dzieci są nim zachwycone.

 • Reply
  Bruder
  4 listopada 2021 at 11:22

  Wow, co za wybór! Połowy nawet nie wiedziałam, że istnieją :) Na kolejne wakacje jak znalazł! Dla chłopców jeszcze mogłyby być dobre wszelkie koparki do przesypywania piasku, ale oczywiście nie wyłącznie dla nich ;) Na pewno skorzystam z tej listy szukając nowych zabawek na wakacje w przyszłym roku.

Zostaw komentarz