GRY

Memory – pierwsza gra mojej 2-latki + konkurs!

Jedne z moich najprzyjemniejszych wspomnień z dzieciństwa dotyczą grania z rodzicami w gry. Klasyczny Monopol, Chińczyk, Warcaby, łapanie rybek, tworzenie hamburgera i wiele, wiele innych dostarczały wiele emocji i budowały więź z najbliższymi.

Marzyłam o tworzeniu podobnych wspomnień z moją córeczką Nie sądziłam, że ten czas przyjdzie tak szybko!

Mimo że “Memory na 3 sposoby” Kapitana Nauki to gra dedykowana dzieciom już od 2 roku życia, byłam sceptyczna. Jakoś tak nie wyobrażałam sobie mojej małej Tosi zapamiętującej reguły i stosującej się do jednego schematu działania. Miesiąc temu wyjęłam jednak nasze zestawy (“Zwierzyniec” i “Co robimy?”) i pokazałam niespełna dwuletniej córce. Już pierwsze spotkanie z kartami ze zwierzętami było bardzo udane. Tosi bardzo spodobały się obrazki, a i zasady gry z grubsza opanowała. Nie zawsze się do nich stosuje, ale to już inna kwestia 😉

Dużym plusem tego wydania Memory jest sposób i jakość wykonania. Karty są duże (kwadraty o bokach 11 cm), grube, solidne. Grafiki bardzo w naszym stylu, ładne, wyraziste, ale niekrzykliwe. Kolejny raz nie zawiodłam się na Kapitanie Nauce (tu znajdziecie recenzję kart obrazkowych).

IMG_8607

IMG_8610
Dlaczego “na 3 sposoby” i skąd trzy granice wiekowe +2 +4 +6?

“Memory na 3 sposoby” to coś więcej niż klasyczne memo. Producent sprytnie zastosował jeden trick, dzięki któremu gra jest jeszcze ciekawsza – pary kart różnią się 3 szczegółami. A oto sposoby gry wg wieku:

+2 lata – klasyczne odkrywanie kart w poszukiwaniu par,

+4 lata – poszukiwanie par + wskazanie 1 z 3 różnic, które ukryte na kartach,

+6 lat – poszukiwanie par + wskazywanie różnic + gra na czas.

Wariantów gry można tworzyć jeszcze więcej, wszystko zależy od kreatywności nas samych i naszych dzieci. Moja Tosia na przykład zaczynała przygodę z Memory od poszukiwania par wśród niezakrytych kart, potem odkrywała jedną kartą i poszukiwała pary do skutku, bez odkładania pierwszej.

Od samego początku polubiła niektóre obrazki i z nimi się nie rozstawała przez kilka dni. Do tej pory gdy tylko rozkładam karty, Tosia pierwsze co robi, to szuka misia i słonia. Wcale jej się nie dziwię, zwierzaki są urocze! Zobaczcie sami:

IMG_8622

IMG_8626

IMG_8613

Drugi zestaw “Co robimy?” przedstawia ludzi, wykonujących różne aktywności. Ktoś jedzie na rowerze, ktoś śpi, je jabłka, czy prasuje. Na obrazkach zdecydowanie więcej się dzieje niż w serii “Zwierzyniec”, dlatego prawdopodobnie bardziej zainteresują trochę starsze dzieci. Tosia na razie nie chce się nimi bawić, za każdym razem bezapelacyjnie wygrywają sympatyczne zwierzątka i to właśnie od tego zestawu polecam rozpocząć przygodę z Memory.

Czy w ogóle warto to robić?

Jak najbardziej tak! Gra Memory jest świetnym przykładem na to jak połączyć przyjemne z pożytecznym, jak rozwijać zdolności dziecka, jego pamięć, umiejętność skupienia uwagi i spostrzegawczość z miłym sposobem spędzania czasu. Co ważne, miłym również dla rodzica! Przyznam, że czasem nam się zdarza rozegrać partyjkę Memory z tatą Tosi, gdy mała już pójdzie spać. Czysta przyjemność!

IMG_8616

IMG_8645

IMG_8646

IMG_8659

Memory na 3 sposoby. Zwierzyniec

Memory na 3 sposoby. Co robimy?

wyd. Edgard, seria Kapitan Nauka

Na zakończenie mam dla Was niespodziankę – zestaw 2 gier Memory “Zwierzyniec” oraz “Co robimy” wraz z dużą płócienną torbą dla mamy/taty (grafika oczywiście nie oddaje proporcji)!

memory mama carla

Jak wygrać?

Do konkursu możesz przystąpić na blogu albo na fanpage’u FB, jak wolisz.

Zasady są bardzo proste:

  1. Odpowiedz na pytanie: Jak kreatywnie spędzasz czas ze swoim dzieckiem?
  2. Polub nasz fanpage na Facebooku.
  3. Będzie mi miło jeśli zaprosisz do zabawy znajomych albo udostępnisz post konkursowy. Nie jest to oczywiście obowiązkowe 🙂

Konkurs trwa do 20.05. Wyniki do 3 dni po zakończeniu. Potem czekam kolejne 3 dni na adres, zależy mi na tym, żeby nagroda trafiła do zwycięzcy przed Dniem Dziecka!

KONKURS

Regulamin:

1. Organizatorem konkursu jestem ja, autorka bloga www.mamacarla.pl.
2. W konkursie mogą wziąć udział tylko osoby pełnoletnie.
3. Konkurs trwa od 12.05.2016 do 20.05.2016 do 23:59.
4. Wyniki podam w tym poście oraz na Facebooku.
5. Zwycięzca konkursu otrzyma gry Memory “Zwierzyniec”,  “Co robimy?” oraz torbę.
6. Konkurs nie jest w żaden sposób sponsorowany, popierany oraz przeprowadzany przez serwis Facebook, ani z nim związany.
7. Od momentu ogłoszenia wyników czekam 3 dni na adres. Jeśli zwycięzca się ze mną nie skontaktuje, nie prześle danych adresowych, bądź zrezygnuje z nagrody, wyłonię drugiego zwycięzcę. Wysyłka nagrody tylko na terenie Polski.
8. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany Regulaminu. O zmianie uczestnicy zostaną poinformowani na serwisie Facebook oraz w tym poście.You Might Also Like