MIEJSCA PRZYJAZNE DZIECIOM POLECANE

Najlepsze restauracje dla rodzin z dziećmi w Warszawie

restauracje przyjazne dzieciom w warszawie

Gdzie najlepiej się wybrać na rodzinny obiad w Warszawie? Które warszawskie restauracje są przyjazne dzieciom? Mam kilka miejsc, które nigdy nas nie zawodzą. Restauracje, w których dzieci są mile widziane i mogą się swobodnie pobawić w kąciku z zabawkami.

Zanim zostaliśmy rodzicami, chodziliśmy do restauracji w Warszawie często, przynajmniej raz w tygodniu. To chyba nasz ulubiony typ randki, bo można i spokojnie porozmawiać i zjeść coś pysznego. Wtedy wybieraliśmy głównie małe, klimatyczne knajpki, idealne na romantyczne wieczory.

Wiele się zmieniło, gdy urodziły się nasze dzieci, ale nie wszystko. Romantyczne knajpki odwiedzamy, ale nie raz w tygodniu, a raz na… pół roku ;) Gdy babcia zgodzi się zostać z maluchami. To nie znaczy, że nie chodzimy do prawie w ogóle, po prostu znacznie częściej wybieramy się restauracji na rodzinny obiad razem z dziećmi.

Zmienił się więc przede wszystkim typ restauracji, które odwiedzamy. Teraz odwiedzamy głównie miejsca przyjazne dzieciom w Warszawie, restauracje, w których dzieci są mile widziane i się nie nudzą. Mam nadzieję, że przydadzą Ci się nasze typy najlepszych restauracji dla rodzin z dziećmi w Warszawie.

Daj znać w komentarzu, jakie miejsca Wy lubicie – chętnie wybierzemy się i przetestujemy nowe rodzinne restauracje, nie tylko w Warszawie.

Zdjęcia pochodzą ze stron restauracji.

Lista restauracji w Warszawie, w których dzieci są mile widziane:

(I jeszcze jedna uwaga – w weekendy koniecznie rezerwujcie stoliki, żeby nie było rozczarowania!)

Trattoria Da Antonio

Pyszne jedzenie i fajne strefy zabaw dla dzieci. Bardzo lubimy to miejsce! Trattoria Da Antonio w Warszawie jest w 3 lokalizacjach: ul. Żurawia 18, Al. Jerozolimskie 119 i ul. Włodarzewska 79.

Kuchnia Otwarta

Świetne miejsce na rodzinny obiad z bardzo pomysłowo zaaranżowaną strefą dla dzieci – są stoliczki, są poduchy i różnorodne zabawki. Warto też podkreślić menu dla dzieci, które nie ogranicza się do frytek i kurczaka w panierce. Animacje dla dzieci.

ul. Franciszka Klimczaka 1, Miasteczko Wilanów, Warszawa

Radość na talerzu

Świetna restauracja dla rodzin. Przestronna, jasna, ze swobodną atmosferą i sporą strefą dla dzieci. Ta część jest przeszklona, dzięki czemu widzimy jak się bawią maluchy. W weekendy organizowane są animacje dla dzieci.

ul. Patriotów 193/195, Wawer, Warszawa

Der Elefant

Takiej strefy zabaw dla dzieci jak Der Elefant w żadnej innej restauracji w Warszawie nie widziałam. Dla dzieci to jest po prostu raj – kulki ze zjeżdżalnią, zabawki i animacje w weekendy. Jedzenie pyszne i świetny klimat.

Plac Bankowy 1, Śródmieście, Warszawa

Kura Domowa

Domowa atmosfera, pyszne dania kuchni polskiej i świetny pokoik zabaw z wielką tablicą kredową dla dzieci. W niedziele animacje dla dzieci. Latem można zjeść na zewnątrz i popatrzeć jak dzieci szaleją w ogródku.

ul. Zwoleńska 81/3, Wawer, Warszawa

Boska Praga

Wyjątkowe miejsce po prawej stronie Wisły – świetny klimat, swobodna atmosfera, no i oczywiście pyszne jedzenie. W weekendy organizowane są animacje dla dzieci.

ul. Stefana Okrzei 23, Praga Północ, Warszawa (w budynku dawnego młyna parowego)

Videlec

Smaczne jedzenie, miła atmosfera i bardzo przyjemny kącik zabaw dla dzieci. Restauracja jest spora, więc przy rezerwacji koniecznie poproście o stolik przy strefie dla dzieci.

ul. Grójecka 194, Ochota, Warszawa

NABOku

Kawiarnio-restauracja inspirowana skandynawskimi klimatami. Na dzieci czeka sala zabaw, a na rodziców m.in. pyszna kawa i duńskie smakołyki.

ul. Zakręt 8, Sadyba, Warszawa

Jakie restauracje przyjazne dzieciom w Warszawie polecasz? Gdzie powinniśmy się koniecznie wybrać? Pomóż mi dodać do tej listy kolejne perełki!


Mogą Ci się spodobać

3 komentarze

 • Reply
  TemidaJestKobieta
  21 września 2020 at 11:32

  W Boskiej Pradze w weekendy były animatorki (nie wiem czy jeszcze są).
  Prócz Boskiej z tego zestawu polecam też Videlec :-)

 • Reply
  Rafał
  25 czerwca 2022 at 10:20

  Restauracja Akademia w weekendy ma animatorki. Jest kącik dziecięcy a w niedziela zjęcia plastyczne dla dzieci.

 • Reply
  Frania
  5 sierpnia 2022 at 12:57

  polecam Krepsy na chmielnej! I dzieciakom smakuje

Zostaw komentarz