Jaki lunchbox do szkoły się sprawdzi? Która śniadaniówka dla dziecka będzie najlepsza? Dziś przegląd naszych pudełek na drugie śniadanie (i nie tylko) i garść porad :)
Zanim kupisz lunchbox dla dziecka, zadaj sobie najważniejsze pytanie – co będziesz mu pakować do szkoły? Inaczej będzie wyglądała śniadaniówka dla dziecka, które je w szkole tylko drugie śniadanie, a inaczej gdy w szkole je również obiad. Dzieci jedzą też różne ilości i mają rozmaite preferencje :) Moja córka na przykład nie je w szkole kanapek 🙃
Mój system komponowania śniadaniówki do szkoły oraz kilkadziesiąt inspiracji z gotowymi lunchboxami znajdziesz tutaj:
Śniadaniówka do szkoły – co włożyć do lunchboxa?
Co do śniadaniówki zamiast kanapki? 7 pomysłów na sycące drugie śniadanie
Podałam tam też listę naszych ulubionych zdrowych przekąsek do śniadaniówki. Dziś za to chciałam się skupić na samych pudełkach dla dzieci, ich wielkości i przeznaczenia. Oczywiście, nie posiadam wszystkich dostępnych na rynku lunchboxów do szkoły ;) Pokażę Ci te, które mamy i lubimy najbardziej. Ale na początek słowo wstępu.
Jaki powinien być lunchbox do szkoły?
Idealny lunchbox do szkoły dla dziecka powinien być lekki, pojemny, ale nie za duży, żeby zmieścił się do plecaka, szczelny (oczywiście chodzi tu o zapobieganie przeciekaniu soku z owoców, czy jogurtu, a nie wody ;)) i z kilkoma przegródkami. No i dostosowany do potrzeb dziecka. Ważne jest też, żeby dziecko nie miało problemu w jego otwarciu i zamknięciu, dlatego preferuję śniadaniówki z pokrywkami na zawiasach.
Oczywiście warto też zwrócić uwagę na tworzywo, z którego jest wykonany lunchbox – symbol widelca i szklanki (znak, ze pudełko nadaje się do kontaktu z żywnością) na opakowaniu to nie wszystko. Tworzywo nie powinno zawierać bisfenolu A (BPA) i ftalanów. Zwróć też uwagę, czy można je myć w zmywarce. Podgrzewanie w mikrofali raczej nie jest istotne w przypadku śniadaniówek do szkoły ;) Pokażę też jeden szczelny stalowy lunchbox. Stal się sprawdza w przypadku pudełek do szkoły, jednak koniecznie musi mieć uszczelkę, bo inaczej będzie przeciekać.
Lunchbox do szkoły – porównanie naszych śniadaniówek
1. Lunch Munch – bento box z wieloma przegródkami
Dostępny tutaj: lunchbox z wieloma przegródkami (różne kolory) – z kodem „MAMACARLA” zniżka -7% na wszystkie produkty Lunch Munch
Wymiary: 22 x 6 x 16 cm
Waga: 440 g
Pojemność: 650 ml
Szczelność: tak
Ilość przegródek: 5, jeśli używamy dołączonych sztućców – 4 + dołączony pojemniczek, który przykręcamy z przodu.
Materiał: PP5 + ABS + silikonowa uszczelka
Moja opinia:
Bardzo fajny lunchbox z wieloma przegródkami, dzięki którym drugie śniadanie może być bardzo urozmaicone i atrakcyjne. Pojemnik łatwo się otwiera i zamyka, jest płaski i bez problemu mieści się w przegródce plecaka. Wewnętrzny wkład można myć w zmywarce. Śniadaniówkę można ozdobić wodoodpornymi naklejkami (też z Lunch Munch), jak u nas :)
2. Lunch Munch – pojemna i płaska śniadaniówka
Dostępna tutaj: pojemna i płaska śniadaniówka Lunch Munch (różne wzory, zamykane na 1 lub 2 zaczepy) – z kodem „MAMACARLA” zniżka -7% na wszystkie produkty Lunch Munch
Wymiary: 21 x 15 x 4,5 cm (!)
Waga: 470 g
Pojemność: 780 ml
Szczelność: tak
Ilość przegródek: od 4 do 6 (ma wyjmowaną przegródkę)
Materiał: PP5+ABS+silikonowe uszczelki
Moja opinia:
Super pojemna, a zarazem płaska śniadaniówka. Po włożeniu wewnętrznej przegródki w środku jest w sumie 6 mniejszych przegródek. A po jej wyjęciu uzyskujemy dużą komorę, w której mieszczą się nawet gofry :) (u nas lekko przycięte, bo nasza gofrownica roki klasyczne duże prostokątne gofry). Lunchbox jest szczelny i bardzo praktyczny. Wewnętrzny wkład można myć w zmywarce, co jest dużym plusem.
Śniadaniówki Lunch Munch
Który lunchbox Lunch Munch wybrać? Oba są bardzo dobrze zaprojektowane, mają wiele praktycznych przegródek, dzięki którym możemy zapakować wiele różnorodnych przekąsek dla dziecka. A te się nie mieszają ze sobą, co jest kluczowe dla wielu dzieci :) Śniadaniówki są szczelne i dostępne w wielu kolorach.
Gdy mam do zapakowania więcej jedzenia, w tym np. naleśniki, gofry, wafle ryżowe, wybieram większą śniadaniówkę, czyli w moim przypadku – niebieską. Jeśli córka ma mało lekcji i zabiera tylko lekkie drugie śniadanie, pakuję je do różowej. Zobaczcie, jak wyglądają obok siebie:
3. B.Box mini – śniadaniówka na drugie śniadanie
Dostępny tutaj: lunchbox do szkoły B.Box mini
Wymiary: 6,7 x 17 x 18,5 cm
Waga: 326 g
Pojemność: 1 l
Szczelność: tak
Ilość przegródek: 4, jedną przekładkę można przesuwać albo wyjąć
Materiał: PP i silikon. Nie zawiera BPS, PVC, BPA i ftalanów
Moja opinia:
Bardzo fajny lunchbox do szkoły na drugie śniadanie, jeśli dziecko nie zabiera do szkoły obiadu. Mieszczą się w nim różne owoce, w tym jabłko w całości (jedna z przegródek ma system flex, dzięki czemu zawartość może lekko „wystawać”), warzywa w słupki, różne przekąski. Śniadaniówkę łatwo się otwiera i zamyka, jest szczelna. Uszczelkę można wyjąć i umyć. Lunchbox należy myć ręcznie.
4. B.Box duży – na drugie śniadanie i obiad
Dostępna tutaj: lunchbox do szkoły B.Box duży
Wymiary: 23,5 x 21,5 x 6,5 cm
Waga: 460 g bez wkładu, 580 g z wkładem chłodzącym
Pojemność: 2 l
Szczelność: tak, uszczelki są wyjmowane do mycia
Ilość przegródek: 5, jedną przekładkę można przesuwać albo wyjąć i zrobić miejsce np. na całego banana
Materiał: PP i silikon. Nie zawiera BPS, PVC, BPA i ftalanów
Moja opinia:
Ta śniadaniówka do szkoły świetnie sprawdzi się, gdy dziecko zabiera nie tylko drugie śniadanie, ale i obiad. Jest naprawdę spora i pojemna. Wkład chłodzący i przegródkę nad nim można wyjąć, zwiększając pojemność pudełka. Właściwie, moim zdaniem to niepotrzebny element lunchboxu ;) Podobnie jak mini B.Box, większe pudełko również ma system flex w jednej z przegródek (np. na lekko wystającej jabłko), łatwe otwieranie i zamykanie na klik oraz wyjmowaną uszczelkę. Producent rekomenduje mycie ręczne.
5. B.Box na przekąski
Dostępna tutaj: lunchbox B.Box na przekąski
Wymiary: 5,7 x 16,5 x 11 cm
Waga: 164 g
Szczelność: tak
Ilość przegródek: 2, bez regulacji
Materiał: PP i silikon. Nie zawiera BPS, PVC, BPA i ftalanów
Moja opinia:
Najmniejsze pudełko z rodziny B.Boxów, idealne na drobne przekąski. Jest szczelne, ma przegródkę flex i wyjmowaną uszczelkę. Łatwo się otwiera i zamyka, a dzięki niewielkim rozmiarom można je zabrać np. do małego plecaka na wycieczkę, czy do torby. Często zabieramy je też na wycieczki.
6. Lassig – szczelny stalowy lunchbox
Dostępny tutaj: stalowy lunchbox do szkoły Lassig
Wymiary: 17,3 x 6,9 x 13,3 cm
Waga: 236 g
Szczelność: tak
Ilość przegródek: 2, przekładka jest wyjmowana/przesuwana
Materiał: stal nierdzewna, pokrywka polipropylen + silikon
Moja opinia:
Szczelny i zgrabny lunchbox. Przegródka jest regulowana, dzięki czemu śniadaniówka pomieści np. sporą kanapkę i warzywa pokrojone w słupki albo np. placki i przekąski. Można też ją wyjąć i wtedy otrzymujemy pojemną śniadaniówkę, w której zmieścimy np. naleśniki albo gofry. Można myć w zmywarce.
Kanapnik – sprytne rozwiązanie dla każdego
A teraz nowość! Kanapnik od Lunch Munch to fajne rozwiązanie, które sprawdzi się w wielu sytuacjach. Można do niego włożyć kanapkę i różne przekąski. Kanapnik ma wodoodporną podszewkę i łatwo go utrzymać w czystości, jest zapinany na rzep. To bardzo praktyczne rozwiązanie. Czasami traktuję kanapnik jako dodatek do lunchboxa, gdy córka ma więcej lekcji i nie je obiadu w szkole, a czasem jako samodzielną śniadaniówkę, gdy nie potrzeba dużo jedzonka. Spokojnie zmieści się do niego np. kanapka + batonik albo mały mus.
Dostępny tutaj: Kanapnik (różne kolory) – z kodem „MAMACARLA” zniżka -7% na wszystkie produkty Lunch Munch
Wymiary: 19 x 12 cm
Lanczówka, czyli torba termiczna na lunch
Chciałam Ci też pokazać i polecić nasze lunchbagi, czyli torby termiczne na jedzenie. Dzieci nie zabierają ich do szkoły ani przedszkola, ale bardzo przydają się nam na wycieczkach. Dzięki specjalnej powłoce termoizolacyjnej, jedzenie dłużej jest świeże i utrzymuje odpowiednią temperaturę.
Lanczówka Skip Hop
Dostępna tutaj: Lanczówka Skip Hop (różne wzory)
Wymiary: 23 x 19 x 8 cm
Urocza lanczówka dla dziecka dostępna w wielu wzorach. Wybraliśmy mopsa, bo pieski to ulubione zwierzęta Helenki :) Torba nie jest duża, ale pojemna. Przydatnym dodatkiem jest kieszonka na bidon z boku. Łatwo się czyści i pięknie wygląda.
Lanczówka Lilliputiens
Dostępna tutaj: Lanczówka Lilliputiens
Wymiary: 23 x 16 x 15 cm
Pojemna i praktyczna torba termiczna, która pomieści wiele. Zazwyczaj pakujemy tu przekąski dla całej rodziny na przykład na rowerową wycieczkę. Posiada pasek na ramię z regulacją długości i zapinaną na łatwy w obsłudze zatrzask.
W przypadku lanczówek zwracam też uwagę na umiejscowienie uchwytu – gdy produkty wkłada się od góry i też na górze jest uchwyt, wtedy jedzenie przewraca się w torbie, co ma znaczenie np. w przypadku jogurtów. Oczywiście nie jest to najważniejsza rzecz, ale przydaje się ;)
A co oprócz lunchboxu do szkoły?
Oczywiście bidon! A właściwie dwie butelki – jedna na wodę i druga na ciepłą herbatę, kompot oraz chłodną wodę latem. U nas najbardziej się sprawdziła lekka butelka na wodę oraz termobutelki dobrej jakości.
Dostępne tutaj:
Bidony termiczne Lunch Munch 0,35 l – szczelne, z wygodnym uchwytem, utrzymują ciepło i zimno przez długi czas. Z kodem „MAMACARLA” zniżka -7% na wszystkie produkty Lunch Munch. Mamy w dwóch wersjach:
- klasyczne termobutelki z zakrętką w jednolitych kolorach
- kolorowe bidony termiczne z silikonowym ustnikiem i słomką – bardzo wygodne i poręczne, polecam zwłaszcza dla dzieci z klas 1-3 i przedszkolaków
Butelka na wodę (bidon) ION8 0,5 l – dostępne są też inne kolory, lekka, poręczna, można myć w zmywarce i wzory się nie zmywają
Termobutelka Rex London 0,5 l – nie przecieka, utrzymuje ciepło przez długi czas
I na koniec jeszcze polecę Ci fajny gadżet – małe łyżeczki do lunchboxów. Są niewielkich rozmiarów, ale solidne, nie wyginają się. Idealne do serków i jogurtów.
Dostępne tutaj: Łyżeczki do lunchboxów
Wpis zawiera linki afiliacyjne.