Czy warto kupić wyciskarkę wolnoobrotową? Z różnych sprzętów tego typu korzystam już od 7 lat. Od kilku miesięcy testuję wyciskarkę Kuvings Evo 820+ i dziś chciałam Ci opowiedzieć o jej plusach i minusach. Dzielę się też moimi ulubionymi przepisami na pyszne soki i… nie tylko! ;)
W tym wpisie znajdziesz też rabat 240 zł na zakup takiej wyciskarki jak moja (w 4 kolorach) – dla niecierpliwych podaję już tutaj ;)
Czy warto kupić wyciskarkę wolnoobrotową?
U nas w domu wyciskarka jest sprzętem, z którego korzystamy codziennie. Dzięki niej zjadamy znacznie więcej owoców i warzyw, w tym takie jak seler naciowy, jarmuż i szpinak, których moje dzieci w innej formie jak sok nie zjedzą. W wyciskarce Kuvings przygotowujemy nie tylko soki i koktajle, ale o tym za moment. Choć jeśli obserwujesz mnie na Instagramie to już co nieco wiesz ;)
Jeśli wahasz się między kupnem sokowirówki a wyciskarki to od razu śmiało polecę Ci wyciskarkę. Soki w niej przygotowane są zdrowsze, mają więcej błonnika, witamin i fitoskładników, ponieważ są wyciskane wolniej i stosowana jest inna technika (zgniatanie, a nie ścieranie). Dzięki temu sok nie nagrzewa się i nie napowietrza, a w konsekwencji nie traci cennych składników odżywczych.
Kuvings Evo 820+ – plusy i minusy
Opowiem Ci teraz dokładniej o plusach i minusach wyciskarki wolnoobrotowej Kuvings Evo 820+, bo taki model właśnie mam w domu (+ w nazwie to zestaw z dodatkowymi sitami). Od razu ostrzegam, że plusów jest znacznie więcej – przyznaję szczerze, że uwielbiam ten sprzęt od pierwszego użycia, bo już wtedy zauważyłam wiele różnic w porównaniu do moich poprzednich wyciskarek.
PLUSY WYCISKARKI KUVINGS EVO:
- Aksamitny sok. Wyciskany sok się nie rozwarstwia, ma delikatną, gładką konsystencję, a dzięki zatyczce składniki mieszają się jeszcze w wyciskarce. Po otwarciu kurka wypływa idealnie wymieszany.
- Cicha praca. Bez porównania z moimi poprzednimi wyciskarkami.
- Szeroki wlot. Dzięki szerokiemu wlotowi (82 mm) wrzucam do wyciskarki całe pomarańcze, jabłka, czy cytryny. Znacznie usprawnia to pracę.
- Prosta obsługa i łatwe mycie. Do obsługi Kuvings Evo w ogóle nie potrzeba siły – owoce i warzywa po prostu wrzucamy, a ślimak sam je zgniata i przerabia na sok. Jest to dla mnie duża odmiana w porównaniu do mojej poprzedniej wyciskarki, z którą wyrabiałam sobie bicepsy ;) W sumie to często moje dzieci same robią soki, ja tylko nadzoruję i potem myję (samą wodą, co zajmuje mi max 2 minuty).
- Dodatkowe sita. W zestawie z modelem Kuvings Evo 820+ znajdują się dwa dodatkowe sita – do gęstszych soków przecierowych oraz do sorbetów. Dzięki nim możemy w wyciskarce przygotowywać nie tylko soki, ale też koktajle, lody, masło orzechowe, mleka roślinne, a nawet zupy i placki warzywna czy ziemniaczane.
- Wygląd. Wyciskarka jest smukła i nie zajmuje dużo miejsca na blacie. Dostępna jest w czterech stonowanych kolorach. Pięknie się prezentuje w mojej kuchni :)
- 10-letnia gwarancja w Polsce. Mój model wyciskarki jest objęty pełną 10-letnią gwarancją na terenie Polski! Serwis również jest w Polsce.
No dobrze, to już wiesz, że jestem zachwycona naszą wyciskarką :) Jednak recenzja nie byłaby pełna, gdybym nie wspomniała o minusach, prawda?
MINUSY WYCISKARKI KUVINGS EVO:
- Waga urządzenia. Wyciskarka jest ciężka – wazy ok. 9 kg! Dla mnie to nie problem, bo z góry wiedziałam, że jej miejsce będzie na blacie, ale jeśli masz w planie po każdym użyciu chować ją do górnej szafki to uuu… namachasz się.
- Cena. To nie jest tani sprzęt, mówię wprost. W tym przypadku jednak za ceną idzie świetna jakość i naprawdę odczuwalna różnica w porównaniu do tańszych wyciskarek. Kuvings Evo 820+ to taki Mercedes wśród wyciskarek :) Możesz też kupić ją z rabatem 240 zł, korzystając z poniższego linku:
Często pokazuję na Instagramie, jak razem z dziećmi przygotowujemy zdrowe soki z owoców i warzyw i inne pyszności. Obiecałam wypisać nasze ulubione przepisy, oto one :) Daj znać, jak masz dodatkowe pytania – chętnie odpowiem!
Moje ulubione przepisy do zrobienia w wyciskarce Kuvings Evo 820+
Zielony sok
Sok to jedyny sposób na przemycenie wielu zdrowych owoców i warzyw do diety moich córek. Zielony sok jest świetnym przykładem. Co potrzebujemy do jego wykonania?
- 1/2 melona
- limonka (lub cytryna)
- 250 g jarmużu
- 2 kiwi
- 1 łodyga selera naciowego pokrojona na 3 cm kawałki
Do takiego soku można też dodać ananasa pół na pół z melonem, albo zamiast – wychodzi równie pyszny. Jarmuż przed wyciskaniem warto przez 5-10 minut namoczyć w zimnej wodzie. Jeśli dodajesz do soku seler naciowy, koniecznie pokrój go na kawałki, bo długie włókna mogą zatkać wyciskarkę.
Ulubiony sok moich dzieci
A teraz sok, który Tosia i Helenka po prostu kochają. Taki nasz klasyk, a zarazem sposób na przemycenie buraka ;)
- pomarańcze
- marchewki
- kawałek buraka
Wszystkie składniki po kolei wrzucamy do wyciskarki i po kilku chwilach mamy pyszny sok i zadowolone dzieci ;) Często wyciskam marchewki w pierwszej kolejności, a marchwiową pulpę używam do ciasta marchewkowego lub babeczek.
Pyszne lody melonowe z orzechami
Dzięki końcówce do sorbetów, z łatwością w wyciskarce robimy też różne lody. Czasem są to szybkie lody jogurtowo-bananowe z zamrożonych bananaów, a czasem słodziutkie lody melonowe. Jak je zrobić? Potrzebujemy:
- 1/2 melona
- banan (w kawałkach)
- 200 g jogurtu naturalnego
Melona i banana przepuszczamy przez wyciskarkę (używając sita do sorbetów) naprzemiennie z jogurtem naturalnym. Przekładamy do pojemnika, posypujemy wybranym dodatkiem, np. posiekanymi orzechami włoskimi i wstawiamy na kilka godzin do zamrażalki. Wychodzą przepyszne!
Odpowiedź na pytanie, czy warto kupić wyciskarkę wolnoobrotową jest dla mnie proste – zdecydowanie tak! To inwestycja w zdrowie i wyrabianie pozytywnych nawyków żywieniowych. A spośród testowanych przeze mnie od 7 lat wyciskarek ten model – Kuvings Evo 820+ jest najlepszy, dlatego z pełnym przekonaniem mogę Ci go polecić!
Partnerem wpisu jest marka Kuvings