BIBLIOTECZKA POLECANE

Krok po kroku – seria książek, która rośnie razem z dzieckiem

Seria książek dla dzieci Krok po kroku to nasz pewniak wśród książeczek kartonowych dla maluchów. Są tu i pierwsze książeczki-zabawki, i słowniki obrazkowe, i książeczki tematyczne, i elementarze z ćwiczeniami i wiele więcej wspaniałości! No jest w czym wybierać ;)

A dziś pokażę, od czego warto zacząć, jak wyglądają książki z różnych podserii Krok po kroku i które lubimy najbardziej :) Pomaga mi moja cudna chrześnica Ala❤️ i oczywiście Helenka ❤️

Całą serię Krok po kroku wydawnictwo Wilga znajdziesz TUTAJ. Poniżej podlinkuję konkretnie nasze książeczki.

Zaczynamy!

Krok po kroku. Elementarz 2-latka i Ćwiczenia 2-latka

Elementarz 2-latka to książka-pewniak dla każdego dziecka w tym wieku. A jak jeszcze dodamy do tego dedykowany zeszyt ćwiczeń to już w ogóle będzie hit. Serio! Elementarze Krok po kroku (aktualnie dostępne są dla 2-latków i 3-latków, mam nadzieję, że pojawi się wkrótce i dla 4-latków – dokupimy na pewno!) są rewelacyjnie opracowane. Zawierają mnóstwo praktycznej wiedzy o otaczającym nas świecie i przyrodzie. Uczą bawiąc i bawią ucząc.

Pory roku, ubrania, warzywa i owoce, kolory, zwierzęta, kształty, pojazdy i wiele, wiele więcej. Fajnym urozmaiceniem są pytania i zadania dla dziecka na każdej stronie, dzięki którym korzystanie z książki jest prawdziwą przyjemnością i zabawą :) Dziecko jest zachęcane do interakcji, opowiadania o tym, co widzi na ilustracjach, liczenia, wskazywania różnych przedmiotów. Elementarz jest napisany prostym, przystępnym językiem. Bardzo polecam!

Dostępne tutaj:

Elementarz 2-latka

Ćwiczenia 2-latka

1

A do tego jest jeszcze zeszyt ćwiczeń :) Pełen różnorodnych zadań dostosowanych do umiejętności i możliwości dwulatków – łączenie kropek, ćwiczenia na spostrzegawczość, naklejanie nalepek w odpowiednich miejscach, łączenie pasujących elementów, prosty podział na zbiory i wiele innych. Zadania rozwijają kreatywne myślenie, motorykę małą, koordynację oko-rączka, logiczne myślenie.

Krok po kroku. Elementarz 3-latka i Ćwiczenia 3-latka

A tu mamy elementarz dla 3-latków. Więcej tekstu, bardziej rozbudowane zdania, nieco trudniejsze zadania, ale jak najbardziej w granicach możliwości dziecka. Pogoda, owady, emocje, dary jesieni, kształty i wiele, wiele więcej. Dzieci dowiedzą się, jak gąsienica zmienia się w motyla, które ptaki nie odlatują na zimę do ciepłych krajów, jak nazywają się dzieci różnych zwierząt, prześledzą też cykl życia mniszka lekarskiego. Wszystko w bardzo przystępnej formie i opatrzone kolorowymi, wyrazistymi ilustracjami.

Dziecko zachęcane jest do opowiadania zarówno o tym co widzi na obrazkach, jak i o własnych doświadczeniach i pomysłach. Pytania i zadania pomagają zapamiętać nowe informacje oraz wspierają rozwój mowy, logiczne myślenie, koncentrację i spostrzegawczość. U nas hit!

Dostępne tutaj:

Elementarz 3-latka

Ćwiczenia 3-latka

Do tego elementarza również można dokupić ćwiczenia, które zawierają różnorodne zadania i pomagają w opanowaniu materiału. Praca na zbiorach, odtwarzanie zbiorów, proste sudoku i kodowanie, łączenie kropek, grupowanie elementów i wiele, wiele innych. Do ćwiczeń dołączony jest zestaw naklejek. Helenka uwielbia takie zadania :)

1

Krok po kroku – książeczki rozkładane. Pojazdy, Zwierzęta na wsi, Zabawki

Urocze, dwustronne rozkładane książeczki kartonowe w formie harmonijek, idealne dla maluszków :) Kolorowe, przejrzyste ilustracje, zaokrąglone rogi i niewielkie rozmiary sprawiają, że bardzo interesują dzieci i można je zabrać wszędzie ze sobą. Ali chyba najbardziej spodobała się książeczka ze zwierzątkami (krowa, koń, kura, gęś, owca, kot, pies i inne) :)

Harmonijki można dać dziecku do rączek, ale też pokazywać po kolei obrazki, zadawać pytania, dodawać wyrazy dźwiękonaśladowcze. Można rozłożyć całą książeczkę i prosić dziecko o wskazanie wybranego elementu.

Dostępne tutaj:

Rozkładana książeczka. Zabawki

Rozkładana książeczka. Pojazdy

Rozkładana książeczka. Zwierzęta na wsi

1

Krok po kroku – tematyczne książeczki kartonowe

Kultowe książeczki tematyczne dla maluchów – w kolekcji znajduje się bardzo dużo różnorodnych tematów, dziś pokażę 5 z nich. Jak przygotować małe dziecko do wizyty u lekarza? W jaki sposób pomóc przy odpieluchowaniu? Jak nauczyć dziecko sprzątać po sobie zabawki? A do tego przeciwieństwa, wyrazy dźwiękonaśladowcze i pierwsze słowa.

Książeczki są bardzo kolorowe, mają kartonowe strony i zaokrąglane rogi, są napisane rymowanym, prostym tekstem. Pomagają dzieciom oswoić nowe sytuacje, wypracować pozytywne nawyki i codzienną rutynę oraz lepiej zrozumieć świat.

Polecam dla dzieci w wieku 1-3 lata. Moje dziewczynki je uwielbiały :) Teraz powędrowały do mojej małej chrześnicy Ali.

Dostępne tutaj:

Sprzątamy!

Siku na nocniku

Dzielny pacjent

Mówi się

Mały, duży – przeciwieństwa

Krok po kroku. Kołysanki zasypianki

Wyjątkowa książka z najpiękniejszymi kołysankami i wyciszającymi wierszykami dla dzieci, idealna do czytania, mruczenia i śpiewania przed snem. Znajdziemy tu zarówno takie klasyki jak „Na Wojtusia z popielnika”, jak i nieznane nam wcześniej teksty. Uspokajają, wyciszają i pomagają stworzyć jeden z moich ulubionych rytuałów związanych z macierzyństwem – codziennego czytania na dobranoc. Uwielbiam!

Książka ma większy format i objętość niż książeczki tematyczne z serii Krok po kroku, które pokazałam powyżej. Ma sztywne, kartonowe strony i zaokrąglane rogi. Ilustracje są równie kolorowe i pozytywne jak zawsze, a jednocześnie nieco ciemniejsze i mocno w klimacie „wieczornym” ;) Polecam do czytania już dla niemowlaków! Warto budować ten nawyk od początku.

Dostępna tutaj: Kołysanki zasypianki

1

Krok po kroku. Moje kolejne 100 słów

Słowniki obrazkowe to coś, co maluchy uwielbiają. Wyraziste, kolorowe ilustracje z podzielonymi na kategorie dziesiątkami różnych obiektów do pokazywania, nazywania i powtarzania. Taka zabawa pozytywnie wpływa na rozwój mowy dziecka i poznawanie świata. Pobudza do aktywności i rozwija słownictwo. Polecam najbardziej dla dzieci w wieku 1-3 lata, ale książeczki przydają się też później do samodzielnego odczytywanie podpisów pod obrazkami. Tosia bardzo lubi się tak bawić i uczyć maluchy :)

To już drugi słownik obrazkowy z serii Krok po kroku. Pierwszy znajdziesz TUTAJ. W tym znajdziesz między innymi nastepujące kategorie: rodzina, cyfry, owoce, warzywa, pogoda, urodziny, w sklepie spożywczym, zabawa.

Dostępna tutaj: Moje kolejne 100 słów

1
1

Krok po kroku. Hania i Staś poznają świat. To moje – opowiadania

Bardzo ciekawa książka dla maluchów (polecam dla 2-4 latków, choć można czytać i wcześniej) w większym formacie z kartonowymi stronami i zaokrąglanymi rogami, jak cała seria. „Hania i Staś poznają świat” to nowa podseria Krok po kroku z prostymi opowiadaniami dla dzieci. Przystępny język, klarowne zdania, duże, kolorowe ilustracje, a do tego temat przewodni każdej z książek. Na początek skupiamy się na dzieleniu. Dzięki kilku oddzielnych opowiadaniom, przestawiającym zagadnienie z różnych perspektyw, dzieci zyskują pełniejszy obraz tego, czy warto się dzielić, czy zawsze trzeba, a także – czym dzielić się nie powinno :)

Opowiadania są pełne empatii i szacunku do emocji dzieci, w bliskościowym klimacie. Bardzo polecam i czekam na kolejne części!

Dostępna tutaj:Hania i Staś poznają świat. To moje – opowiadania

1

Krok po kroku. Kolorowanki

I na koniec wisienka na torcie :) W serii Krok po kroku dostępne są urocze kolorowanki z grubym obrysem, które będą idealne jako pierwsze kolorowanki dla maluchów. Każda rozkładówka to ładne, wyraziste ilustracje po lewej stronie i te same obrazki do kolorowania po prawej. Warto zacząć zabawę z kolorowaniem wcześnie (u nas było to ok. roczku), wspomaga to koordynację oko-ręką oraz motorykę małą.

Dostępne tutaj:

Krok po kroku. Dzikie zwierzęta. Kolorowanka z grubym obrysem

Krok po kroku. Zwierzęta na wsi. Kolorowanka z grubym obrysem


Mogą Ci się spodobać

Brak komentarzy

    Zostaw komentarz