DIY

Książeczka kontrastowa DIY

Pamiętacie karuzelkę kontrastową z filcu, którą zrobiłam jeszcze w ciąży? Jeśli nie, to znajdziecie ją oraz sposób jej wykonania tutaj. Książeczka kontrastowa jest znacznie prostsza i szybsza do wykonania. Zatem wykorzystajcie czas, w którym Wasza pociecha łapie poranną drzemkę albo jeszcze grzecznie się pluska w brzuchu i do dzieła! :)

IMG_4779

Czego będziecie potrzebować?

  • 1 arkusz białego brystolu (ewentualnie może też być zwykły blok techniczny, z którego będzie można wyciąć 6 kwadratów 20cm x 20cm)
  • wydrukowane czarno-białe obrazki, możecie też użyć wyobraźni i rysunki samodzielnie wykonać markerem lub czarną farbą. Ja niestety jestem plastycznym beztalenciem i wykorzystałam gotowe grafiki. Wzory obrazków, które widzicie na książeczce Bubu udostępniła Kal Barteski i możecie je pobrać do wydrukowania tu. Ciekawe grafiki możecie też znaleźć tutaj.
  • klej
  • taśma klejąca

Z brystolu wytnijcie dwa arkusze o wymiarach 60,5cm x 20cm. Połączcie je taśmą klejącą tak, aby powstał długi pasek. Arkusz pozginajcie w harmonijkę, każde zgięcie powinno wypadać co 20cm. Na środku tak powstałych kwadratów przyklejcie grafiki. Książeczka kontrastowa jest gotowa! :) Prawda, że proste?

IMG_8357   IMG_8385

 

 

 

 

IMG_8345      IMG_8371

Jeśli Wasze dzieci przepadają za tego typu obrazkami, to polecam też całą serię książeczek kontrastowych, które możecie kupić w księgarniach.


Mogą Ci się spodobać

1 Komentarz

Zostaw komentarz