ZABAWKI

Kreatywnie z Fabryką Wafelków. Zabawy z magnesami

Kilka miesięcy temu trafiłam do Krainy Czarów. Serio! Weszłam do Fabryki Wafelków – niepozornego, warszawskiego sklepiku i… zaniemówiłam. Każda półka i półeczka wypełniona była po brzegi… nie tylko pięknymi, oryginalnymi zabawkami, ale przede wszystkim MOŻLIWOŚCIAMI. Inspiracje kłębiły się i walczyły o moją uwagę. Oczywiście z pustymi rękoma ze sklepu nie wyszłam. Poprzez udział w projekcie „Kreatywnie z Fabryką Wafelków” chciałabym i Wam pokazać jak potrafimy się z Tosią bawić jedną zabawką przez pół dnia. 

Zdradzę jeszcze tylko, że na końcu tego postu czeka na Was mała niespodzianka :)

Jak to możliwe, że bawimy się tym samym przez parę dobrych godzin i Tosia wcale nie ma dość? Kluczem do rozwiązania tej zagadki jest podejście do zabawek, które promuje Fabryka Wafelków i które jest nam bardzo bliskie. Chodzi o to, żeby traktować zabawkę jako narzędzie, a nie cel sam w sobie. Taka magia tkwi w prostych i nieskomplikowanych zabawkach. Używając wyobraźni jesteśmy w stanie wymyślić mnóstwo kreatywnych zabaw. Trzeba tylko chcieć poświęcić dziecku swój czas i energię, zamiast zasypywać je kolejnymi i kolejnymi plastikowymi zabawkami. Takie podejście procentuje, dzieci są z natury kreatywne i do trzech wymyślonych przez nas zabaw, szybko dorzucą swoje kolejne trzy.

Jedna dobrze dobrana, przemyślana zabawka to wiele godzin świetnej zabawy przy co najmniej kilku-kilkunastu różnych aktywnościach.

Jakie są zalety prostych zabawek? Przede wszystkim zachęcamy dziecko do rozwijania wyobraźni i nieszablonowego myślenia. Poza tym ograniczamy liczbę plastikowych, brzęczących i grających zabawek, które narzucają maluchowi tylko jeden sposób użycia, a potem szybko się nudzą i leżą w kącie. Siła tkwi w prostocie! Kupując jedną prostą zabawkę, która jest solidna i daje pole do wyobraźni zamiast kilku, które i tak się szybko znudzą, oszczędzamy pieniądze. Uwielbiam kreatywne zabawki, które stawiają przed nami wyzwanie, zachęcają do aktywności, współpracy i… myślenia.

Wraz z Tosią postanowiłyśmy przetestować drewniane magnesy Zwierzęta Świata firmy Mudpuppy. Ciekawi jesteście, co wykombinowałyśmy?

 KTÓRE ZWIERZĄTKO…

…potrafi latać? pływać? ma długą szyję? widzieliśmy wczoraj w parku? Na lodówce przykleiłam kilka magnesów i zadawałam Tosi najprzeróżniejsze pytania, na które ona chętnie odpowiadała. Na drugim zdjęciu możecie zobaczyć prawie cały zestaw magnesów :)

IMG_9263IMG_9268

SEGREGOWANIE

Przygotowałam trzy miseczki i poprosiłam o rozdzielenie zwierzątek, które pływają, biegają i latają. Zasady okazały się troszkę zbyt trudne, choć Tosi ogromnie spodobało się wrzucanie magnesów do misek, wysypywanie i ponowne wrzucanie.

IMG_9138 IMG_9144 IMG_9163 IMG_9173

OBRYSUJ

Obrysowywanie wszelkich kształtów na tablicy to jedna z ulubionych zabaw Tosi. Dzięki dłuższemu skupianiu się na jednym zwierzątku, dziecko nie tylko ćwiczy motorykę małą, ale też umiejętność koncentracji i zapamiętywania szczegółów.

IMG_9186

GDZIE SIĘ UKRYŁ..

…flaming? A gdzie krokodyl? Przykleiłam kilka magnesów w różnych częściach mieszkania i zachęcałam córkę do poszukiwania. Zabawa była przednia!

IMG_9211 IMG_9221 IMG_9225

OPOWIEM CI BAJKĘ

Na koniec nasza ulubiona zabawa – opowiadanie historii. Magnesy ze zwierzętami są świetną bazą do wymyślania własnych opowieści lub ogrywania motywów z bajek. Ogranicza nas tylko wyobraźnia!

IMG_9252 IMG_9253 IMG_9254 IMG_9255 IMG_9256

Mogłabym tak kontynuować jeszcze długo, bo praktycznie każdego dnia organizujemy nową zabawę z magnesami. Bardzo często Tosia wymyśla coś samodzielnie i potrafi zająć się zwierzątkami na długie minuty, dając mi spokojnie wypić poranną kawę.

Na koniec obiecana niespodzianka! 

Na hasło „mamacarla” możecie kupić zestaw magnesów Mudpuppy z 10% rabatem w Fabryce Wafelków, a do zakupów powyżej 150zł dostaniecie dodatkowo taką oto torbę:

IMG_9412

Drewniane magnesy Mudpuppy – KLIK

Cała oferta Mudpuppy – KLIK


Polub nas na Facebooku, obserwuj na Instagramie, podglądaj na Snapie (mamacarla.pl).


Mogą Ci się spodobać

Brak komentarzy

    Zostaw komentarz