POLECANE ZABAWKI

HIT! Pierwsze puzzle dla maluchów od Kapitana Nauki

Szukacie jeszcze prezentu dla dziecka? Mam dla Was coś meeega! Pierwsze puzzle dla maluchów od Kapitana Nauki.

Chodźcie! Maluchy będą zachwycone :)

Ostatnio polecałam Wam mnóstwo fantastycznych zabawek dla dzieci do piaskownicy i ogródka, a także klocki i co nieco dla niemowlaków, jeśli przegapiliście, to koniecznie przeczytajcie, jest w czym wybierać. Dziś chciałam Wam zaproponować coś innego – puzzle 2 i 3-elementowe dla najmłodszych oraz podobne zestawy, ale z językiem angielskim również dla nieco starszych dzieci.

To wszystko nowości o naszego rodzimego Kapitana Nauki. Wyróżniają je przepiękne, wyraziste grafiki, świetna jakość wykonania (gruby, mocny karton) oraz bardzo atrakcyjna cena! Niedawno pokazywałam Wam książeczki z serii 100 pierwszych słów, polecam też ich gry dla dzieci i niedługo napiszę o nich więcej :)

Puzzle dla maluchów

Nowości puzzlowe „Układanki dla maluchów” występują w dwóch seriach – pierwsza jest dedykowana dla najmłodszych dzieci i składa się z 3 zestawów: 2-elementowe puzzli „Kształty” i „Znajdź zwierzę” oraz 3-elementowe „Co pasuje?”. Druga seria to zestawy z językiem angielskich, ale o nich za chwilę.

Puzzle wspomagają rozwój dzieci, wpływając korzystnie na motorykę małą, skupienie, kojarzenie, logiczne myślenie. Te zestawy świetnie się sprawdzą na pierwsze spotkanie z puzzlami.

Układanki malucha. Kształty

Zestaw 2-elementowy. Dziecko ma za zadanie dopasować figury geometryczne do obrazków. Puzzle uczą również dostrzegania różnorodnych kształtów w otoczeniu dziecka, zachęcają do uważności. To też taka wskazówka dla nas – pokazujmy maluchom, że figury geometryczne to nie żadna abstrakcja, one są wszędzie, trzeba tylko się rozejrzeć :)

Do kupienia tutaj: Układanki malucha Kształty

Układanki malucha. Znajdź zwierzę

Zestaw 2-elementowy. Dziecko ma za zadanie dopasować zwierzątko do środowiska naturalnego, w którym żyje. Uczy się nowych słów i zdobywa cenną wiedzę o świecie.

Do kupienia tutaj: Układanki malucha Znajdź zwierzę

Układanki malucha. Co pasuje?

Nieco trudniejszy zestaw, bo 3-elementowy. Dziecko układając każdą trójkę, łączy elementy składowe w całość, widoczną na środkowym obrazku, np. kula z rybką składa się z kuli oraz rybki :) Proste, ale dla roczniaka może stanowić pewne wyzwanie, a gdy już załapie – wtedy będzie miał mnóstwo frajdy z tych puzzli.

Do kupienia tutaj: Układanki malucha. Co pasuje?

Puzzle z angielskim

Kolejne trzy zestawy teoretycznie również są przeznaczone dla dzieci w wieku 1-3 lat, ale moim zdaniem świetnie sprawdzą się też dla nieco starszych dzieci. Dla przedszkolaków oczywiście ułożenie 2-3-elementowych puzzli nie będzie stanowiło żadnego problemu, jednak połączenie tego z nauką angielskiego jest świetnym pomysłem i już pewnym wyzwaniem.

Te zestawy bardzo spodobały się mojej 4-latce, a ja zyskałam świetny materiał, żeby poćwiczyć z nią angielskie liczebniki, kolory i nazwy zwierząt.

Układanki Malucha. Angielski. Liczby

2-elementowe puzzle. Dziecko ma za zadanie policzyć przedmioty i połączyć z odpowiednią cyfrą. Możemy tu wprowadzić język angielski, ale równie dobrze możemy najpierw nauczyć dziecko liczenia po polsku.

Do kupienia tutaj: Układanki Malucha. Angielski. Liczby

Układanki Malucha. Angielski. Kolory

Puzzle 3-elementowe do nauki kolorów. Po środku mamy puzelek z nazwą koloru, a po jego obu stronach przykładowe postaci i przedmioty. Elementy z nazwami kolorów możemy (podobnie zresztą jak z cyframi z poprzedniego zestawu) możemy także użyć w osobnej zabawie, np. ustawiając przed dzieckiem różnokolorowe przedmioty i prosić o dopasowanie odpowiedniego kartonika.

Do kupienia tutaj: Układanki Malucha. Angielski. Kolory

 

Układanki Malucha. Angielski. Zwierzęta

3-elementowe puzzle. Na środkowym mamy nazwę zwierzęcia, a po obu stronach znajdują się różne jego rodzaje, obrazujące różnorodność gatunkową świata przyrody.


Mogą Ci się spodobać

1 Komentarz

Zostaw komentarz