BIBLIOTECZKA

Biblioteczka 3-latka: Rok na wsi. Nasza ulubiona książka obrazkowa!

Z małym poślizgiem, ale jest – obiecany „weekendowy” post książkowy :) Wybaczcie ten poślizg, ostatnio mnóstwo rzeczy się u nas dzieje na raz. Na ostatnią chwilę kompletuję wyprawkę dla Tosi do przedszkola (jupiiii! to już w ten piątek), rozglądam się za rzeczami dla niemowlaka, który już niedługo do nas dołączy, urządzam pokoik Tosi i asystuję mężowi w ogarnianiu naszego nowego domku. Nie wiedziałam, że podłączona pralka może sprawić tyle radości! Dodatkowo organizuję zaległe przyjęcie urodzinowe mojej 3-latki i odwiedzam lekarzy, co by czasem za bardzo się za mną nie stęsknili :)

To jest intensywny czas, bez dwóch zdań. Jestem już w 7. miesiącu ciąży, a mam wrażenie, że dopiero co się głowiłam, czy druga kreseczka na teście jest prawdziwa, czy to tylko moje urojenia!

W ten weekend udało mi się ogarnąć jako tako Tosiową biblioteczkę i choć bardzo chciałam, żeby była w stylu Montessori, to zwyczajnie się nie da! Musiałabym mieć chyba osobny pokój tylko na książki. Wygląda to mniej więcej tak:

A to jeszcze nie wszystko! Część książek mamy jeszcze u babci, kilka wielkoformatowych jest w innym regaliku i mam niejasne wrażenie, że coś tam jeszcze zostało w którymś z nierozpakowanych kartonów…

 

Rok na wsi, M. Kozieł-Nowak

Dziś chciałam Wam pokazać super świetną książkę o życiu na wsi. „Rok na wsi” to najnowsza propozycja wydawnictwa Nasza Księgarnia z cyklu książek obrazkowych przedstawiających 12 miesięcy w określonym miejscu. Z tej serii wydano już  „Rok w lesie”, „Rok w mieście” oraz „Rok w przedszkolu”. Na wrzesień zaplanowana jest premiera „Roku w Krainie Czarów”, nie możemy się doczekać!

„Rok na wsi” to wyjątkowa rozkładówka w naszej kolekcji. To, co podoba mi się chyba najbardziej to dokładne przedstawienie wszystkich postaci na samym początku książki. Dzięki temu, oglądając z dzieckiem poszczególne strony operujemy konkretnymi imionami i rodzinnymi zależnościami. Tosia zapamiętuje je i tym chętniej przegląda książkę dalej, chcąc odkryć dalsze perypetie rodziny Listków i osób oraz zwierząt powiązanych z ich gospodarstwem.

Zasadniczą część książki stanowi 12 dwustronicowych rozkładówek, przedstawiających gospodarstwo Listków na przestrzeni całego roku, miesiąc po miesiącu. Co ciekawe, zawsze widzimy to samo ujęcie, dzięki czemu wyraźnie widać jak pory roku wpływają na życie mieszkańców wsi, jak rosną rośliny i jakie aktywności dominują.

Ilustracje są barwne, bardzo szczegółowe i pełne detali, ale z drugiej strony spokojne i nieprzeładowane. Książkę bardzo przyjemnie się przegląda i bywa, że nad jedną rozkładówką spędzamy nawet pół godziny. „Rok na wsi” mamy już od miesiąca i choć przeglądamy ją bardzo często, to jeszcze nie doszłyśmy do końca roku. Tak wiele jest tu szczegółów, zależności, emocji do opisania,  zwierząt do odnalezienia i nazwania, przygód i zabaw! Aktualnie „Rok na wsi” przebija u nas wszystkie książki obrazkowe, w tym Mamoko i Czereśniową.

Bardzo, bardzo polecam!

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Do kupienia w dobrej cenie: TUTAJ


Mogą Ci się spodobać

8 komentarzy

Zostaw komentarz