DLA DZIECI NETFLIX

Bajki świąteczne na Netflixie – 12 najlepszych!

Bajki świąteczne na Netflixie to już nasza tradycja. Co weekend przez cały grudzień oraz w wolniejsze dni oglądamy z dziećmi najlepsze bajki świąteczne na Netflixie. Zobacz, jakie są nasze ulubione.

Ale zanim przejdę do konkretnych animacji, muszę Ci się do czegoś przyznać. Gdy na początku miesiąca tworzyłam wpis o najciekawszych filmach świątecznych na Netflixie, byłam przekonana, że od zeszłego roku nie pojawiły się żadne bajki świąteczne dla dzieci warte polecenia. Jednak dzień po dniu, dzięki moim dzieciom zaczęłam odkrywać, że jednak się pomyliłam. A może to Neflix dodał nowe produkcje na ostatnią chwilę? Tak czy siak, zobacz jakie bajki świąteczne na Netflixie warto włączyć dzieciom! A najlepiej – obejrzeć całą rodziną.

Najpierw zacznę od nowości, potem przypomnę inne świetne bajki świąteczne na Netflixie.

Bajki świąteczne na Netflixie – nowości 2020

Grinch

Nie jestem fanką filmu fabularnego „Grinch: Świąt nie będzie” z Jimem Carreyem, więc przyznam, że nieufnie podeszłam do jego animowanej wersji. Tosia jednak oglądała kawałek w przedszkolu i bardzo jej się podobał, więc którejś niedzieli usiedliśmy całą rodziną na kanapie i właczyliśmy nowego Grincha. No i – jest super! Bajka jest mądra i zabawna, ogląda się ją naprawdę przyjemnie.

1 godz. 30 min.

Świąteczne życzenie Angeli

Niedługa bajka świąteczna o tym, że warto sobie pomagać, dbać o innych i marzyć, bo święta to magiczny czas, w którym wszystko jest możliwe. „Świąteczne życzenie Angeli” to druga część bajki „Święta Angeli”, ale można je oglądać niezależnie. Tym razem Angela wraz z bratem postanawia sprowadzić tatę do domu aż z Australii.

47 min.

Święta Śmieciarki

Czy Śmieciarka może pomóc w rozwożeniu prezentów świątecznych? Jasne! Gdy sanie Mikołaja się zepsują z powodu nadmiernego obciążenia, Śmietek wraz ze Stasiem i resztą przyjaciół ruszą z pomocą! Piękny świąteczny odcinek wspaniałej bajki Śmieciarka o tym, że dawanie może sprawić więcej radości niż dostawanie prezentów.

28 min.

Tut Tut Autka: Gwiazdka w Pagórkowie

Pogodna bajka dla młodszych dzieci – świąteczny odcinek Tut Tut Autka, którą bardzo lubimy. Pewnego dnia, tuż przed Gwiazdką, Tymek napotyka nieznajomego, który stracił pamięć. Czy to święty Autkołaj? Tymek postanawia mu pomóc, aby ocalić święta.

21 min.

Kronika świąteczna 2

Druga część przygód na Biegunie Północnym. Tym razem trafia tam Kate, która nie akceptuje nowego partnera swojej matki. Wpada w sam środek kłopotów, bo psotny elf próbuje na zawsze zlikwidować święta. To film fabularny, nie animacja, ale warto go obejrzeć ze starszymi dziećmi.

1 godz. 55 min.

Bajki świąteczne na Netflixie – co jeszcze warto obejrzeć?

A teraz nieco starsze produkcje. O większości pisałam w poprzednich latach, ale uznałam, że fajnie będzie zebrać wszystko w jednym wpisie.

Klaus

Piękna, pełna uroku, świąteczna opowieść o przyjaźni pewnego listonosza z wynalazcą zabawek, bezinteresowności i tym, co w życiu najważniejsze. Momentami dość mroczna, dlatego polecam raczej dla starszych dzieci.

1 godz. 38 min.

Święta Angeli

Mądra i wzruszająca animacja o małej dziewczynce, która widząc nagą figurkę Jezuska w żłóbku w kościele, postanawia ją ogrzać. Chce sprawić, żeby choć przez jedną noc Jezusek nie marzł, więc zabiera go do swojego domu. Ta decyzja sprowadza na nią mnóstwo kłopotów.

30 min.

Artur ratuje Gwiazdkę

Wesoła i zwariowana bajka, którą bardzo lubimy. Artur to sympatyczny, choć trochę gapowaty najmłodszy syn Świętego Mikołaja. Gdy pewnego dnia orientuje się, że jeden z prezentów nie zostanie dostarczony, postanawia wziąć w sprawy w swoje ręce.

1 godz 37 min.

Kronika świąteczna

Wspaniały film familijny o pewnym rodzeństwie, które przez przypadek rozbija sanie Świętego Mikołaja i powoduje tym całą lawinę nieprzewidzianych konsekwencji. Czy Święta w ogóle się w tym roku odbędą?

1 godz 44 min.

Ekspres polarny

Piękna i wzruszająca historia chłopca, który niespodziewanie zostaje pasażerem pociągu, zmierzającego na Biegun Północny. Czy spotkanie z Mikołajem pomoże mu odzyskać wiarę w magię świąt?

1 godz. 37 min.

Bajki świąteczne na Netflixie

Pada Shrek

Shrek w świątecznym wydaniu to hit – wiadomo! Shrek chce spędzić spokojne, rodzinne święta, jednak mając takich przyjaciół nie będzie to chyba takie proste ;)

28 min.

Święta Mądrobotów

Świąteczny odcinek Mądrobotów o radości dawania i sile przyjaźni. Jedna z naszych ulubionych bajek.

25 min.

Bajki świąteczne na Netflixie – a czego nie polecam?

Kosmiczne święta

Na koniec bajka świąteczna, której… nie polecam. Historia małego kosmity, który jak wysłannik wrogiej cywilizacji planuje zniszczyć grawitację ziemską i ukraść wszystkie prezenty. Magia świąt odmienia jednak jego serce i wszystko kończy się dobrze. Dlaczego więc przed nią ostrzegam?

Przede wszystkim nie podoba mi się połączenie motywu świąt z inwazją kosmitów, przemocą, bronią. Młodsze dzieci mogą nie raz się mocno przestraszyć. Poza tym w kilku scenach jest bardzo duże natężenie błyskających świateł i głośnych efektów dźwiękowych.

40 min.


Mogą Ci się spodobać

4 komentarze

 • Reply
  Ineska
  27 grudnia 2020 at 12:35

  Klaus to dla mnie zaskoczenie tegorocznej świątecznej posiadówki przed TV :)

  • Reply
   Carla
   8 stycznia 2021 at 11:41

   To naprawdę wartościowa bajka dla całej rodziny :)

 • Reply
  dorcia88
  14 stycznia 2021 at 13:36

  Dla mnie również Klaus nr 1 z tej listy :)

 • Reply
  Mika
  21 grudnia 2021 at 11:12

  Netfix wcale nie popisał się bajkami Swiatecznymi dla dzieci .

Zostaw komentarz