BIBLIOTECZKA

Biblioteczka moich dzieci – majowe nowości

Jakie książki ostatnio pojawiły się w naszej biblioteczce? Niestety, nie mogę Ci wszystkich polecić (bo polecam tylko DOBRE książki), ale i tak jest w czym wybierać :) Zaczynamy?

Niedźwiedź w wielkim mieście, K.Gehrmann

Co się stanie, gdy niedźwiedź obudzi się ze snu zimowego i… przekona, że większość zwierzaków opuściła las i przeniosła się do miasta? Jak się pewnie domyślasz, również będzie chciał zakosztować wygodnego życia mieszczucha. Niedźwiedziowi jednak nie tak łatwo wtopić się w miejski tłum ;)

Zabawna i pozytywna książka, pełna barwnych ilustracji dla młodszych i starszych dzieci. Czytam ją zarówno Tosi, jak i Helence.

Wydawnictwo Dwie Siostry

Dostępna tutaj: Niedźwiedź w wielkim mieście

Zwyczajny tydzień z rodziną Janssonów, M.Widmark

Najnowsza powieść dla dzieci szwedzkiego autora Martina Widmarka, znanego z serii o Nelly Rapp oraz Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Rodzina Janssonów z pozoru jest zupełnie zwyczajna – mama i tata chodzą do pracy, dwójka dzieci do szkoły. Jednak przy bliższym spojrzeniu okazuje się, że wszystko jest tutaj na opak – dorośli zachowują się jak dzieci, a dzieci jak dorośli!

Ta nietypowa zamiana ról wywołuje mnóstwo śmiechu (mama wciąż w autobusie woła, że chce siku, tata gryzie koleżankę z pracy, bo powiedziała, że ma brzydki krawat :D), ale i sprawia, że zaczynamy widzimy relacje w rodzinie pod innym kątem. Bardzo ciekawa lektura! 

Wydawnictwo Mamania

Dostępna tutaj: Zwyczajny tydzień z rodziną Janssonów

Mikołajek. Jestem najlepszy! Goscinny, Sempe

Najnowsze wydanie przygód Mikołajka. To pierwsza książka w ramach nowej serii „Kolekcja psot i wybryków”, którą wyróżnia poręczny, kwadratowy format, duża czcionka i piękna oprawa. Znalazło się tu 8 świetnych opowiadań z tomu „Nowe przygody Mikołajka”. 

To pierwsze spotkanie Tosi z książką o Mikołajku, wspaniale jest obserwować jak bawią ją i dziwią te same psoty małego chłopca, co i mnie przed laty. Śmiejemy się razem, rozmawiamy o przygodach Mikołajka i trudnych emocjach, które często mu towarzyszą. To jest zdecydowanie książka, która łączy pokolenia.

Bardzo polecam!

Wydawnictwo Znak

Dostępna tutaj: Mikołajek. Jestem najlepszy!

O Wilku, który kochał góry, O.Lallemand, E.Thuillier

Najnowsza książka o sympatycznym Wilku, którego zawsze spotykają niesamowite przygody. Tym razem Wilk rusza w świat, aby odnaleźć tatę swojej przyjaciółki Panny Yeti. A że Tata Yeti jest miłośnikiem wspinaczek górskich, zapowiada się ciekawy pościg :)

Wilk wspina się na najsłynniejsze góry – Mount Everest, Kilimandżaro, Fudżi, Machu Picchu, Mont Blanc, Uluru, Denali, przemierzając cały świat. Czy w końcu odnajdzie Wielką Stopę?

Wydawnictwo Adamada

Dostępna tutaj: O Wilku, który kochał góry

Nocne opowieści, K.Crowther

Pewnego wieczoru niedźwiadek prosi mamę o opowiedzenie trzech bajek na dobranoc. Mama opowiada historie o strażniczce nocy, która co wieczór uderza w gong, małej dziewczynce z mieczem oraz o pewnym stworzeniu w kapeluszu i wielkim płaszczu, które odnalazło swój sen na dnie morza.

Opowieści są krótkie, ale pełne treści, magiczne, przenoszą w świat wyobraźni i uspokajają. Oryginalne ilustracje podkreślają wyjątkowy klimat książki.

Wydawnictwo Dwie Siostry

Dostępna tutaj: Nocne opowieści

seria Ekologia dla dzieci – zeszyty aktywnościowe

Odkąd Tosia przestała chodzić do przedszkola, nadrabiamy zaległości w zeszytach aktywnościowych. Łapiemy wszystko po kolei – zagadki, wyklejanki, łączenie kropek, mozaiki pixelowe, zeszyty tematyczne. Przerabiamy różne zagadnienia, od gotowania i żywienia po emocje i uczucia.

Z równym zapałem Tosia podeszła do nowości Egmontu – zeszytów aktywnościowych o ekologii, przyrodzie i ogrodnictwie. I choć polecam je bardziej młodszym dzieciom (3-4 lata), to jednak i starsze dzieci znajdą coś dla siebie i dowiedzą się nowych rzeczy. Zadania są proste, ale różnorodne. Sporo wplecionej tu mimochodem wiedzy o przyrodzie, nie brak humoru i ciekawych bohaterów. 

Zeszyty „Mój pierwszy ogródek”, „Jak zostać ogrodnikiem” i „Odkrywcy przyrody” zawierają mnóstwo naklejek. „Dzień z przyrodą” nie ma dołączonych naklejek, ale jest znacznie grubsza (ok. 100 stron).

Wydawnictwo Egmont

Dostępne tutaj:

Zeszyty aktywnościowe z serii Ekologia dla dzieci

Bing. Bajki 5 minut przed snem

A teraz gratka dla małych fanów Binga! Nowe opowiadania inspirowane bajką dla dzieci o sympatycznym czarnym króliczku i jego przyjaciołach. Bajki są krótkie i świetnie nadają się do wieczornego wyciszania i czytania na dobranoc.

Z każdej z nich maluch dowie się ciekawych i pożytecznych rzeczy, na przykład jak powstaje cień, dlaczego kotka prycha, co robić, gdy zaginie ukochany pluszak i wiele więcej.

Wydawnictwo Egmont

Dostępna tutaj: Bing. Bajki 5 minut przed snem

Akademia Mądrego Dziecka. Pierwsze origami: Kaczka, Żaba, Statek, Samolot

Na koniec coś wyjątkowego dla małych fanów serii Akademia Mądrego Dziecka – podseria „Pierwsze origami”. To połączenie prostych wierszyków z zabawą w origami.

Na końcu każdej książeczki znajduje się instrukcja, dzięki której dziecko (z małą pomocą rodzica) samodzielnie wykona papierowy samolocik, statek, kaczkę i żabkę. Dołączone kolorowe arkusze w odpowiednim rozmiarze sprawiają, że zabawa jest jeszcze fajniejsza. 

Wydawnictwo Egmont

Dostępne tutaj:

Pierwsze origami. Kaczka, Żaba, Statek, Samolot


Mogą Ci się spodobać

Brak komentarzy

    Zostaw komentarz