POLECANE ZABAWKI

Mamy pieska! To Piksel – coś więcej niż zabawka

1

A to nowina, zamieszkał z nami piesek! :) Do naszej rodzinki dołączył interaktywny pies Piksel. Co potrafi? Czym nas zaskoczył? Szczerze – plusy i minusy tej zabawki.

Wielkimi krokami zbliża się grudzień, w którym okazji prezentowych nie brakuje. Oprócz Mikołajek i Gwiazdki mamy jeszcze urodziny naszej młodszej córki, więc pomysłów muszę mieć sporo :) I mam, bo zbieram je przez cały rok w specjalnej tabelce na komputerze ;) Spisuję inspiracje, linki, podpowiedzi dla dzieci w różnym wieku, bo w naszej rodzinie jest już kilkoro maluchów (i wszystkie to nasze chrześniaki :))). Co roku temat prezentów staram się ogarniać w listopadzie, więc gdy dostałam propozycję przetestowania interaktywnego pieska, nie wahałam się ani chwili. Zwłaszcza, że widziałam reklamę i byłam bardzo ciekawa.

Chyba nie muszę dodawać, że moje dzieci były przeszczęśliwe, gdy usłyszały, że zamieszka z nami Piksel? :)

DOBRA WIADOMOŚĆ! Specjalnie dla Was dostałam kod rabatowy -200 zł na zakup Piksela! Taka okazja nie trafia się często. Kod ważny jest tylko do 19.11.2023 TUTAJ.

Kod: mamacarla

1

Piksel interaktywny piesek dla dzieci

Interaktywny piesek Piksel to zabawka, która ma wiele funkcji. Piksel jest dość duży, ma miękką sierść, wygląda naprawdę uroczo, a jednocześnie realistycznie – jak prawdziwy szczeniak. Ale zacznijmy od początku, co znajdziemy w pudełku?

  • pieska Piksela
  • miskę
  • szczotkę do czesania
  • gryzak sznurek do przeciągania
  • pakiet 26 kart z obrazkami do zabawy i opieki nas Pikselem
  • instrukcję
1

W zestawie nie ma baterii, więc koniecznie się w nie zaopatrzcie, przed wręczeniem dziecku zabawki. Potrzebne są 4 baterie LR14.

Piksel ma wyłącznik pod brzuszkiem obok miejsca na baterie, jednak na co dzień nie musimy go wyłączać, bo po 2 minutach od ostatniej interakcji piesek sam zasypia. Żeby go wybudzić, wystarczy go pogłaskać po głowie.

1

Co potrafi Piksel?

Piksel reaguje na 10 komend głosowych, wystarczy powiedzieć np. „Piksel, daj łapę”, a on siada wyciąga jedną łapę i nią porusza :) Piesek potrafi kłaść się, siadać z podparciem, siadać na tylnych łapkach, podnosząc przednie, poruszać głową, merdać ogonkiem i wydawać różne dźwięki (szczeka w różny sposób, wyje, warczy) – kombinacji jest aż 150!

Przy szyi Piksela znajduje się inteligentna obroża, która pokazuje, jakie ma potrzeby i humor. Zadaniem dziecka jest nie tylko zabawa, ale też opieka nad pieskiem i to duży plus, bo przyzwyczaja, że posiadanie zwierzaka wiąże się z odpowiedzialnością. Jeśli Piksel chce np. coś zjeść, zrobić siusiu, czy się wykąpać, na wyświetlaczu pojawi się odpowiedni obrazek. Wyszukujemy wtedy ten sam symbol na kartach, przykładamy do skanera na obroży. Piesek wykonuje wtedy daną czynność i znów jest szczęśliwy.

Karty akcji możemy też wykorzystywać do zabawy z Pikselem, robienia sztuczek itp. Piesek reaguje także na czesanie szczotką i głaskanie – to wielki pieszczoch! :) Potrafi bawić się w przeciąganie sznurka zabawki.

1

3 rodzaje interakcji

Jak wspomniałam, Piksel reaguje nie tylko na komendy głosowe oraz karty akcji, ale też, dzięki wielu czujnikom, rozpoznaje dotyk i gesty. Mruczy i poszczekuje na głaskanie, przechyla główkę, domagając się więcej, a na obroży wyświetla oznaki zadowolenia. Gdy Piksel siedzi i pogłaszczemy lub podrapiemy go 2 razy po prawym policzku, wykona komendę „poproś”, a gdy siedzi lub leży te same gesty spowodują, że zacznie śpiewać :)

Kombinacji jest trochę i wszystkie znajdziemy w instrukcji, ale… chyba najfajniej jest, gdy dziecko po prostu mizia, głaszcze pieska, poprzez zabawę nieświadomie wydając mu polecenia, a on odpowiada na swój Pikselowy sposób. Wtedy dzieje się magia :) To fantastyczna zabawa i wielka frajda dla dziecka.

Alternatywa dla żywego zwierzątka

Interaktywny pies Piksel może być fajną alternatywą dla żywego zwierzątka. Nie każdy chce i może mieć w domu żywego psa, to duży obowiązek, jest też kwestia alergii i posiadania innych zwierząt. U nas co jakiś czas pojawia się ten temat, jednak z różnych względów nie możemy się zgodzić na kolejnego zwierzaka. Pies Piksel w jakimś stopniu na pewno spełnia to marzenie u dzieci.

Myślę też, że piesek może pomóc przygotować dziecko do opieki nad prawdziwym zwierzakiem, bo sygnalizuje swoje potrzeby, które trzeba spełnić. To coś więcej niż zabawka, to prawdziwy interaktywny piesek, którym należy się opiekować. Zaskoczyło mnie, jak świetnie przemyślany i dopracowany jest Piksel i jak bezbłędnie wychwytuje komendy, co nie jest takie oczywiste, gdy na przykład wydaje je rozemocjonowane dziecko :)

Czy widzę jakieś minusy?

Czy widzę jakieś minusy? Każda zabawka, choćby najlepsza, ma w sobie coś, co można ulepszyć. Myślę, że byłoby super, gdyby Piksela można było ładować poprzez kabelek i ładowarkę. Przy intensywnej zabawie musimy bowiem wymieniać baterie co około tydzień. Chyba więc kupię baterie-akumulatorki i ładowarkę do nich, żeby być bardziej eko ;)

Nie da się ukryć także, że Piksel to droga zabawka. Moim zdaniem jest wart swojej ceny, nigdy dotąd nie spotkałam się z tak zaawansowaną interaktywną zabawką. Piesek jest dopracowany w każdym detalu i super jakościowy. Myślę, że super się sprawdzi jako prezent składkowy od rodziny :) Jak najbardziej może też być wspólnym prezentem dla rodzeństwa. Na pewno zachwyci dzieci pod choinką! To wartościowa i mądra zabawka, która uczy dziecka odpowiedzialności i delikatności w stosunku do zwierząt. A przy tym daje mnóstwo frajdy!

Piksela możecie kupić na stronie producenta: Interaktywny pies Piksel.

DOBRA WIADOMOŚĆ! Specjalnie dla Was dostałam kod rabatowy -200 zł na zakup Piksela! Taka okazja nie trafia się często. Kod ważny jest tylko do 19.11.2023.

Kod: mamacarla

1
1

Partnerem wpisu jest Epee.


Mogą Ci się spodobać

Brak komentarzy

    Zostaw komentarz