ORGANIZACJA W DOMU POLECANE

Kobold – niesamowite urządzenie do sprzątania, które odmieniło mój dom

1

Powiedzieć, że Kobold VB100 jest świetnym odkurzaczem to za mało. Kobold to wielofunkcyjne urządzenie do sprzątania, dzięki któremu wypracowałam prosty i skuteczny system sprzątania domu – i to sprzątnie stało się naprawdę przyjemne :) Dziś opowiem Ci o moim systemie, pokażę tygodniowy plan sprzątania i oczywiście mojego sprytnego pomocnika.

1

Sprzątnie nigdy nie było moją mocną stroną. Ale jednocześnie uwielbiam porządek i najlepiej funkcjonuję w wysprzątanych, niezagraconych przestrzeniach, gdzie wszystko ma swoje miejsce. Utrzymać taki porządek przy dzieciach jest trudne niemożliwe :) Macierzyństwo nauczyło mnie odpuszczania i ustalania priorytetów w taki sposób, żeby żyło mi się lepiej, spokojniej. A jednak każdy dzień kręcił się wokół bałaganu i sprzątania, i znów bałaganu… Każdą sobotę spędzaliśmy na odgracaniu domu, a i tak efekt był daleki od ideału.

Odpuściłam sobie dążenie do ideału, nie denerwują już mnie rozrzucone zabawki, czy krajobraz jak po bitwie po urządzaniu bazy z krzeseł i kocy w salonie. Ale jest jedna rzecz, której nie odpuszczam, a właściwie – do której przykładam jeszcze większą wagę odkąd mam dzieci. To czystość w domu. Problemy z alergią na kurz i roztocza u Helenki sprawiły, że sprzątanie traktuję naprawdę poważnie i potrzebuję najlepszych rozwiązań.

1

Kobold – jedno urządzenie, wiele zadań

Odkąd testuję system Kobold, udało mi się wypracować spójny plan sprzątania, w który oczywiście jest włączony mój mąż, pomagają też dzieciaki. I mogę śmiało powiedzieć, że utrzymanie czystości w domu stało się prostsze i zajmuje nam mniej czasu.

Do jakich zadań wykorzystuję Kobolda? Oczywiście podstawą jest odkurzanie, ale też mycie podłóg na mokro, ścieranie kurzu, odkurzanie listew i trudno dostępnych miejsc, różnych zakamarków, czyszczenie materacy i kanapy. Mój mąż odkurza też regularnie wnętrze samochodu. Dzięki różnorodnym, świetnie przemyślanym końcówkom tym wszystkim zadaniom jest w stanie sprostać jedno urządzenie. I kilku jeszcze, ale o tym za chwilę :)

1
1
1
Do ścierania kurzy używam końcówki w kształcie kwiatka.
1
1
A dzięki takiej sprytnej giętkiej końcówce mogę odkurzyć nawet za grzejnikiem.
1
Raz w tygodniu odkurzam kanapę. Specjalna końcówka wytrzepuje kurz i dociera do wszystkich zakamarków.

Czyszczenie na mokro i na sucho

Prawdziwym game changerem jest przystawka Kobold SPB100 do czyszczenia na mokro i na sucho – dzięki niej można jednocześnie odkurzać i myć podłogę. I to tak naprawdę myć! Nie jest to tylko takie lekkie odświeżanie podłóg, ale solidne czyszczenie, które usuwa wszystkie plamy i zabrudzenia, a jednocześnie dozuje niewielką ilość wody, więc nadaje się też do drewna. Szczerze? Nasz mop wylądował w piwnicy – nie jest już do niczego potrzebny.

1
1

System Kobold to odkurzacz i bogaty wybór przystawek oraz końcówek, które pomagają kompleksowo utrzymać dom w czystości. Na polskim rynku Kobold jest nowością, ale w Niemczech jest dostępny od kilkudziesięciu lat. Producentem jest firma Vorwerk, jeśli masz w domu Thermomix to ją z pewnością już znasz :) Dla mnie to gwarancja sprytnych rozwiązań i świetnej jakości.

Pokażę Ci teraz w punktach jak wygląda nasz system sprzątania, a potem pokrótce omówię jak działa.

Tygodniowy plan sprzątania

W pewnym momencie mieliśmy dość tego, że całe soboty spędzamy na sprzątaniu. Postanowiliśmy przetestować inny system – i świetnie się u nas sprawdził. Wymaga on pewnego zaangażowania i samodyscypliny, ale wolne soboty są tego warte :) Zdecydowanie! Postanowiliśmy sprzątać częściej, a krócej, wykonywać zadania partiami w określone dni.

Poniedziałki: prasowanie, sprzątanie pokoi dzieci

Wtorki: podlewanie kwiatków, pranie

Środy: zmiana pościeli, czyszczenie kanapy

Czwartki: ścieranie kurzu (+ listwy)

Piątki: sprzątanie łazienek, mycie podłóg na mokro, mycie luster

codziennie: szybkie odkurzanie, sprzątanie kuchni, wynoszenie śmieci

raz na 2 tygodnie: sprzątanie samochodu

raz na kwartał: czyszczenie materacy, sprzątanie w szafach i komodach

1
Odkurzanie listew to już nie problem :)

Oczywiście co jakiś czas coś tam zmieniamy, dostosowujemy do okoliczności i samopoczucia (nic na siłę!), miksujemy zadania. Ale mamy w pamięci ten plan i staramy się działać w tygodniu, żeby nie musieć sprzątać tak dużo w weekendy. Nie wszystkie czynności są rozpisane, co nie znaczy, że ich nie robimy ;)

Dzielimy się z mężem tymi obowiązkami, czasem wymieniamy. Za niektóre odpowiada tylko on – mycie łazienek, sprzątanie samochodu, czyszczenie materacy; za inne ja – pranie, ścieranie kurzu, sprzątanie w szafach, zmiana pościeli. Jest też spora grupa obowiązków, które robimy wymiennie albo razem – m.in. prasowanie, odkurzanie, sprzątanie kuchni.

1

Z Koboldem polubiłam sprzątanie, no prawie ;)

Z Koboldem sprzątanie jest prostsze, a jeśli dodamy do tego system porządków – też szybsze i przyjemniejsze. Odkurzacz jest bardzo zwinny, prowadzi się go praktycznie „jednym paluszkiem”. Ma mocny silnik i dużą siłę ssania, a przy tym jest lekki – wraz z elektroszczotką waży tylko 3,3 kg. Zajmuje niewiele miejsca, ponieważ dzięki przemyślanej konstrukcji stabilnie stoi samodzielnie, a ładowarka jest podobna do takiej komputerowej. Bardzo podoba mi się też elegancki design, to dla mnie ważne, bo odkurzacz stoi w centralnym punkcie domu, aby zawsze był pod ręką. Z Koboldem polubiłam sprzątanie, no prawie – bo wciąż nie cierpię myć łazienek ;) Na szczęście zwykle zajmuje się tym mój mąż.

1
1

Wisienka na torcie? Przy wymianie worka wkładamy do odkurzacza dedykowaną płytkę zapachową, dzięki czemu podczas sprzątania rozlega się delikatny, piękny zapach.

A czy coś bym zmieniła? System Kobold jest naprawdę świetne przemyślany i kompleksowy, więc trudno jest mi się do czegoś przyczepić. To, co bym dodała to podświetlenie elektroszczotki podczas odkurzania.

1

Tutaj możesz zobaczyć dodatkowe końcówki, między innymi tę do czyszczenia materacy (okrągła z wypustkami). Kiedyś pokażę Ci jak to się sprytnie robi. Mamy też przedłużkę do końcówek, dzięki której można odkurzać bez problemu nawet bardzo wysoko kurz i pajęczyny. Zaskoczyła mnie końcówka dedykowana wierceniu dziur w ścianach – przyczepia się do ściany i wciąga cały pył. Mała rzecz a cieszy :)

Najlepiej się przekonać osobiście co potrafi Kobold i zobaczyć na własne oczy różnicę między nim a zwykłym odkurzaczem. Kobold, podobnie jak Thermomix, sprzedawany jest wyłącznie przez oficjalnych przedstawicieli, a prezentacja jest darmowa i niezobowiązująca. Więcej informacji znajdziesz na stronie: system Kobold. Jeśli masz więc wolną godzinkę, to naprawdę warto się umówić i przetestować. Bardzo polecam! Jest to zdecydowanie sprzęt z górnej półki (również cenowej), dopracowany pod każdym względem i świetny jakościowo. Moim zdaniem warto.

1
1
1
1

Partnerem wpisu jest marka Vorwerk


Mogą Ci się spodobać

5 komentarzy

 • Reply
  Just Kobold
  1 grudnia 2021 at 11:56

  Super, że Kobold Ci się podoba. Oby cały czas cieszył Cię swoim komfortem i łatwością w obsłudze 🤩 polecam Kwiatka na pajęczyny- dla mnie geniusz👍🏻

 • Reply
  Perfekcyjny Partner
  19 grudnia 2021 at 10:49

  Dla mnie system utrzymania czystości Kobold jest cudownym wynalazkiem!
  Obecnie nie wyobrażam sobie życie bez Kobold.
  Zawsze kochałem porządek, teraz pokochałem także sprzątanie :)

 • Reply
  @Koboldowapasja
  4 lutego 2022 at 18:55

  Super czyta się takie pozytywne opinie, szczególnie od znanych blogerek bo dużo osób zasługuje na większy komfort podczas sprzątania, niech się zatem dowiedzą o systemie Kobold 😊👏 Bo każdy jego użytkownik dzieli swój czas na czas PRZED KOBOLDEM i Z KOBOLDEM – tak też było ze mną więc naturalnie wychodzi mi pokazywanie Kobolda innym 😊 Ja z kolei jako „samodzielna” matka i posiadaczka psa i 2ch kotów 😅 doceniłam łatwość, z jaką ogarniam swój dom i ile czasu przy tym oszczędzam 🤗

 • Reply
  Piotr
  1 grudnia 2022 at 13:17

  Jakieś żarty u mnie ciagle się zawiesza , zero kontaktu z serwisem pomimo wielu prób .Maja cię gdzieś Nie polecam nikomu nie jest wart tych pieniędzy

  • Reply
   Kuba
   5 maja 2023 at 08:45

   Ile odkurzacz wytrzymuje na baterii w trakcie zwykłego sprzątania które zaleca producent czyli auto, a ile wytrzymuje bateria jak odkurzamy w trybie większej mocy ?

Zostaw komentarz