MACIERZYŃSTWO

Zimowo mi + zimowy konkurs!

Jest! Wreszcie! Tak długo czekałam, prawie straciłam nadzieję i pogrążyłam się w odmętach szarości, ale jest! Oto i ona. Piękna, biała, śnieżna zima. Teoretycznie nie powinnam lubić mrozu i śniegu, bo kocham lato, świetnie się czuję w wysokich temperaturach, a synonimem odpoczynku jest dla mnie leżak, plaża i drink z palemką.

Wiosna jest dla mnie magiczna, to czas, w którym najbardziej przełomowe wydarzenia w moim życiu miały swój początek. Pierwsze, nieśmiałe łaskotanie wiosennego słońca, dżdżownice wypełzające na chodniki, zakwitające kwiaty. Najpierw powoli, z wahaniem, potem nagle, niczym eksplodująca manifestacja życia i płodności. Magia, kolory, życie.

Jesień pomijam milczeniem. Nie lubię, nie chcę, pragnę przespać. Z roku na rok deszcze, pluchy i złote czasy zarazków kończą się coraz później, a prawdziwa zima pcha się w ukochaną wiosnę. W moich wspomnieniach z dzieciństwa Boże Narodzenie było zawsze białe, a w Wielkanoc biegaliśmy po podwórku w cienkich kurteczkach lub bez i chlapaliśmy się wodą. Teraz coraz częściej jest odwrotnie. W tym roku tata Tosi poszedł po choinkę w bluzie… I niech mi ktoś powie, że klimat się nie zmienia!

Nie podoba mi się to. Co roku z utęsknieniem czekam na koniec jesieni oraz deszczowej pseudozimy i wyglądam niecierpliwie pierwszych płatków śniegu. Dzięki białemu puchowi miasto jest ładniejsze, bardziej przyjazne, spokojniejsze. Po pracy ukojenie przynosi mi chrzęst śniegu pod butami i wcale nie przeszkadza mi, że grzęznę wózkiem na nieodśnieżonych chodnikach. Jest jaśniej, jakoś bardziej pozytywnie, nawet ludzie wydają się bardziej mili. A może to moje podejście się zmienia?

Próbowałyście kiedyś stanąć na zewnątrz, wyciągnąć ręce i powoli obracając się patrzeć w górę na śnieżne płatki spokojnie padające z ciemnego nieba? Czysta magia.

Zima ma też drugie, szalone oblicze. Wariacje w śniegu, bitwy na śnieżki, narty, sanki, snowboard, łyżwy. Uwielbiam to wszystko, no może poza nartami, na których nigdy nie jeździłam. To już trzeci snowboardowy sezon, który mnie omija, ale mam nadzieję, że jak tylko przyjdą Tosiowe sanki, będziemy korzystać ze śniegu na 100%. Na razie Tosia bardzo nieufnie spogląda na śnieżną pierzynkę otulającą chodniki, każdy krok jest bardzo ostrożny i po chwili chce już na ręce. Liczę na to, że zdąży nabrać pewności zanim po śniegu zostanie tylko szara ciapa!

A Wy lubicie zimę? A może pokażecie/opiszecie mi co Wam się w niej najbardziej podoba?


Mam dla Was coś specjalnego! Książkę, która jest brytyjskim klasykiem i absolutnym must havem literatury dziecięcej, a w Polsce pojawiła się dopiero kilka miesięcy temu. W kilku słowach przedstawiłam ją tutaj, dość powiedzieć, że zainteresuje zarówno roczne dziecko, jak i 5-latka.

Książkę „Idziemy na niedźwiedzia” M.Rosen z ilustracjami H. Oxenbury, bo oczywiście o niej mowa, możecie wygrać w naszym zimowym konkursie.

A oto zasady:

1. Polub nas na Facebooku.

2. Napisz lub pokaż za co lubisz zimę (tu lub na Fb, jak wolisz).

3. Podaj dalej, czyli udostępnij grafikę konkursową (będzie mi miło, ale to nie jest obowiązkowe).

Pisz, wklejaj zimowe foty i wygraj absolutnie wspaniałą książkę :) Have fun!

Aha, konkurs trwa do 31.01. Wyniki do 3 dni po zakończeniu. Potem czekam kolejne 3 dni na adres.

Nie idę na skróty.


Regulamin:

1. Organizatorem konkursu i fundatorem nagrody jestem ja, autorka bloga www.mamacarla.pl.
2. W konkursie mogą wziąć udział tylko osoby pełnoletnie.
3. Konkurs trwa od 22.01.2016 do 31.01.2016 do 23:59.
4. Wyniki podam w tym poście oraz na Facebooku.
5. Zwycięzca konkursu otrzyma książkę „Idziemy na niedźwiedzia” M.Rosen.
6. Konkurs nie jest w żaden sposób sponsorowany, popierany oraz przeprowadzany przez serwis Facebook, ani z nim związany.
7. Od momentu ogłoszenia wyników czekam 3 dni na adres. Jeśli zwycięzca się ze mną nie skontaktuje, nie prześle danych adresowych, bądź zrezygnuje z nagrody, wyłonię drugiego zwycięzcę. Wysyłka nagrody tylko na terenie Polski.
8. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany Regulaminu. O zmianie uczestnicy zostaną poinformowani na serwisie Facebook.


Mogą Ci się spodobać

17 komentarzy

 • Reply
  www.takuwazamja.blogspot.com
  22 stycznia 2016 at 09:31

  Absolutnie nie znoszę zimy! Też bym ją chętnie przespała;) Chociaż biała zima ma swój urok!

  • Reply
   MamaCarla
   22 stycznia 2016 at 10:48

   Jeśli zima to tylko biała. :)

 • Reply
  Dorabiaj Teraz
  22 stycznia 2016 at 09:33

  Życzę innym powodzenia w konkursie. Uwaga: obowiązkowe lajkowanie profilu na Facebooku może skutkować jego zawieszeniem. Napisałam bym raczej – „Możesz polubić nas na Facebooku.” Pozdrawiam

  • Reply
   MamaCarla
   22 stycznia 2016 at 10:47

   Dzięki! Zmodyfikowałam trochę to sformułowanie. Myślałam, że tylko udostępnień nie można wymagać.

   • Reply
    Dorabiaj Teraz
    22 stycznia 2016 at 11:00

    Na dowód –> „Jednak od 5 listopada skończy się chojrakowanie – obowiązek lubienia jako element konkursu przestanie być dozwolony przez regulamin Facebooka.” – http://czaplicka.eu/zmiany-regulamin-facebook/

    • Reply
     MamaCarla
     22 stycznia 2016 at 11:22

     Z artykułu wynika jednak, że zmiany dotyczą „jedynie funkcji obowiązkowego lubienia przez aplikację” :)

     • Dorabiaj Teraz
      22 stycznia 2016 at 13:40

      O to super! W takim razie przepraszam za zamieszanie. Miłego dnia

 • Reply
  Zwykła Matka
  22 stycznia 2016 at 09:57

  Nie cierpię zimy…..czekam na wiosnę :) Ja chyba byłam niedźwiedziem w poprzednim wcieleniu bo najchętniej jesienią bym zasnęła i obudziłą się jak rozkwitają pąki na drzewach :)

 • Reply
  Matko Zabawko
  22 stycznia 2016 at 10:50

  Zima jest zdecydowanie za długa :p czekam na dodatnie temperatury i słońce na niebie.

  • Reply
   MamaCarla
   22 stycznia 2016 at 11:29

   A mi się teraz marzy -5 stopni C, słońce i wygłupy w śniegu :)

 • Reply
  Sylwia Knetki
  22 stycznia 2016 at 12:33

  Chociaż to nasza pierwsza zima to już lubimy tę porę roku :) Za śnieg, za zimny czerwony nosek, za kapkę z nosa, za zabawę na śniegu i spacerki ale przede wszystkim za uśmiech dziecka jaki zima wywołuje na jego buzi :) Tylko żeby tego śniegu było więcej i częściej to byłoby cudownie :)

 • Reply
  Annia
  22 stycznia 2016 at 23:59

  A ja na przekór nie znoszę zimy za:
  1. trzeba się ciepło ubierać, zakładać ciężkie ubrania, długo to trwa, jest mało komfortowe, a z dzieckiem 3 razy więcej czasu i wysiłku
  2. spacery są mniej przyjemne, krótkie, dyktowane jasnością (po 16 jest słabo)
  3. biało-buro, albo szaro-buro
  4. ślisko i na chodnikach i na jezdni, stąd mniej bezpiecznie, wystarczy że zacznie sypać i już korki, powolna jazda, nic nie widać :/
  5. ogrzewanie wysusza skórę
  6. Świąteczna gorączka, choć ostatnio to szczęśliwie udaje się ją olać
  7. odśnieżanie, nie wszędzie nadążają
  8. Choroby, nie tylko na jesieni niestety
  Na szczęście już jesteśmy blisko końca stycznia, czyli w połowie tej szarości. Oby do wiosny!
  Teraz zerknęłam na pozostałe komentarze, i jestem zaskoczona. Myślałam, że wszyscy będą zachwycać się zimą.

 • Reply
  Annia
  23 stycznia 2016 at 00:00

  btw. masz tę książkę i podoba się Tosi? Po Twoich rekomendacjach z poprzednich postów myślałam nawet, żeby ją kupić. Strony są miękkie? Dużo tekstu?

  • Reply
   MamaCarla
   26 stycznia 2016 at 00:50

   Mam :) Tosia się jeszcze do niej powoli przekonuje… Książka jest bardzo specyficzna, trzeba uważać jak się czyta, żeby dziecko się nie wystraszyło ;) Mi się bardzo podoba! Strony są miękkie, tekstu nie jest dużo, za to sporo jest wyrazów dźwiękonaśladowczych i powtórzeń, co się bardzo maluchom podoba. Niedługo o niej troszkę więcej napiszę.

 • Reply
  Agent Z
  25 stycznia 2016 at 21:40

  Ja też lubię jak wreszcie jest biało :) Jest jakby ciszej, nawet w mieście…ale ten moment kiedy jeszcze nie poodśnieżają i wciąż lecą te wielkie płaty..ijej <3 ale mniej lubię jak muszę biegać po śniegu, ojjj ciężko!

 • Reply
  Zgorky
  14 września 2021 at 09:14

  My uwielbiamy i narty i deskę. Chociaż jednak sercu bliżej narty.

Zostaw komentarz