ZABAWKI

Gry i układanki wspierające rozwój dzieci – Wspomagajki

1

Wspomagajki to wyjątkowe gry edukacyjne dla dzieci w wieku 2-5 lat, które wspierają rozwój mowy dzieci, spostrzegawczość, koncentrację i logiczne myślenie. Poza tym pozytywnie wpływają na motorykę małą i kształtują poczucie estetyki. Zabacz jakie fajne propozycje na dziś przygotowałam!

Wspomagajki są z nami już kilka tygodni i nie ma dnia, żebyśmy po nie nie sięgali. Zamówiłam je dla Helenki, bo są dedykowane dzieciom w wieku 2-5 lat, ale najczęściej dziewczynki bawią się nimi razem. Czasem jest to zupełnie swobodna i spontaniczna zabawa, czasem nadaję kierunek, żeby wykorzystać gry do nauki. Bo wiadomo, nauka przez zabawę daje najlepsze efekty!

Aktualnie z serii Wspomagajki dostępne są 4 gry edukacyjne:

Zaraz opowiem Ci o nich dokładniej :) A jeśli zachwycą Cię tak jak i nas, możesz skorzystać z kodu „MAMACARLA”, który daje -10% rabatu na zakup min. dwóch gier. Kod jest ważny do 18. kwietnia.

Pokażę Ci teraz nasze Wspomagajki i opiszę co w nich lubimy najbardziej. Jeszcze na wstępnie dodam, że cała seria jest naprawdę świetnej jakości, przepięknie zilustrowana i idealnie nadaje się na prezent. Dodatkowo po zakupie otrzymuje się link z kolorowankami dla dzieci do wydrukowania.

Wspomagajki zostały opracowane we współpracy z psychologiem dziecięcym.

1, 2, 3! Pamiętam „Pory roku”

Świetny zestaw edukacyjny, który można wykorzystać na kilka sposobów. W pudełku znajdziemy 48 kart z 24 pięknymi ilustracjami z symbolami pór roku. Dodatkowo można je uszeregować w 6 kategoriach tematycznych – zwierzęta, pogoda, krajobraz, ubrania, jedzenie, zabawy.

1

Można grać w klasyczne memory, kategoryzować obrazki, bawić się w powtarzanie wzorów, czy nasze ulubione „co się zmieniło?” W tej zabawie układamy kilka obrazków, dziecko zakrywa oczy, a my w tym czasie zmieniamy położenie jednego z nich lub podmieniamy. Często też ustawiamy ilustracje z drzewkiem w różnych porach roku, dobieramy odpowiednie kafelki i rozmawiamy o tym co się robi wiosną, latem, jesienią i zimą, jakie ubrania zakładamy, jaka często jest pogoda, co robią zwierzęta.

Zabawa trenuje spostrzegawczość, pamięć i koncentrację i ma naprawdę fajne walory edukacyjne dla maluchów. Rozwija słownictwo, koordynację wzrokowo-ruchową oraz logiczne myślenie.

Dostępna tutaj: 1, 2, 3! Pamiętam „Pory roku”

1
1
1
1
1
1

1, 2, 3! Szukam

Przepiękny zestaw 6 plansz i 36 żetonów do wyszukiwania i dopasowywania. Gra trenuje spostrzegawczość, koncentrację i skupienie. Rozbudza wyobraźnię i pozytywnie wpływa na koordynację wzrokowo-ruchową u maluchów. Można dodać element rywalizacji i dokładać elementy na czas. W łatwy sposób stopniujemy też tutaj trudność – na początek dajemy dziecku 1 planszę i 6 żetonów ze szczegółami do odnalezienia na ilustracji. To wcale nie jest takie proste! Dzięki przepięknym, bogatym w szczegóły grafikom trzeba naprawdę dobrze się przyjrzeć, żeby odszukać niektóre elementy.

1

Z czasem możemy dokładać kolejne plansze i żetony i utrudniać zabawę. Tosia wymyśliła jeszcze jeden wariant – wsypujemy żetony do woreczka i po kolei losujemy jeden z nich, a potem dopasowujemy do obrazków. Podpowiedzią jest rewers żetonów – każdy kolor odpowiada jednej planszy.

Zestaw „1, 2, 3! Szukam” wykorzystuję również do rozwijania słownictwa i umiejętności opowiadania u dzieci. Każda z plansz to inna, ciekawa historia, którą można opowiedzieć na kilka sposobów, wystarczy użyć nieco wyobraźni ;) Helenkę też pytam o różne elementy na ilustracjach i zadaję proste zagadki.

Dostępna tutaj: 1, 2, 3! Szukam

1
1
1
1
1
1
1

1, 2, 3! Układam „Moi mali przyjaciele” i „Zwierzęta w lesie”

Bardzo fajne zestawy układanek z prostymi liniami podziału. W każdym pudełku znajdziemy po 9 układanek, różniących się stopniem trudności – 4-elementowe, 6-elementowe i 9-elementowe. Te najprostsze będą idealne dla 2-latków, kolejne już są trudniejsze. Helenka bardzo je lubi i chętnie układa, choć 9-elementowe sprawiają jej jeszcze trudność. Układać można na dwa sposoby – luźno lub w ramce :)

1

To świetny trening skupienia, koncentracji i zdolności manipulacyjnych – obrazki są podzielone na równe części, więc trzeba się postarać, żeby ułożyć je równo. Układanki wspierają logiczne myślenie, analizę wzrokową i kreatywne poszukiwanie rozwiązań. Kolejny raz zachwycam się tutaj grafikami – są na najwyższym poziomie!

Dostępne są dwa zestawy, które różnią się tylko obrazkami. W „Zwierzętach w lesie” do ułożenia są: niedźwiedź z małym niedźwiadkiem, borsuk, łoś, dzik, lis, wiewiórka, sowa i sarna. „Moi mali przyjaciele” to ilustracje przedstawiające: rybkę, psa, kota, ptaszka, królika, kaczkę oraz dzieci wraz ze zwierzątkami.

Dostępne tutaj:

1, 2, 3! Układam „Moi mali przyjaciele”

1, 2, 3! Układam „Zwierzęta w lesie”

1
1
1
1
1
1
1
1

Przypominam o kodzie rabatowym – na hasło „MAMACARLA” przy zakupie min. 2 gier, otrzymasz rabat -10% na stronie Wspomagajki.pl Kod jest ważny do 18. kwietnia. Polecam!


Mogą Ci się spodobać

1 Komentarz

  • Reply
    Aneta Boritzka
    13 kwietnia 2021 at 19:19

    1,2,3 szukam fajna gra- choć nie korzystam akurat z tej wymienionej, ale wykorzystuje wersje pucia: gdzie trzeba poukładać zabawki w różnych pomieszczeniach. I pytam dziecko gdzie to powinno być, a czego nie ma :-)

Zostaw komentarz